Connect with Us

Foto që nxjerrin “zbuluar” Veliajn/ Ja si u zgjuan sot qytetarët e Tiranës

Politikë

Foto që nxjerrin “zbuluar” Veliajn/ Ja si u zgjuan sot qytetarët e Tiranës

Publikuar

-

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Klevis Balliu akuzon kryebashkiakun e Tiranës, Erion Veliajn, si përgjegjës për përmbytjen e shtëpive të qytetarëve.

Në një postim në rrjetet sociale, ndërsa ka publikuar foto të përmbytjeve, Balliu shkruan se “Përmbyten shtëpitë e qytetarëve, rrugët e Tiranës dhe kjo për faj të pusetave të bllokuara të Lali vemjes.”.

Më tej, ai hedh akuza edhe ndaj kryeministrit Edi Rama, ndërsa thekson se gjithë kjo situatë ndodh prej vjedhjes së bandës në pushtet.
“Asgjë nuk bëtë për shtëpitë e shembura në Korçë nga tërmeti.
Paratë e qytetarëve bëhen çanta për Elisën, apartamentë për Lali €rin dhe chartera për Edvinin.

Shqiptarët po jetojnë me tërmet çdo ditë. E ky është tërmeti i vjedhjes dhe drogës i Edvin Veliajt.”.-shkruan Balliu./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Konflikti presidencë-mazhorancë/ Patozi: Opozita ka shumë punë për të bërë, në vend që të ndjekë Metën

Publikuar

-

Nga

Koordinatori i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi ka komentuar konfliktin mes presidencës dhe mazhorancës.

Sipas tij, ky konflikt është një arsye më shumë për të refuzuar mënyrën sesi forcat kryesore poltike e kanë çuar vendin.

“Unë mendoj që është një arsye më shumë që shqiptarët t’i refuzojnë shkaktarët e krizave.
Janë pikërisht shkaktarët e këtyre krizave që kanë marrë flamurin e zgjdhjes së tyre.
Nuk mendoj se është kjo forma e duhur, mendoj që opozita nuk ka nevojë as të ndjekë Ilir Metën dhe as të bëjë thirrje për revolucion”, shprehet Patozi për Vizion Plus.

Sipas tij, opozita në rast se do që t’i fitojë këto zgjedhje duhet që të ketë target ndryshimin dhe përmes ndryshimit të arrijë edhe rotacionin.

LEXO EDHE:  Përmbytje/ Lumi Shkumbin del nga shtrati, qindra banorë të izoluar

LEXO EDHE:  VIDEO/ Veliaj-Çilit: “Trap, shërbëtor i pushtetit”. Çili-Veliajt: “Zagar i paguar, me do trapi”

“Që opozita të krijojë një front të madh antiopozitar duhet ta fillojë ndryshimin nga vetja, në rast se kjo nuk ndodh sipërmarrja e saj do të jetë shumë e vështirë në dobi të mazhorancës dhe Edi Ramës”, tha më tej Patozi./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Meta kërkoi dorëheqjen e Gjonajt/ PD: Ministrja të mos fshihet pas sms-ve të shefit

Publikuar

-

Nga

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazmend Bardhi ka reaguar pas kërkesës së presidentit Ilir Meta për dorëheqjen e ministres së Drejtësisë, Etilda Gjonaj.

Bardhi shprehet se në vend të lojrave me sms-të e shefit, Etilda Gjonaj duhet të thotë sot pse shkeli ligjin dhe Kushtetutën.

“Nuk ka asnjë detyrë më të rëndësishme tani për SPAK sesa hetimi i krimit kushtetues për kapjen e Gjykatës Kushtetuese nga organizata mafioze në pushtet. Në vend të lojrave me sms-të e shefit, Etilda Gjonaj duhet të thotë sot pse shkeli ligjin dhe Kushtetutën. Duhet të mos fshihet pas sms-ve të shefit, por të japë llogari pse veproi si sekretare e Ardian Dvoranit për të grabitur padrejtësisht një vend në Gjykatën Kushtetuese për llogari të Edi Ramës. Heshtja për krimin e kryer është pohim! Ai duhet hetuar dhe ndëshkuar”, shkruan Bardhi./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Meta ka të drejtë”/ Andi Bushati zbulon çfarë fshihet pas përgjigjes së Etilda Gjonajt

Publikuar

-

Nga

andi bushati opinion

Analisti Andi Bushati i jep të drejtë presidentit Ilir Meta, i cili sipas fakteve ka treguar se ka një tentatvië të mazhorancës për të japur Gjykatën Kushtetuese.

“Sipas fakteve që ka treguar Meta duket që ai ka të drejtë dhe ka një tentativë të mazhorancës për të kapur gjithë Gjykatën Kushtetuese.

Pse ftojnë Venecian në Tiranë dhe pa pritur vendimin e Venecias thonë nuk do betohet më gjykatësi tek Presidenti.

Ky qëllim ka një paragjykim që siç e kanë mbushur Reformën ne Drejtësi me njerëzit e tyre, tani duan të kapin Gjykatën Kushtetuese”, shprehet Bushati.
Ndërkohë, Bushati ka komentua edhe kërkesën e Metës për dorëheqjen e ministres së Drejtësisë Etilda Gjonaj dhe përgjigjen e saj.

LEXO EDHE:  Flet gruaja që qëlloi me shpullë Erion Veliajn: Dhuna nisi nga miqte e tij

LEXO EDHE:  Sindikata e Taksive protestë masive kundër Veliajt/ Favorizon miqtë dhe klientët e tij

Ai shprehet se Gjonaj duhet të përgjigjej për akuzat që presidenti ka ngritur ndaj saj.
“Respekti për publikun ta kërkon që ti thë thuash ose e kam bërë ose nuk e kam bërë këtë gjë.
Fakti që shmangemi nga thelbi i debatit na tregon edhe se kush janë të fajshmit në këtë debat”, tha Bushati në studion e “Top Talk”./CNA.al

LEXO TE PLOTE