Connect with Us

“Ju jeni terroristë”/ Qytetarët “degjenerojnë” gazetarin, pas lajmit të rremë për tërmet  

Politikë

“Ju jeni terroristë”/ Qytetarët “degjenerojnë” gazetarin, pas lajmit të rremë për tërmet  

Publikuar

-

Mbrëmjen e djeshme, një lajm i rremë i përhapur nga portal i Çim Pekës, ku paralajmërohej se një tërmet i fuqishëm pritet të trondisë Shqipërinë, përhapi panik tek qytetarët e Tiranës dhe jo vetëm.

Pas lajmit në fjalë, reaguan institucionet shtetërore, të cilat qetësuan qytetarët dhe përgënjeshtruan alarmin. Por, ndërkohë ka ardhur edhe reagimi i uniformave blu. Mësohet se policia ka shoqëruar gazetarin e portalit Syri.net, Aurel Rakipllari si dhe gazetaren Daniela Grica e “Shekullit”, për veprime të mëtejshme, të cilët kanë bërë publikimin e këtij lajmi të rremë, me pasoja paniku te qytetarët.

Por, pas këtyre veprimeve, gazetari Bledian Koka ka “shpërthyer” kundër kryeministrit Edi Rama, të cilin e akuzon se po mbyll portalin, vetëm se sipas tij është kritik me qeverinë.

“O njeri i degjeneruar
Mire qe nuk ben asgje per te qetesuar njerezit qe jane ne ankth po merresh me Syrin a thua se ta ka fajin Syri qe ke lejuar Tiranen te kthehet ne nje geto betoni e sot dilje si i plaku-shejtan e beje shpetimtarin pa lavdi. O turp i ketij vendi, o i pashpirt qe do te besh politike dhe ne kete nate te trishte, ti nuk e meriton emrin njeri e aq me pak kryeminister. Ti qe nuk ke lene media pa blere per te shperndare faren e degjeneruar te sundimit tend me te keq se termeti me i fuqishem, si skuth shkruan nga bunkeri yt fjale te qelbura duke u fshehur ne lakuriqesine tende te kermt. Hesht per hir te Zotit e mos bej gjynahe qe nuk do ti lash kurre. Ti qe nuk le zar te qeverise tende kur Ilir Meta te tha merr masa, e gjete shpetimin tend sot tek nje titull i shkruar ne ankth nxitimthi gabim nga njerez qe jane te traumatizuar si cdo tjeter i kryeqytetit sonte…
p.s…njerez beni gajret, nuk ka portal qe parashikon oren e termeteve sepse ate e di vec i madhi Zot! Bashke me termetet lutjuni qe tju largoje sa me pare edhe kryeplakun e Surrelit se demi eshte njesoj…”-shkruan Koka në postimin e tij.

LEXO EDHE:  PD akuza të forta Ramës/ Mbron bashkëpunëtorët, ndëshkon qytetarët  

Por, si duket qytetarët janë revoltuar edhe me gazetarin Koka, tën cilin e kanë masakruar me komente.

“Bledian, portali duhet të kërkojë falje dhe ky nuk futet te gabimet njerëzore, është e shpifur. Të mbrosh një njoftim të tillë publik duke sulmuar Edvinin do të thotë të futesh në lojën e tij, ku nuk e mund dot.”-shkruan një qytetar.

Ndërsa një tjetër shkruan “O hale gazetar po në qoftë se është kështu, pse e hoqët lajmin? Ndjesë pse kërkuat? Po në qoftë se ai është i degjeneruar 1 herë, ti dhe mbështetja që i bën atij lloj lajmi jeni 100 herë më shumë shumë. Ti dhe syri jeni terroristë modernë”./ CNA.al

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Ndërkombëtarët armiq të Shqipërisë/ Lajthit Kryemadhi

Publikuar

-

Nga

Kartat e kreditit nxjerrin zbuluar kryemadhin

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi e ftuar në emisionin “Real Story” ka hedhur akuza ndaj ndërkombëtarëve ndërsa tha se Shqipëria është në këtë gjendje për shkak të ndërhyrjes të ambasadorëve.

