Connect with Us

Tërmetet në Shqipëri/ Reagon ambasada gjermane

Sociale

Tërmetet në Shqipëri/ Reagon ambasada gjermane

Publikuar

-

Ambasada gjermane në Tiranë ka reaguar pas tërmeteve që goditën Shqipërinë, gjatë kësaj fundjeve.

Në një reagim në rrjetet sociale, ambasada gjermane solidarizohet me të dëmtuarit e tërmetit.

“Tërmetet e fundjavës na tronditën gjithashtu ne dhe ambasadën tonë. ⚠️ Mendimet tona shkojnë tek gjithë shqiptaret dhe shqiptarët të cilët janë lënduar ose shtëpitë e të cilëve janë dëmtuar rëndë. Shpresojmë që të gjithë ta kalojnë shpejt këtë tronditje dhe pasojat e tij.”-thuhet në mesazh.

LEXO EDHE:  Luan Rama “shpërthen” ndaj qeverisë/ Po përdorin fatkeqësinë për propagandë!

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Sociale

Zyrtarisht në dimër/ Zbuloni surprizat që rezervon moti gjatë kësaj jave

Publikuar

-

Nga

cna lajme sociale

Sipas MeteoAlb, vendi ynë gjatë kësaj jave do të jetë nën mbizotërimin e kushteve të paqëndrueshme atmosferike, të cilat do të sjellin rreshje shiu në pjesën më të madhe të vendit tonë por në vijim pritet që të kemi prezente edhe rreshjet e dëborës.

Në një pjesë të mirë të zonës malore temperaturat e ajrit gjatë kësaj jave do të pësojnë ulje të ndjeshme duke bërë që në zonat malore të zbresin edhe në – 8 gradë Celsius, ndërsa maksimumi nuk pritet të shkojë më shumë se 17 gradë Celsius.

LEXO EDHE:  Rindërtimi pas tërmetit/Ahmetaj: Familjet e prekura do hyjnë në banesa të reja para 1 janarit

LEXO EDHE:  Situata nga tërmeti/ Presidenti i Parlamentit Europian anulon vizitën në TiranëPo ashtu parametri i erës pritet që të jetë probematik këtë javë duke bërë që në det të hapur të shkojë në shpejtësi deri në 100 km/orë./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sociale

Stuhi, erë dhe shi/ Moti i keq “mbërthen” të gjithë vendin

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Vijojnë vranësirat e shumta të sjellin në vend reshje, ku në zonat e ulëta do jenë reshje shiu, por herë pas here do të jenë dhe në formë rrebeshi. Ndërsa në zonat malore Veriore , Lindore dhe Juglindore do të kemi shfaqje të reshjeve të dëbores.

Sipas MeteoAlb,  temperaturat e ajrit do të ulen ndjeshëm në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 0°C deri në 17°C.

LEXO EDHE:  “Vendime të paligjëshme”/ Apeli ndryshon masat për të arrestuarit e tërmetit, liron dy ish zyrtarët

LEXO EDHE:  Basha i jep merita vetes/ Më shumë kontenierë kam çuar unë tek banorët e prekur nga tërmeti se sa qeveriaEra do të fryjë mesatarisht me shpejtësi 50 km/h nga drejtimi Perëndimor Jugorperëndimor duke krijuar në det dallgëzim 4 ballë./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sociale

Shiu dhe era “mbërthejnë” vendin/ Troket me furi stina e dimrit

Publikuar

-

Nga

cna lajme sociale

Vranësirat e dendura deri në orët e mesditës, të cilat do të sjellin rrebeshe shiu në pjesën më të madhe të vendit.

Po_ashtu dhe në vijim vranësirat e shumta do jenë prezente, por reshjet do të jenë më të pakta gjatë pasdites.

Ndërsa mbrëmja i ri-fuqizon reshjet në zonat malore dhe të ulëta.Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 2°C deri në 19°C.

LEXO EDHE:  Rindërtimi pas tërmetit/Ahmetaj: Familjet e prekura do hyjnë në banesa të reja para 1 janarit

LEXO EDHE:  Rindërtimi pas tërmetit/Ahmetaj: Familjet e prekura do hyjnë në banesa të reja para 1 janarit

Era do të fryjë mesatare dhe e fortë, ku në intervale të shkurtra do të jetë me shpejtësi mbi 55 km/h nga drejtimi Jugor – Jugperëndimor duke krijuar dallgëzim 4 – 5 ballë./CNA.al

LEXO TE PLOTE