Connect with Us

Gara për KLP/ Prokuroria e Përgjithshme miraton Vladimir Marën dhe Esmeralda Keshin

Kronika

Gara për KLP/ Prokuroria e Përgjithshme miraton Vladimir Marën dhe Esmeralda Keshin

Publikuar

-

Prokuroria e Përgjithshme ka verifikuar kushtet ligjore për dy kandidatët për Këshillin e Lartë të Prokurorisë, Vladimir Maren dhe Esmeralda Camin.

Në relacionin, drejtuar Prokurores së Përgjithshme, Arta Marku, theksohet se dy kandidatët kanë plotësuar kushtet ligjore për të kandiduar si anëtar të Këshillit të Lartë të Prokurorisë.

Vladimir Mara është prokuror në Prokurorinë e Krimeve të Rënda Tiranës, ndërsa Cami prokurore në Prokurorinë e Dibrës./CNA.al

relacioni_per_kandidatet_per_anetar_ne_keshillin_e_larte_te_prokurorise_1686

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Grabitja e 3500 eurove në një banesë në Sarandë/ Policia jep informacion zyrtar

Publikuar

-

Nga

Policia e Sarandës ka dhënë informacion zyrtar në lidhje me grabitjen e ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm në një banesë të këtij qyteti.

Sipas policisë, 3 persona ende të pa identifikuar janë futur në banesën e shtetases A.Ç., 77 vjeçe dhe kanë arritur të vjedhin një shumë të ardhurash prej 3500 euro si dhe 2 aparatë celularë.

Policia thotë se është ngritur një grup hetimor i cili po merret me zbardhjen e ngjarjes si dhe për identifikimin dhe kapjen e autorëve.

LEXO EDHE:  Paralajmërimi i avokatit: Brenda dy javësh nis “eliminimi” i gjyqtarëve dhe prokurorëve

LEXO EDHE:  Prokurori Adnan Xholi përballet me KPK  

Materialet i kaluan Prokurorisë për veprime të mëtejshme për veprën penale “Vjedhje me dhunë”./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Nuk iu bind dhe dhunoi policin e rrugores/ Pranga 33 vjeçarit në Tiranë

Publikuar

-

Nga

Një 33 vjeçar ka përfunuar në prangat e policisë pasi kundërshtoi me dhunë dhe goditi me mjet punonjësin e Policisë Rrugore për shkak të detyrës

Shërbimet e Komisariatit Nr. 6, në bashkëpunim me Policinë Rrugore bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit A. LL., 33 vjeç, banues në Tiranë.

Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi, gjatë patrullimit në Unazën e Re, patrulla e Policisë së qarkullimit rrugor i ka bërë shenjë ndalimi drejtuesit të mjetit sepse qarkullonte pa rrip sigurimi dhe gjatë komunikimit të masës administrative të dhënë nga ana e tyre për shkeljen e kryer, shtetasi A. LL. ka kundërshtuar me dhunë punonjësit e Komisariatit të Policisë Rrugore Tiranë dhe më pas në tentativë për t’u larguar, ka goditur me mjet punonjësin e Policisë, duke i shkaktuar dëmtime në këmbë, jashtë rrezikut për jetën.

LEXO EDHE:  Akuzohet për pastrim parash/ Llalla përsëri te Krimet e Rënda

LEXO EDHE:  Tërmeti tragjik i 26 nëntorit/ Vihet në lëvizje Prokuroria

Në cilësinë e provës materiale u sekuestrua mjeti që drejtonte shtetasi A. LL.
Materialet do t’i kalojnë prokurorisë, për veprat penale “Kundërshtimi i punonjësit të policisë së rendit publik dhe “Vrasja me dashje, e mbetur në tentativë”./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Ultimatumi i OFL-së/ Kush janë dy “të fortët” në shënjestër

Publikuar

-

Nga

Operacioni Forca e Ligjit iu ka dërguar sot formularin për vetëdeklarimin e pasurisë dy të “fortëve” të radhës.

Mësohet se OFL u ka dërguar kërkesat për vetëdeklarim të pasurisë, shtetasve: E. S dhe A. L, banues në Lezhë, të dënuar për trafikim të lëndëve narkotike.

OFL iu ka dhënë “ultimatum” personave të mësipërm, që brenda 48 orësh, si subjekt i Ligjit Special, ata duhet t’u përgjigjen me shkrim të gjitha pyetjeve të OFL-së.

Më pas, përgjigjet e marra do t’i dërgohen SPAK-ut, për veprime të mëtejshme.

LEXO EDHE:  Gara për kreun e PD në Durrës/ Zbulohen 4 rivalët

LEXO EDHE:  Akuzohet për pastrim parash/ Llalla përsëri te Krimet e Rënda

“Me qëllim evidentimin dhe dërgimin në SPAK, të të gjithë personave që janë subjekt i Ligjit Special, OFL është në veprim të pandërprerë dhe në kryerje të veprimeve komplekse.

Për të gjitha nismat procedurale dhe operacionet ekzekutive që do të kryejë, OFL do të informojë publikun në vijimësi.”-thuhet më tej në deklaratë.

LEXO TE PLOTE