Connect with Us

Artan Hoxha zbardh skemën/ Si funksionon trafiku i drogës

Kronika

Artan Hoxha zbardh skemën/ Si funksionon trafiku i drogës

Publikuar

-

Gazetari investigativ, Artan Hoxha ka zbuluar sot detaje tronditëse, për mënyrën apo skemën sipas së cilës zhvillohet trafiku i drogës.

I ftuar në Report tv, Artan Hoxha tha se bosët janë të vështirë për t’u kapur, pasi sipas tij ata nuk shkojnë kurrë vetë të tërheqin ngarkesën.

“Bosi nuk shkon vetë të marrë drogën. Ata bëjnë pagesat, gjejnë fijet, gjejnë rrugë, gjejnë hapësirat.

Bosët e vërtetë e ndjekin në rrugë të tjera, nuk shkojnë vetë te kontenierët.

LEXO EDHE:  Artan Hoxha reagon për përgjimin Braho-Legisi/Mesazh për diçka më të madhe!

Edhe ata që drejtojnë trafikun e drogës, bëjnë siç vepron policia. Drejtuesit e policisë e ndjekin operacionin nga Tirana, ashtu edhe bosët e ndjekin në distancë operacionin.”-tha Artan Hoxha./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Kapet ‘i forti’ që dhunoi avokatin/ E arrestojnë me armë në makinën luksoze

Publikuar

-

Nga

Policia Rrugore e Tiranës ka arrestuar sot Mondi Vogën, ish-shoferin e prokurorit Arjan Ndoja, që vitin e kaluar iu bë atentat në Shkozet.

Voga u ndalua në  rrugën Vorë-Krujë, teksa drejtonte një automjet të blinduar pa autorizimin përkatës, me fenelina policie dhe me mangësi në dokumentacionin e mjetit.

Gjatë kontrollit 44-vjeçarit nga Fushë Kruja iu zbulua në çantën e dorës një armë zjarri pa leje, e tipit  TT.

LEXO EDHE:  Importi i kokainës me kuintalë nuk është rrenë gazetarësh, por realitet

LEXO EDHE:  Grabitja e Rinasit/ Artan Hoxha: U dekonspiruan hetimet

Kujtojmë që Voga u padit nga avokati Ilia Ilia në 21 korrik të vitit 2018, si një ndër personat që e sulmuan para gjykatës së Durrësit.

Avokati deklaronte asokohe se i njohu dhe i identifikoi autorët si njerëz të vënë nga prokurori Arjan Ndoja.

Prokurori Ndoja u kallëzua nga avokati, ndërsa cështja është ende në hetim./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

Të arrestuarit për tërmetin/ Familjarët mblidhen para Drejtorisë së Policisë

Publikuar

-

Nga

Prokuroria e Tiranës ka lëshuar sot rreth 40 urdhër -arreste, për ish-drejtues vendorë, shefa urbanistike dhe ndërtues pallatesh.

Deri në këto momente janë shoqëruar 27 persona, ndërsa vijon aksioni për kapjen e të tjerëve.

Ndërkaq pranë Drejtorisë së Policisë së Tiranës janë mbledhur edhe familjarë dhe të afërm të të shoqëruarve.

Emrat:

1. Fatbardh Plaku ish-kreu i Komunës Farkë
2. Besnik Fuçia, ish-kreu i Komunës Kashar
3. Luan Beta, ish-kreu i Urbanistikës, Vorë
5. Anila Harxhi, arkitekte
6. Merita Kushi
7. Bukurije Halili
8. Ali Dyrmishi (ndërtues)
9. Vjollca Hoxholli (ndërtuese)
10. Gerti Çalliku
11. Jani Ikonomi

LEXO EDHE:  Artan Hoxha reagon për përgjimin Braho-Legisi/Mesazh për diçka më të madhe!

LEXO EDHE:  Letra e plotë-Xhafaj sfidon Llallën për drogën/Më thuaj emrat e policëve!

12. Qirjako Gjergo
13. Sherbet Shehi
14. Naim Shehi
15. Ermir Çina
16. Adhurim Qehajaj
17. Gëzim Shkalla
18. Pëllumb Fortuzi (ndërtues)
19. Xhevahir Doda
20. Reis Muça
21. Hekri Disha
22. Agim Eski
23. Faik Fejzo
24. Zhaneta Tagani
25. Muhamed Felahi
26. Ndoc Pepkola
27. Hekri Disho

 

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

Anëtari i bandës së Durrësit u lirua me kusht/ Ironizon Klodian Tomorri

Publikuar

-

Nga

Pas lirimit me kusht nga burgu të ish-kreut të bandës së Durrësit Endrit Dokle, ka ironizuar thellë gazetari Klodian Tomorri.

Me anë të një postimi në rrjetet sociale, Tomorri thotë se neni 41 bis që miratoi qeveria për të izoluar kapot e krimit, po rezulton aq shumë efektiv, saqë çunat po izolohen një nga një nëpër shtëpiat e tyre.

“Të paktën të na kishit kursyer ato lekët që u shpenzuan për Reformën në Drejtësi, vettingun dhe SPAK-un se s’kemi takat ne të mbajmë rroga 5 milionë lekëshe për gjyqtare dhe prokurorë. Mezi po paguajmeë pensionet”, thekson ai.

LEXO EDHE:  Artan Hoxha tregon sallën ku janë mbledhur trafikantët e drogës

LEXO EDHE:  Shpërndanin kokainë te liqeni i Farkës/ Arrestohen dy persona në Tiranë

Gazetari deklaron më tej se anëtarët e bandave mund të nxirren nga burgu edhe pa bërë reforma dhe pa shpenzuar para, ndërsa për SPAK-un, thotë se ka fjalë se do merret vetëm me gjobat e makinave./ CNA.al

LEXO TE PLOTE