Connect with Us

“Kam bërë zërin e Agronit, lekët do mi jepte Salianji”/ Alizoti “fundos” ish-deputetin

Kronika

“Kam bërë zërin e Agronit, lekët do mi jepte Salianji”/ Alizoti “fundos” ish-deputetin

Publikuar

-

“Sukses i ri i Dvoran Reformës”/ Miku i bandës së Habilajve, paracaktohet si kryetar i BKH

Fredi Alizoti, i cili dyshohet se është personi që luan rolin e zërit të Agron Xhafajt, në audio-përgjimin e publikuar kohë më parë nga PD-ja, ku pretendohej se Agron Xhafaj shfaqej duke bërë pazare droge, është marrë në pyetje nga Krimet e Rënda.

Sot në gjykatë po zhvillohet seanca e radhës për dosjen Babale, ku Fredi Alizoti është marrë i pandehur për akuzën e kallëzimit të rremë pasi tek audio-përgjimi pati rolin për të bërë zërin e Agron Xhafës vëllait të ish ministrit Fatmir Xhafa.

Gjatë Dëshmisë së tij, Alizoti ka zbuluar të tjera detaje, rreth dosjes së famshme “Babale”, ku ka hedhur akuza të forta në drejtim t ëish-deputetit të PD-së, Ervin Salianji.

Alizoti ka pranuar para prokurorrëve se ka bërë zërin e Agron Xhafajt dhe lekët ka thënë se do ia jepte Ervin Salianji, i cili sipas tij kërkonte ta përdorte audion, për të goditur  Fatmir Xhafën, ish-ministrin e Brendshëm.

Po ashtu, ai ka thënë se në atë kohë ka qëndruar tek Sali Lusha për lekët.

Gjykata: Sa ishte shuma që iu premtua për atë veprimin, dhe për çfarë?

Fredi Alizoti: 200 mijë euro për regjistrimin që do të bëhej. Unë kam bërë aty zërin e Agronit, lekët do të mi jepte Ervin Salianji. Mua nuk mu dha shuma dhe prandaj kam bërë kallëzim penal. Regjistrimin e dërguam tek zyrat e PD te Ervin Salianji, do e përdorte për qëllime politike për të goditur Xhafajn. Sa te dale kamera jasht tua plejojme se eshte bashke me audio.

LEXO EDHE:  Nuk ndalet Saimir Tahiri/ Publikon foton e veçantë

Gjykata: Biseduat nëse do i merrnit lekët?

Fredi Alizoti: Po por unë nuk i mora. Në atë kohë kam ndenjur te Sali Lusha për lekët. Na thonin jo sot jo nesër. E kanë veshur me mjekër e paruke Albert Veliun. Për ta dërguar në Kosovë, më ka thënë kamarieri të PD-ja. Unë do merrja 100 mjë euro. Se paratë do ndaheshin. Mu dukën shumë dhe thashe hajde se po e bej. Albert Veliu ka numrat e gjysmave të biznesmeneve ne Tiranë.

Avokati Ledio Braho: Kur e ndatë mes jush që të bënit regjistrimin?

Fredi Alizoti: Në janar dhe do merrja 100 mijë unë dhe Albert Veliu. Përvec vleres monetare Albert Veliu kishte edhe përfitimin për azil politik. Mendoj se ai i ka marrë shumën e parave që u ra dakord. Me mbajti ne ajer. Mori vet azil dhe iku e mua me la ne ajer. Albert veliu nuk ka qene korrekt me mua.

Gabimi im me i madh dhe faji im edhte qe nuk e regjistrova dhe ta shihnit qe cfare me ka thene. Se do imitoja zerin e agron xhafes e ka ditur vetem nje shoku im nga Elbasani. Nuk ia kam idenë fare për çfarë ka thënë Rama jam me tetë klasë shkollë. Te PD jam takuar me Ervin Salianjin dhe Gazment Bardhin. Kane qene edhe disa persona te tjere.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
1 Koment

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Makina përplas këmbësorin/ Humb jetën i moshuari, plagoset rëndë shoferi

Publikuar

-

Nga

Makina përplas këmbësorin/ Humb jetën i moshuari, plagoset rëndë shoferi

Një automjet ka përplasur një këmbësor pasditen e sotme në rrugën nacionale Klos – Burrel.

Mësohet se automjeti po vinte nga Dibra në drejtim të Tiranës kur ndodhi aksidenti në afërsi të urës së Shul Batrës.Raportohet se këmbësori 70 vjeçar Bajram Muça është dërguar menjëherë në spitalin e Burrelit, por fatkeqësisht nuk ka mundur të mbijetojë.

LEXO EDHE:  “Krimet e Rënda në luftë me Policinë”/ Donika Prela ndjek Hajdarmatajn

LEXO EDHE:  Basha, luftë me Krimet e Rënda/ Anëtari i Këshillit Kombëtar e kryqëzon

Gjithashtu i plagosur rëndë ka mbetur edhe shoferi rreth 73 vjeç, i cili ndodhet në spital. Ndërkohë, policia ka hapur hetimet për zbardhjen e plotë të shkaqeve të aksidentit./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Përfshihet nga flakët një pikë skrapi në Tiranë

Publikuar

-

Nga

Përfshihet nga flakët një pikë Skrapi në Tiranë

Një pikë skrapi është përfshirë nga flakët pak momente më parë në rrugën Tiranë-Ndroq, në dalje të Kombinatit.

Mësohet se zjarri ka ngjallur panik te banorët, pasi e gjithë zona është mbuluar nga tymi.Nga informacionet paraprake, raportohet se forcat zjarrfikëse kanë mbërritur në vendngjarje dhe po punojnë për vënien e flakëve nën kontroll.

LEXO EDHE:  Vrau prindërit/ Krimet e Rënda e çojnë në psikiatri

LEXO EDHE:  Nuk ndalet Saimir Tahiri/ Publikon foton e veçantë

Ende nuk bëhen me dije shkaqet e rënies së zjarrit, ndërkohë pritet që policia të hedhë më shumë dritë mbi ngjarjen./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Pogradeci nuk gjen qetësi/ Plagosen dy persona

Publikuar

-

Nga

Dy persona kanë mbetur të plagosur sot në fshatin  Rrëmenj të Pogradecit.

Ngjarja ka ndodhur pas një konflikti mes dy të rinjve. Ata janë plagosur me mjet prerës ndërsa bëhet me dije se njëri ka marrë plagë në këmbë e tjetri në kokë.Nuk dihen ende detajet e konfliktit dhe identitetet e të plagosurve, ndërkohë policia po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.

LEXO EDHE:  RENEA dhe FNSH aksion në Tiranë/ Goditet grupi i gjobëvënësve

LEXO EDHE:  Basha, luftë me Krimet e Rënda/ Anëtari i Këshillit Kombëtar e kryqëzon

Kujtojmë se dy ditë më parë në Pogradec, disa persona qëlluan me armë zjarri në drejtim të një parkingu hoteli në Tushemisht. Një ngjarje tjetër e rëndë që  tronditi këtë qytet ishte edhe vrasja e 70 vjeçares, nga i biri i cili i preu kokën./CNA.al

LEXO TE PLOTE