Connect with Us

Horoskopi i ditës, 20 shtator 2019

Lajm i Rekomanduar

Horoskopi i ditës, 20 shtator 2019

Publikuar

-

DASHI 21. mars – 20. prill

Te dashuruarit do kenë shume pikëpyetje për personin qe kane ne krah dhe nuk do ndihen shume gati për te hedhur hapa me tej. Me mire te qartësohen njëherë ne mënyrë qe mos gabojnë. Beqaret do kënaqen pafundësisht me takimet qe do realizojnë dhe me ne fund mund te fillojnë lidhjen qe kane ëndërruar. Financat nuk do jene te mira kështu qe mos e prishni marrëdhënien me familjaret sepse vetëm ata mund t’iu ndihmojnë.

DEMI 21. prill – 21. maj

Te nxitur nga Saturni, sot do jeni me te gatshëm për te bere lëshime ndaj partnerit dhe do bëni edhe përpjekje për ta përmirësuar situatën. Beqaret nuk do kenë një dite pasiononte siç e kishin ëndërruar dhe ne disa momente do ndiheni te mërzitur. Ende nuk ka ardhur dita e tyre me fat. Ne planin financiar duhet te tregoheni edhe me te matur sepse shpesh do përballeni me tundime te mëdha.

BINJAKET 22. maj – 21. qershor

Ju te dashuruarit do përballeni shpesh me debate gjate kësaj dite dhe nuk do ndiheni mire. Për ju gjerat nuk do ecin aspak si i kishit menduar. Beqaret nga ana tjetër do jene me më shume fat. Ata mundet te realizojnë edhe disa njohje mbresëlënëse. Për përmirësimin e buxhetit duhet te bëni me shume. Kërkoni edhe ndonjë shpërblim nga puna sepse do e keni vërtet te nevojshëm.

GAFORRJA 22. qershor – 22. korrik

Marrëdhënia juaj ne çift ka për te qene e shkëlqyer sot. Do ndieni veten me fat qe keni partnerin pranë dhe te dy palët do dashuroheni pa dorashka. Beqaret nuk do e kenë mendjen për te krijuar lidhje dhe nuk do bëjnë asnjë lloj përpjekjeje për këtë gjë. Me financat tregohuni me te logjikshëm. Po arritët te kryeni shpenzimet e domosdoshme pa e tepruar, gjendja do mbetet e mire.

LUANI 23. korrik – 22. gusht

Ne jetën tuaj ne çift ka rrezik te kaloni momente te zymta. Mund te kapeni pas gjerave elementare dhe ne disa momente edhe mund ta ngrini me shume zërin. Beqaret mund te takohen me persona interesante ne disa ambiente te veçanta. Ne planin financiar, me Neptunin ne krah do arrini ta ndryshoni disi situatën. Do i kufizoni shpenzimet e mëdha dhe do mundoheni te hiqni disa para mënjanë.

VIRGJERESHA 23. gusht – 23. shtator

Ju e keni një lidhje do i shtoni dozat e fantazisë gjate kësaj dite dhe do e bëni ambientin edhe me elektrizues. Ngjyrat dhe dritat do mbizotërojnë rreth jush. Beqaret do kenë goxha vështirësi për te joshur personin qe pëlqejnë dhe do mërziten për këtë fakt. Ne planin financiar do keni një vizion me te mire te situatës dhe do dini edhe çfarë hapash te hidhni. Do jeni me te qete.

PESHORJA 24. shtator – 23. tetor

Jupiteri do ua mbroje fort jetën tuaj sentimentale gjate kësaj dite. Dielli do i bashkohet duke sjelle me shume shkëlqim ne çdo moment. Beqaret nuk do jene shume te interesuar për t’u njohur me dike dhe do i refuzojnë te gjitha ftesat qe do iu bëhen. Ne planin financiar ka ardhur koha te përballeni fort me problemet qe ju kane dale. Do i lanë gjerat zvarre situata edhe mund te përkeqësohet.

AKREPI 24. tetor – 22. nëntor

Jeta juaj ne çift nuk do kaloje ditën me te mire sot. tensioni do jete mbizotërues dhe mund te prekni edhe tema mjaft delikate. Beqaret do kenë një dite te mbushur me risi dhe emocione. Qe sot e tutje për ta kane për te ndryshuar gjerat rrënjësisht. Ne planin financiar nuk është ende koha për te ndërmarrë rreziqe. Me mire hidhini hapat me kujdes sot ne mënyrë qe gjendja te mos ketë përkeqësime.

