Connect with Us

Tërmeti i fuqishëm në Shqipëri, reagon Johannes Hahn/ BE ofroi menjëherë ndihmë

Politikë

Tërmeti i fuqishëm në Shqipëri, reagon Johannes Hahn/ BE ofroi menjëherë ndihmë

Publikuar

-

Komisioneri për Negociatat e Zgjerimit, Johannes Hahn ka reaguar lidhur mbi situatën në Shqipëri pas tërmeteve që tronditën vendin.

Me një mesazh në rrjetet sociale, Hahn shprehet se ndihet i shqetësuar, teksa deklaron se BE ofron ndihmë menjëherë për Shqipërinë.

Reagimi i plotë i Johannes Hahn:

I trishtuar dhe i shqetësuar për të mësuar në lidhje me serinë e tërmeteve shkatërrimtare në Shqipëri, që shkaktuan lëndime në më shumë se qindra njerëz dhe dëme të mëdha në infrastrukturë.

#EU ofroi ndihmë menjëherë përmes aktivizimit të mekanizmit të mbrojtjes, #EUCivilProtection./CNA.al

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Vrasja në Dukagjin/ Arrestohet autori

Publikuar

-

Nga

Arrestohet autori i vrasjes së djeshme në Dukagjin, ndërkohë nuk bëhet ende me dije identiteti i tij.

Kujtojmë se  viktima e atentatit të djeshëm është Lazër Arraj, 55 vjeç i cili u gjet pajetë, i qëlluar me armë në mes të rrugës.

55 vjeçari po transportonte prodhime bujqësore drejt Shkodrës në momentin kur u ekzekutua. Arraj ishte banues në fshatin Palaj./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Zaloshnja publikon sondazhin/ Basha rritje por sërish humbës

Publikuar

-

Nga

Nga Eduard Zaloshnja

Në 24 orët e fundit, zhivillova një sondazh elektronik, në serinë e sondazheve që zhvilloj për revistën Follow Business Albania.
Pyetja kryesore që i dha përgjigje sondazhi ishte: “Në të ardhmen, Shqipëria do të ketë më shumë gjasa t’i çelë negociatat me BE-n, duke pasur Ramën kryeministër, apo Bashën?”

Duke përdorur një model Logistic Regression, llogarita se sa ishte probabiliteti që secili i anketuar të marrë pjesë në zgjedhjet e ardhshme, kurdo që të zhvillohen ato.
Dhe bazuar në rezultatet e modelit, ekstrapolova se rreth 1.65 milionë banorë aktualë të

LEXO EDHE:  Nga Kastriot MYFTARAJ/Mos na provokoni me Jugosllavinë e Re z. Hahn, paralajmërimi i fundit

Shqipërisë e kanë mbi 50% probabilitetin për të marrë pjesë në zgjedhjet e ardhshme, kurdo që të zhvillohen ato.

Në Tabelën 1 më poshtë paraqitet opinioni i tyre rreth pyetjes së mësipërme.

Ndërsa në Tabelen 2 paraqitet opinioni i tyre se me cillin nga dy politikanët në krye të qeverisë mund të shkojnë më mirë punët në Shqipëri.

LEXO TE PLOTE

Politikë

Fitorja e Albin Kurtit/ Manjani: Do sjellë trazira në politikën e estabishmentit

Publikuar

-

Nga

Ish ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani shprehet se Albin Kurti do sjellë trazira në politikën e estabishmentit të deri sotëm në Kosovë dhe Shqipëri.

Sipas tij, fitorja e eAlbinit, por edhe e Vjosa Osmani tregon se të shkuarës i ka ardhur fundi.

“Etiketimet në avancë, pa iu dhënë shancin të ulen në karriket e qeverisë, janë shprehje e mllefit të së shkuarës. Albinit, Vjosa dhe ekipit të tyre duhet tu urojmë suksese!
Do kemi kohë ti vlerësojmë se çfarë dinë të bëjnë”, shkruan Manjani.

Postimi i plotë:
Andi Bejtja ka të drejtë!
Albin Kurti do sjellë trazira në politikën e estabishmentit të deri sotëm në Kosovë dhe Shqipëri.
Fitorja e Albinit, por edhe e Vjosa Osmani është në fakt fund i establishmentit të të fortëve e ustallarëve që në emër të së shkuarës i ranë në top të karadakut të sotmes e të ardhmes së shqiptarëve.
Fitorja e tyre tregon se të shkuarës i ka ardhë fundi.
Etiketimet në avancë, pa iu dhënë shancin të ulen në karriket e qeverisë, janë shprehje e mllefit të së shkuarës.
Albinit, Vjosa dhe ekipit të tyre duhet tu urojmë SUKSESE!
Do kemi kohë ti vlerësojmë se çfarë dinë të bëjnë…

LEXO TE PLOTE