LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

FAKE NEWS nga SYRI CIMIT/ EMSC: Përjashtohet kategorikisht si fakt shkencor parashikimi i termeteve me orare

22 Shtator 2019, 22:04, Aktualitet CNA

Qendra nderkombetare e sizmiologjise njofton te gjithe shqiptaret te qetesohen dhe te mos degjojne lajmet e rreme pasi termetet nuk mund te parashikohen. EMSC eshte nje insitut i njohur nderkombetarisht qe ben matje shkencore te aktivitetit sizmiologjik ne bote. Insituti ne fjale e perjashton kategorikisht si fakt shkencor parashikimin e termeteve me orare. Por insituti ben thirrje per te ruajtur qetesine dhe per te marre masat e duhura.

Lajmet e fundit nga