SHIGJETARI 23. nëntor – 21. dhjetor

Sot duhet te reflektoni me shume kujdes ju te dashuruarit sepse po bëtë gabime gjerat mund t’iu ecin vërtet keq. Mendoni paksa edhe për te ardhmen. Beqaret do kenë një dite te jashtëzakonshme. Personi qe do takojnë do ua ndryshoje jetën njëherë e përgjithmonë. Ne planin financiar keni për te pasur fat, kështu qe përfitoni për te bere edhe disa investime me tepër.

BRICJAPI22. dhjetor – 20. janar

Marrëdhënie e stuhishme ka për te qene kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Për shume gjera do debatoni ashpër dhe nuk do bini aspak ne një mendje. Beqaret duhet te jene me te disponueshem ndaj takimeve qe do realizojnë dhe jeta ka për t’iu marre një tjetër drejtim. Buxheti nuk do jete i keq, megjithatë qe te mos keni probleme duhet te merrni masa paraprakisht.

UJORI 21. janar – 19. shkurt

Marrëdhënia juaj me partnerin ka për te qene e këndshme dhe mjaft harmonike gjate kësaj dite. Do ndiheni me se miri dhe do bëni edhe plane afatgjata. Beqaret me mire te presin edhe pak para se te hedhin hapa sepse mund te bëjnë gabime te pafalshme. Financat here pas here do kenë edhe tronditje. Kujdes me çdo lloj hapi qe do hidhni ne mënyrë qe te mos mbeteni pa para ne një moment.

PESHQIT 20. shkurt – 20. mars

Do veproni me shume takt dhe diplomaci gjate kësaj dite dhe gjendja ne planin sentimental ka për te qene e jashtëzakonshme. Nuk do keni me as debate për gjera elementare. Beqaret do e takojnë me ne fund shpirtin e tyre binjak dhe e gjithë jeta do ju ndryshoje përgjithmonë. Sektori i financave do jete disi me i qëndrueshëm dhe do mund te kryeni edhe investime te konsiderueshme.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajm i Rekomanduar

Shënim/ Lironi gazetarët, fajtori është në Presidencë

Publikuar

-

Nga

Pak para mesantës së mbrëmshme, qarkulloi një fake news, sipas të cilit një tërmet i fortë pritej të godiste Shqipërinë.

Lajmi u publikua nga portal Syri.net i Çim Pekës, por ajo që ishte e çuditshme pas këtij lajmi të rremë ishte pikërisht reagimi i vetë medias që e publikoi.

Pasi lajmi në fjalë përhapi panik tek qytetarët e Tiranës të cilët mësynë rrugët, lajmi u fshi dhe për më tepër për tu justifikuar dolën edhe me një qëndrim publik, duke përdorur një intervistë të një sizmologu grek, të dhënë për TCH. Ndër të tjera bëhej apel edhe të mos dëgjohen portalet, kur në fakt lajmi ishte prodhuar nga Syri, sepse sizmologu grek nuk kishte thënë asgjë të tilë.

Intervista e dhënë nga sizmologu grek në Top Channel nuk fliste për asnjë tërmet që pritej për ditën e djeshme.

Nga ana tjetër, pati një reagim edhe nga uniformat blu, të cilët shoqëruan në komisariat gazetarin e Syri.net Aurel Rakipllarin dhe gazetaren e Shekullit, Daniela Grica.

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 4 shkurt 2018

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 3 maj 2019 

Por, këtu ka edhe një tjetër detaj, që nuk duhet anashkaluar.

Në të gjitha faktet dhe detajet, dukej se ajo ishte një sulm i stimuluar për të ngjallur panik në kryeqytet dhe gazetarët duhet të lirohen, sepse përgjegjësit e vërtetë të atij kaosi i gjeni tek Presidenca dhe jo më larg se ky institucion.

Përgjegjësit e këtij paniku i gjeni tek Ilir Meta dhe shokët e tij, dhe jo tek gazetarët që punojnë për bukën e gojës , qoftë edhe tek portal i Cimit.

Shkoni në Presidencë, është ai që bënte paralajmëronte për tërmetin, por që sot e mohon atë.

Njëlloj si Çimi që bënte thirrje për të dalë në rrugë dhe pastaj mohonte daljen në rrugë, edhe Meta sot bën thirrje për “tju rikthyer jetës së përditshme”./ CNA.al

Meta qetëson qytetarët/ T’i kthehemi jetës së përditshme

LEXO TE PLOTE

Lajm i Rekomanduar

Horoskopi i ditës, 22 shtator 2019

Publikuar

-

Nga

DASHI21. mars – 20. prill

Dite e shkëlqyer do jete kjo e sotmja për te dashuruarit. Gjate gjithë kohës do përjetoni emocione te forta dhe do i harroni problemet qe keni pasur me herët. Beqaret nuk do ndihen ende gati për te filluar një lidhje, por miqtë nuk do i lënë asnjë moment vetëm qe ata te mërziten. Buxhetin do mundoheni fort ta ekuilibroni, por për fat te keq nuk do ja arrini dot.

