Connect with Us

Sqaron avokati Saimir Vishaj: Askush nuk e quan sot fajtor Tahirin pa vendimin e formës së prerë

Kronika

Sqaron avokati Saimir Vishaj: Askush nuk e quan sot fajtor Tahirin pa vendimin e formës së prerë

Publikuar

-

Avokati penalist Saimir Vishaj, një nga njerzimit me eksperiencë në mbrojtjen penale i është përgjigjur pyetjes të gazetarëve se çfarë ndodh me Saimir Tahirin, në rast se dënohet ose jo sot?

Vishaj, theksoi se akush nuk mund të paragjykohet pa dalë një vendim gjykate, Tahiri, nuk mund të quhet fajtor pa përfunduar e gjithë procedura, pasi ka afate ankimi nga për të gjitha palët, edhe nga prokurori edhe nga i dyshuari Tahiri.

Sipas avokatit Saimir Vishaj, Tahiri deri në përfundimin e procesit dhe daljen e vendimin të  formës së prerë, është vetëm i dyshuar, prandaj duhet të presim vendimin e gjykatrës dhe përfundimin e procesit.

Vendimi i sotëm nuk ka asnjë efekt juridik, deri sa të këtë vendim të formës së prerë nga gjykata e apelit, tha Vishaj. /CNA.al

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Grabisnin vilat e italianëve/ Pranga tre të rinjëve shqiptarë

Publikuar

-

Tre shqiptarë kanë rënë në prangat e policisë italiane pasi akuzohen për një sërë vjedhjesh.

Të arrestuarit e moshave, 24, 30 dhe 33 vjeç, kishin shënjestër vilat e personave të pasur ku vidhinin sasira të mëdha bizhuterish e objektesh të tjera me vlerë.

Një njërën prej grabitjeve ata kishin mundur të vidhnin bizhuteri që kapnin vlerën e 200 mijë eurove.

LEXO EDHE:  Drejtësia po shkon në greminë/ Prokuroria u nxitua me dosjen Tahiri

Të tre grabitësit u ndaluan nga agjentët e skuadrës “Flying”, ndërsa një tjetër u shpall në kërkim si bashkëpunëtor i grupit./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

Dy javë në koma/ 20-vjeçarja humb jetën pas aksidentit tragjik

Publikuar

-

Ka ndërruar jetë në Spitalin e Traumës në Tiranë, 20 vjeçarja Elda Samurri.

E reja u përfshi në një aksident tragjik rreth dy javë më parë në Krastë të Elbasanit.

Vajza ishte pasagjere në automjetin i cili pasi humbi kontrollin u përplas me bordurat anësore të rrugës.

Por plagët e marra në aksident kanë rezultuar fatale për të renë, e cila pasi qëndroi dy javë në koma, ndërroi sot jetë./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Makina përplas motorin/ Dy persona në gjendje të rëndë

Publikuar

-

humb jeten nje grua

Një aksident i rëndë rrugor ka ndodhur pasditen e sotme në aksin Librazhd-Përrenjas.

Një automjet tip “Benz” ka përplasur një motor ku udhëtonin dy persona.

Për pasojë, të dy personat kanë mbetur të plagosur rëndë, ndërkohë që nuk bëhet ende me dije identiteti i tyre.

Policia po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes./CNA.al

LEXO TE PLOTE