“Ne kemi pasur një armik, komunitetin ndërkombëtar. Ne jemi në këtë gjendje për shkak të ndërhyrjes së ambasadorëve. Nuk ka asnjë të huaj që mendon mirë për Shqipërinë, por mendojnë mirë vetëm për veten. Më thuaj a ka ndonjë biznes shqiptar në Gjermani, a shtet tjetër në BE”, u shpreh Kryemadhi./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Ndryshimi i datës së zgjedhjeve/ Kryemadhi kundër Ilir Metës

Publikuar

-

Nga

Monika Kryemadhi, nga tryeza e emisionit “Real Story”, ka folur edhe për ndryshimin e datës së zgjedhjeve vendore, nëpërmjet çdekretimit të bërë nga presidenti Ilir Meta, bashkëshorti i saj.

Duke e vlerësuar anullimin e datës 30 qershor Kryemadhi u shpreh tërësisht kundër aktit që mban firnën e Ilir Metës dhe tha se njerëzit janë të tmerruar nga datat e ndryshme të zgjedhjeve.

LEXO EDHE:  PD akuza të forta Ramës/ Mbron bashkëpunëtorët, ndëshkon qytetarët  

LEXO EDHE:  Lufta me krimin nuk është lojë e kazanit politiko-mediatik

“Njerëzit janë tmerruar se ka një lojë numrash, 30, 18, 15, 48”, u shpreh ajo./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Fëmijët e mi studiojnë jashtë”/ Shokon Kryemadhi: Kam dështuar..!

Publikuar

-

Nga

Monika Kryemadhi, kryetarja e LSI, e qrnë pjesë e emisionit “Real Story”, ka deklaruar se e sheh si një dështim faktin që të tre fëmijët e saj studiojnë dhe banojnë në kryeqytetin britanik, Londër, një vend me standard shumë të lartë jetese dhe shkolla nga më të mirat në botë.

Kryemadhi tha se ky fakt, e ka shtyrë atë të mendojë se gjërat në Shqipëri duhet të ndryshojnë, ndryshe prindërit shqiptarë do të mbeten vetëm në 15 vitet e ardhshme, sepse fëmijët e tyre do të largohen.

“Fëmijët e mi studiojnë jashtë. Thuhet se kur i çon fëmijët jashtë ke arritur një gjë të sukseshme. Unë kam dështuar, fëmijët e mi duhet të studionin këtu dhe të kishin tjetër standart. Unë do të them që kjo është një situatë që për hir të se vërtetës e ndjej si një obligim që duhet të ndryshojë dicka. Mungesa e të qenurit vetëm të prindërve, është mungesa më e madhe që do të kenë prindërit në 15 vitet e ardhshme“, u shpreh Kryemadhi.

LEXO EDHE:  Rama gënjen studentët/ Pakti për Universitetin nuk zgjidh asnjë kërkesë

LEXO EDHE:  PD akuza të forta Ramës/ Mbron bashkëpunëtorët, ndëshkon qytetarët  

Studimi i fëmijëve të çiftit Meta në Mbretërinë e Bashkuar, ka qenë shpesh shkak që mazhoranca të lëshojë akuza ndaj tyre, për shkak se stili i jetës së zonjës Kryemadhi, nuk përputhet me mënyrën se si ajo bën opozitë dhe faktin se LSI ka qenë në qeveri dy vite më parë, madje ka patur një zëvendësministër Arsimi.
Tashmë, Kryemadhi duket se është penduar tej mase për këto dështime, që kanë bërë që edhe fëmijët e saj të nisen drejt Anglisë dhe ajo ta vuajë shumë këtë fakt.

LEXO TE PLOTE