DEMI21. prill – 21. maj

Dite aspak e qete kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Ne shume momente do debatoni ashpër me atë qe keni ne krah dhe do mërziteni. Beqaret do bëjnë mire te rikthehen ne realitet dhe te mos ëndërrojnë me shume nga sa duhet sepse mund te lëndohen. Ne planin financiar do përballeni me goxha vështirësi dhe do duhet te paguani fatura te majme ne këtë sektor.

BINJAKET22. maj – 21. qershor

Juve qe jeni ne një lidhje sot do ju pëlqejnë gjerat e çmendura dhe mund te ndërmerrni edhe rreziqe vetëm për te përjetuar sa me shume emocione. Beqaret nuk duhet te hedhin hapa te nxituara sepse përndryshe situata mund t’iu dale jashtë kontrollit dhe mund te lëndohen. Shpenzimet kryejini gjate gjithë kohës me kujdes dhe gjendja ka për te mbetur e mire.

GAFORRJA22. qershor – 22. korrik

Sot do përballeni me surpriza te jashtëzakonshme ju te dashuruarit. Çdo çast i kaluar pranë partnerit do jete aq i bukur saqë shpesh do ju duket vetja si neper ëndrra. Beqaret do kenë një dite te zakonshme dhe pa ndonjë takim interesant. Nuk ka ardhur ende dita me e favorshme për ta. Me financat duhet te ndiqni strategji strikte ne mënyrë qe te mos keni probleme.

LUANI23. korrik – 22. gusht

Edhe pse presioni nga jashtë do jete shume i madh gjate kësaj dite, ju nuk do i dëgjoni aspak te tjerët dhe do bëni gjithçka qe dëshironi. Partneri do jete me i çiltër dhe do dije edhe t’iu surprizoje. Beqaret nuk do dine si ta joshin atë qe pëlqejnë dhe ka rrezik qe ai t’iu ike nga duart. Ne planin financiar fati do jete me shumice dhe gjendja do vije shume shpejt duke u normalizuar.

VIRGJERESHA23. gusht – 23. shtator

Yjet janë premtuese për jetën tuaj ne çift gjate kësaj dite. Do merreni vesh mjaft mire me partnerin dhe do ju duket sikur keni rilindur. Beqaret pas kaq kohesh pritjeje me ne fund do e gjejnë personin e duhur me te cilin do fillojnë një lidhje emocionuese. Ne planin financiar do jeni gjithë kohës vigjilente dhe nuk do ju dale asnjë e papritur. Vazhdoni ne këtë rruge sepse nuk do pendoheni.

PESHORJA24. shtator – 23. tetor

Mbajeni gjate gjithë kohës nen kujdes jetën tuaj ne çift gjate kësaj dite sepse ne te kundërt dikush tjetër do përfitojë dhe mund t’ua rrëmbejë atë qe keni ne krah. Beqaret me mire te tregohen te duruar sepse sot nuk do iu jepen mundësi aq te mira sa për te filluar një lidhje. Financat do mbeten te mira për aq kohe sa ju te jeni te logjikshëm dhe te mos bëni çmenduri.

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 24 maj 2018

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 3 maj 2019 

AKREPI24. tetor – 22. nëntor

Ju te dashuruarit do i përkushtoheni edhe partnerit edhe familjareve gjate kësaj dite. Do dini si ta ndani mire kohen qe asnjeri te mos mërzitet. Beqaret do përballen me një surprize gjigante qe do iu pëlqejë tej mase. Përgatituni për rrahje te forta zemre. Financat do jene goxha te mira. Duke iu menaxhuar si duhet ky sektor do ketë veçse përmirësime dhe asnjë lloj problemi.

SHIGJETARI23. nëntor – 21. dhjetor

Dite aspak e favorshme kjo e sotmja për te dashuruarit. Do grindeni me partnerin edhe për gjerat me elementare dhe nuk do pranoni te hapni rruge asnjë çast. Beqaret do kenë dashuri me shikim te pare atëherë kur nuk do e presin, por e rëndësishme është qe do ndihen mjaft mire. Buxheti nuk do ketë asnjë lloj ndryshimi. Kujdes me investimet qe te mos keni tronditje se shpejti.

