Connect with Us

Deklarata bombë e ish drejtuesit të lartë të policisë/ Kanabizimi i vendit projekt qeveritar

Denoncim

Deklarata bombë e ish drejtuesit të lartë të policisë/ Kanabizimi i vendit projekt qeveritar

Publikuar

-

Ish drejtuesi i lartë i Policisë së Shtetit, Aleks Hajdari, nga studioja e emisionit “Opinion”, ku diskutohej rreth atentateve mafioze, midis të tjerave, bëri një deklraatë bombë, duke thenë se se kanabizimi i vendit në vitin 2016 ishte një projekt qeveritar./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Denoncim

Denoncimi/ Ja si Veliaj dhe Rama, diskriminojnë romët dhe egjiptianët

Publikuar

-

Nga

Ish kryeministri Sali Berisha ka publikuar në rrjetet sociale, denoncimin e një qytetari, i cili tregon se si po diskriminohen romët dhe egjiptianët nga kryeministri Edi Rama dhe kryebashkiaku i Tiranës Erjon Veliaj.

Sipas denoncuesit, shumë familje të komunitetit rom dhe egjiptian janë nxjerrë nga banesat me qira me pretendimin se janë dëmtuar nga tërmeti.

Por pasi janë hedhur në rrugë, askush nuk është interesuar më për këta familje.

Postimi i plotë

“Romet dhe Egjiptianet shqiptar te perbuzur nga Edvin Mafia dhe Lal Plehu!

Lexoni denoncimin e qytetarit dixhital.

Termeti i ka nxjerre ne qiell te hapur, nuk iu jepet bonus per strehim. Diskriminim! sb

Pershendetje Z Berisha.
Ju kerkoj qe te ngrini zerin dhe tna ndihmoni me kte situatë
Shum familje te komuniteteve Rom dhe Egjyptian po dalin rrugëve për arsyje se kam qen me qera dhe tani ato ndertesat kanë dal jash fuksjoni
Bashkija nuk pergjigjet per kto familje ku do shkojn kto familje do dalin rrugëve
Ju lutem na ndihmoni
Rrespekte”

LEXO TE PLOTE

Denoncim

Denoncimi nga “Stop”/ Drejtori i shkollës ndryshon pasaportizim e merr pagesë transporti

Publikuar

-

Nga

Jemi ndalur në fshatin Gorishovë, njësia Cakran, Fier. Sipas informacioneve tona, drejtori i shkollës 9 vjecare “Feride Begaj”, Shkëlqim Demishaj, përfiton pagesën e transportit, edhe pse jeton në fshat dhe një gjë e tillë, nuk i takon. Shkëlqimi ka ndryshuar pasaportizimin, në vitin 2010 drejt rajonit nr. 4 në Fier dhe është kjo manovra për të përfituar tarifën e transportit.

Në shkollë mësuesi dezhurn kërkon autorizim dhe nuk tregon, se ku ndodhet drejtori.Kur ky i fundit shfaqet, ai pranon, se është mësues në këtë shkollë prej 25 vjetësh dhe banor i fshatit prej 60 vjetësh. Por i ndjekur nga kamera e “Stop” ai merr furgonin e transportit të arsimtarëve dhe zbret në Fier.Shkëlqimi ngatërron adresën dhe nuk shkon në vendbanimin, që ka në pasaportizim, por në një shtëpi, që rezulton e djalit të tij.

Për më tepër ndiqni videon e mposhtëme:

LEXO TE PLOTE

Denoncim

Drejtësia, 6 vite kërkime për të gjetur një zetor/ Pas denoncimit nga “Fiks Fare” e gjejnë për 1 javë!

Publikuar

-

Nga

Pak javë më parë, “Fiks Fare” denoncoi veprimet e Prokurorisë së Fierit, e cila për 6 vjet nuk arrinte të gjente një zetor, për bërjen e një eksperimenti pas një aksidenti.

71-vjeçarja Prenda Naka tha se do e çonte amanetin e burrit deri në fund dhe do të zbardhte këtë aksident. Ajo qëndroi për rreth vjet në dyert e policisë, prokurorisë dhe gjykatës, pasi pretendon se vendi i ngjarjes ku humbi jetën burri i saj u manipulua. Por, megjithëse me vendime gjykate në favor, prokuroria e Fierit e zvarriti çështjen, pasi “nuk gjente dot zetorin”.

Drejtuesja e Prokurorisë së Fierit, në një takim me denoncuesen, thotë se ka dhënë urdhër për eksperimentin hetimor, por nuk po gjejnë dot mjetin. Ajo i thotë se do bëhej shumë shpejt, madje për disa ditë. Por kaluan javë dhe ky eksperiment hetimor nuk u bë. Në datën 14 nëntor, Fiks Fare denoncoi këtë skandal, ndërsa menjëherë kjo prokurori u vu në lëvizje. Në një kohë rekord, prokuroria e gjeti mjetin bujqësor dhe urdhëroi bërjen e këtij eksperimenti.

Në datën 27 nëntor, në fshatin Sheq Marinëz të Fierit, shkoi vetë prokurori Andi Pogaçe, sëbashku me ekspertët, me avokatin e 71-vjeçares. Disa makina policia rrethuan vendin e ngjarjes, krijuan një perimetër sigurie, ndërsa thanë se “nuk lejohen kamerat, pasi është sekret hetimor”. Ata vendosin një manekinë në vendin ku gjetën viktimën, ndërsa në anën tjetër të rrugës vendosën edhe zetorin. Realizuan matjet, ndërsa pyetën edhe autorin e dyshuar si dhe dëshmitarët.

Zonja Prenda thotë se më në fund po bëhet ky eksperiment hetimor.

“Zetorin e gjetën te ai që bëri aksidentin. Kanë ndryshuar vetëm llamarinat. Ka ardhur dhe ai prokurori që jam përballur për 6 vite në dyert e gjykatës, janë afër 10 vetë” thotë ajo, ndërsa shton se “falënderoj shumë, shumë Fiksin, se këta zotërinjtë që kishin dosjen, e kishin lënë diku aty dhe kjo dosje është përgatitur pas 2 vitesh që këmbëngula”. Në fund pohon se “Zoti bëftë mrekulli bashkë megjithë juve, se nga këta unë s’kam shpresuar gjë”.

Ndërkohë, në vendin e ngjarjes ishin edhe familjarët e autorit të dyshuar. Floran Trifoni, vëllai i të dyshuarit, thotë se zetorin e kishin në shtëpi. “Vëllai nuk ishte me këtë zetor që është këtu. Zetori është blerë para 2 vitesh e gjysëm, është në pronësinë time. Më thanë gjej një zetor të ngjashëm. Ai si zetor është shitur pas 2 vitesh” thotë Florani, ndërsa gazetarët e pyetën se kur është gjetur ky zetor që po bëhet eksperimenti hetimor. Ai thotë se “e kanë marrë para disa ditësh vëllanë, pas transmetimit të kronikës nga “Fiks Fare”.

LEXO TE PLOTE