Connect with Us

Lajmi i rremë/ Braçe, apel Çim Pekës të paraqitet për dëshmi në Polici

Politikë

Lajmi i rremë/ Braçe, apel Çim Pekës të paraqitet për dëshmi në Polici

Publikuar

-

Midis të ftuarve në emisionin “Open”, ku po diskutohet lidhur me tërmetet dhe lajmin e rreme që ngjalli panik tek banorët e kryeqytetit është dhe zv/kryeministri, Erion Braçe. Duke folur për temën ai tha se drejtori i “Syri.net”, Çim Peka duhet të dëshmojë në polici, lidhur me lajmin e remë.

“Ne dijenine time drejtuesi i këtij portali është fshehur. I bëj thirrje të paraqitet në polici. Policia ka nevojë për dëshmine e atij njeriu dhe ky njëri duhet të paraqitet atje. Nuk është punë gazetarësh kjo histori. Kjo ngjarje nuk ka nisur sot në atë portal. Kanë gjashtë javë që e kanë bërë personazh duke ja transformuar ato që thotë nëpër intervista, sizmiologut grek,” ka thënë zvendëskryeministri Erion Braçe./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
2 Komente

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Meta takon reporteren e PE dhe ngre alarmin/ Qëllimi i mazhorancës është rikthimi i diktaturës

Publikuar

-

Nga

Presidenti Ilir Meta ka takuar sot reporteren e Parlamentit Europian, znj. Isabel Santos.

Sipas Metës, lakmia e mazhorancës për të kapur me çdo mjet antikushtetues Gjykatën Kushtetuese cënon integritetin e këtij institucioni kyç për llogaridhënien qeverisëse dhe kompromenton rëndë vullnetin e kësaj mazhorance për të çelur negociatat e anëtarësimit me Bashkimin Europian.

“Miratimi i ligjit antikushtetues ditën e mbërritjes në Tiranë të Komisionit të Venecias dëshmon mungesën e thellë të respektit ndaj këtij institucioni ndërkombëtar, dhe fakton se qëllimi i vetëm i kësaj mazhorance është rikthimi i diktaturës përmes “mjeteve ligjore”, shkruan Meta./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Gjuzi sqaron konfliktet me Ramën/ “Ka qenë që i vogël harpagon”

Publikuar

-

Nga

Kreu i Partisë Konservatore, Kujtim Gjuzi, i ftuar në “45 min uta” ku po diskutohet  tubimi i thirrur nga Meta me 2 mars, ka sqruar dhe konfliktet e herë pas hershme me kryeministrin Rama.

Me tone ironie Gjuzi u shpreh se Rama, ka lindur që i vogël harpagon, pra mizor dhe egoist.

“Rama është inteligjent, por Berisha i ka ikur, Basha i ka ikur, me dikë do merret në Parlament.

Ai e ka nisur sulmin ndal meje që kur ka ardhur në krye të bashkisë, por ka qenë që i vogël harpagon.”/CNA.al

 

LEXO EDHE:  U kap me armë pa leje/ Gjykata merr vendimin për policin grek

LEXO EDHE:  Tiranë/ Arrestohet efektivi i Policisë, trafikonte kokainë

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Maliqi i kthehet Gjonajt: Karriera jote nga treshja Xhafa-Rama-Soreca

Publikuar

-

Nga

Deputetit Lefter Maliqi ka reaguar pas kërkesës së presidentit Ilir Meta drejtuar ministres së Drejtësisë Etilda Gjoni për dorëheqje, dhe përgjigjes së kësaj të fundit.

Maliqi thotë se ekuilibri dhe karriera e Ministres Gjonaj është në sajë të treshes Xhafa-Rama-Soreca.

“Gjonaj krenare si pjese e frontit demokratik popullor te Reformes ne Drejtesi .Gjonaj front i Reformes se Xhafes katror Gonit te droges dhe Fatmirit eprorit te saj. S’keni pare gje akoma .Gjonaj qe sdrejton dot Drejtorin e Pergjithshem te Burgjeve pa nivel e me te shkuar te erret .Gjonaj cilson Meten pa ekuliber politik,pasi sipas saj boshti i ekulibrit politik dhe i karrieres se saj ,mqse nuk eshte as deputete ,mbetet treshja Xhafa i harruar,Rama i permalluar dhe Soreca i palestruar = Rilindje djallëzuar. S’keni pare gje akoma”, shkruan Maliqi.

Kujtojmë se sot presidenti Meta hodhi sot akuza mbi ministren Gjonaj, që sipas kreut të shtetit është e përfshirë drejtpërdrejtë në kapjen e Gjykatës Kushtetuese.

LEXO EDHE:  I publikon videon Bashës/ Braçe: Në përpjekje për të kuptuar idiotin!

LEXO EDHE:  Shpërthen Erion Braçe ndaj Lulzim Bashës/ Nuk e qeth njeri për çadrën e kësaj b*les

Meta tha se do të dorëzojë kallëzimin në SPAK për Gjonajn, duke i kërkuar asaj të dorëhiqet për ti përballur me drejtësinë si ish-ministre./CNA.al

LEXO TE PLOTE