BRICJAPI22. dhjetor – 20. janar

Dite tej mase e trazuar do jete kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Disa persona te trete do kenë ndikim te jashtëzakonshëm tek ju dhe do ju nxitin te debatoni. Beqaret ka mundësi te fiksohen pas personave te martuar dhe shume me te mëdhenj ne moshe se ata. Nëse ne planin financiar i dëgjoni me kujdes te gjitha këshillat qe do iu japin specialistet gjendja ka për te qene e mire.

UJORI21. janar – 19. shkurt

Nëse keni një lidhje te qëndrueshme, sot mund te merrni edhe disa vendime me rëndësi për te ardhmen. Nëse kjo lidhje ka ende probleme, mos hidhni asnjë hap sepse mund te gaboni. Beqaret do preferojnë te qëndrojnë vetëm edhe për disa kohe pasi personat qe do takojnë nuk do ju pëlqejnë sa duhet. Buxheti ne tërësi ka për te qene i kënaqshëm. Do i kryeni pa asnjë problem shpenzimet e planifikuara.

PESHQIT20. shkurt – 20. mars

Do jeni shume ëndërrimtare sot ju te dashuruarit dhe realiteti ka për t’iu dukur me zhgënjyes se asnjëherë tjetër. Po nuk u rikthyet me këmbë ne toke do vuani. Beqaret do tërhiqen fizikisht nga disa persona, por nuk duhet kurrsesi te hedhin hapa pa i njohur mire ata. Për menaxhimin e buxhetit me mire merrni këshilla dhe sugjerime nga specialistet pasi vete nuk do ja dilni dot mbanë.

 

LEXO TE PLOTE

Lajm i Rekomanduar

Henri Çili avokat i korrupsionit dhe krimit në politikë/ Kërkon amnisti

Publikuar

-

Nga

Neimi Çili i Labinotit, apo sikurse i pëlqen ta quajnë, pasi ka ndryshuar emrin Henri Çili, nuk lodhet së përkëdheluri politikën, sa majtas-djathtas por edhe duke shërbyer si urrë për të shpetuar nga akuzat, krimi e korrupsioni. .

Ai që dikur bërtiste për një mandat të tretë për Sali Berishën, por që më pas shpalli Edi Ramën si njeriun e vitit dhe më pas instrument i Bashës, më tej në shërbim të Ramës sërish, së fundi nuk ka çuditur me një deklaratë të tij të përsëritur.

Henri Çili, i cili është mësuar të shkojë nga të fryjë era, mesa duket së fundi nuk po i dalin mirë llogaritë, dhe duke mos arritur ta kuptojë se nga do fryjë era, ka marrë përsipër të bëjë rolin e avokatit të korrupsionit dhe krimit në politikë për të gjithë.

Mbrëmjen e djeshme, Çili ishte i ftuar në emisionin “Provokacija”, të Mustafa Nanos ku tha se tranzicioni në vendin tonë është mbyllur.

Sipas Çilit tranzicioni ka qënë i suksesshëm dhe për këtë duhet falenderuar kasta jonë politike, që prej 30 vitesh rrjep shqiptarët, në çdo cep të vendit.

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 28 janar 2020

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 28 janar 2020

Për më tepër, Çili kërkoi edhe amnisti për politikanët hajdutë e të korruptuar.

“Ideja është që tranzicioni shqiptar është më i lavdishmi në periudhën e Shqipërisë, 30 vjetët e kësaj pjese të historie shqiptare.

Mua prandaj më vjen keq që kryqëzohet elita politike. Elita politike i ka bërë një shërbim Shqipërisë dhe për mendimin tim meriton të amnistohet dhe jo të ndëshkohet.”-tha ndër të tjera Henri Çili.

Duket se tani është sezoni turistiko-mediatik, ku Çili vërsulet ekraneve me teza për të nxitur debate publike. Qëllimi i tij final me pas është reklama e universitetit të tij për të rregjistruar sa më shumë studentë, pasi çuni nga Labinoti figuron i mbyrur në borxhe dhe kredi miliona euro./ CNA.al

Neimi i Labinotit e dredh sërish/ Fillon sulmet dhe akuzat ndaj Ramës

Lela jep lajmin: Basha pajtohet me Çilin

Akuza të rënda Henri Çilit/ Pedagogët e UET denoncojnë: Katër muaj pa rroga

Ekskluzive –Detajet/ Kur dhe si e ndryshoi emrin Çili i UET

UET-i, Universiteti i mbytur në borxhe mbijeton me “vaksina”

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: