Connect with Us

Foto-Panik nga lëkundjet e tërmetit/ Si e kaluan natën qytetarët e Tiranës

Sociale

Foto-Panik nga lëkundjet e tërmetit/ Si e kaluan natën qytetarët e Tiranës

Publikuar

-

Foto-Panik nga lëkundjet e tërmetit/ Si e kaluan natën qytetarët e Tiranës

Mbrëmjen e djeshme një “Fake News” u përhap nga disa media, duke alarmuar qytetarët se një tërmet prej 6 ballësh pritet të godasë Shqipërinë.

Lajmi ka sjellë panik tek qytetarët e Tiranës, të cilët duke mos u ndier të sigurtë në banesat e tyre, kanë “pushtuar” rrugët e kryeqytetit.

Sikurse shikohet nga fotot e në galerinë e mësipërme, shumë qytetarë kanë mbushur rrugët, ndërsa të tjerë e kanë kaluar natën në çadra./ CNA.al

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sociale

Surprizat e motit/ Ja çfarë parashikojnë sinoptikanët

Publikuar

-

Nga

Dita sot ka nisur me mot të kthjellët në të gjithë territorin.

Moti i kthjellët do të vijojë deri në fund të ditës përjashtuar vranësirat e pakta kalimtare pranë zonave malore.

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, temperaturat në vlerat e mesditës pritet të kapin vlerat nga 23ºC në zonat malore deri 27ºC në ato të ulta dhe ato bregdetare.

Era do të fryjë e lehtë me drejtim juglindje – veriperëndim 1-8m/s duke u shoqëruar me një valëzim të focës 0-1 ballë.

LEXO EDHE:  Protestë paqësore për ngjarjet në Kumanovë

LEXO EDHE:  Qytetarët “sulmojnë”Ramën/ Lëri reklamat, po të vjen fundi

Edhe për ditën e nesërme vendi do të ndikohet nga të njejta kushte atmosferike. Moti do të jetë i kthjellët me vranësira të pakta kalimtare. Sa i përket temperaturave ato pritet të jenë në pothuajse të njejta vlera me ato të ditës së sotme./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sociale

Shtypi i ditës, 17 tetor 2019

Publikuar

-

Nga

Këto janë disa prej titujve kryesorë të shtypit të shkruar për ditën e sotme, datë 17 tetor 2019:

“Gazeta Shqiptare” hapet me titullin “Mijëra shqiptarë kërkuan azil, Macron na thotë “jo”, ndërsa një tjetër titull vijon “Vrau dy prostitute, pranga të dënuarit përjetë”.

“Panorama” ka si titull kryesor “Tokat me 7501, kushtet e reja për të marrë tapitë”, ndërsa një tjetër titull vijon “Shqipërisë i dhamë vizat në mirëbesi, sot mijëra kërkojnë azil”, Macron: Franca “jo” për negociatat”.

LEXO EDHE:  Qeni që shpëtoi 52 njerëz/ Frida tani shpëton njerëzit që janë prekur nga tërmeti në Meksikë

LEXO EDHE:  Kryeministri bën për “ujë të ftohtë” qytetarin/ Nga larg dukesh si burrë, por...

“Shekulli” hapet me titullin “PPP-të, 6.5 milion euro për firmën e Check Up, pa kryer shërbimet”, ndërsa një tjetër titull vijon “Besnik Muci emërohet anëtar i Gjykatës Kushtetuese”.

“Koha Jonë” hapet me titullin “Franca akoma heziton për negociatat me Tiranën”, ndërsa një tjetër titull vijon “Emanuel Macron: I dhamë Shqipërisë lëvizjen e lirë në BE, sot mijëra kërkojnë azil”.

LEXO TE PLOTE

Sociale

Vijon aksioni për shembjen e banesave në Shkozë/ Policia “blindon” zonën

Publikuar

-

Nga

Në orët e para të mëngjesit të sotëm ka vijuar aksioni për shembjen e banesave në Shkozë.

Ditën e sotme, mësohet se do të shemben edhe dy banesa të tjera, për t’i hapur rrugë projektit të Unazës së Madhe. Ndërkohë, e gjithë zona është rrethuar nga forca të policisë dhe FNSH-së.

Nga ana tjetër, Partia Demokratike njofton se te vendi i ngjarjes ka mbërritur edhe ish-deputeti Aldo Bumçi, në mbështetje të banorëve.

LEXO EDHE:  Krimi i trefishtë në Tiranë/ Zbardhen emrat e viktimave

LEXO EDHE:  Qytetarët “sulmojnë”Ramën/ Lëri reklamat, po të vjen fundi

Ashtu si një ditë më parë, edhe sot priten përplasje të forta mes banorëve dhe forcave të policisë.

LEXO TE PLOTE