Connect with Us

Horoskopi i ditës, 19 shtator 2019

Lajm i Rekomanduar

Horoskopi i ditës, 19 shtator 2019

Publikuar

-

DASHI 21. mars – 20. prill

Për çiftet qe kane shume kohe bashke çdo gjë do ece si duhet sot. Te dy palët do kujdeseni edhe për detajet me te vogla ne mënyrë qe çdo çast te jete i mrekullueshëm. Beqaret mire është te mos nxitohen shume edhe sikur personat qe do takojnë t’i mrekullojnë qe ne fillim. Me financat bëni kuje. Po nuk ecet me llogari strikte situata mundet te marre tatëpjetën.

DEMI 21. prill – 21. maj

Atmosfera ne jetën tuaj ne çift ka për te qene elektrizuese sot. Mundohuni te tregoheni sa me diplomate dhe te matur sepse përndryshe gjerat do marrin tatëpjetën. Beqaret duhet te tregohen me te disponueshem dhe me te hapur. Ne planin financiar nuk do jeni me fat aspak dhe shpesh do gjendeni ne vështirësi edhe për te kryer shpenzimet me te nevojshme.

BINJAKET 22. maj – 21. qershor

Merkuri do ju mbështesë ne çdo moment sot dhe nuk do ju lere te vuani aspak. Me partnerin mund te keni edhe diskutime te gjata për disa vendime qe duhet te merrni. Beqaret do jene pasiononte. Yjet këshillojnë te ndjekin instinktin sepse do dalin te fituar. Buxheti nuk do jete shume i mire megjithatë shmangni marrjet e huave nëse nuk doni te keni probleme edhe me pas.

GAFORRJA 22. qershor – 22. korrik

Sot do keni me shume nevoje se kurrë për siguri dhe qëndrueshmëri ne jetën tuaj ne çift. Flisni hapur me partnerin dhe ai do dije si t’ua plotësojë çdo dëshirë. Beqaret do kenë disa takime, por ende nuk do ndihen gati për te hedhur hapat e mëdha. Kohen e lire me mire ta kalojnë me miqtë ne mënyrë qe te mos mërziten. Buxheti nuk do jete as i keq as i shkëlqyer. Vazhdoni gjithsesi te tregoheni te kujdesshëm.

LUANI 23. korrik – 22. gusht

Ju qe jeni ne një lidhje do kaloni nga njeri ekstrem ne tjetrin sot. Do jete shume e vështirë te gjeni ekuilibrin dhe ne disa momente nuk do ndiheni as te qete. Beqaret do realizojnë një takim te veçantë qe shume shpet do ua ndryshoje jetën njëherë e përgjithmonë. Me financat mos luani shume. Sa me strikte te tregoheni sot aq me te fituar do dilni nesër.

VIRGJERESHA 23. gusht – 23. shtator

Dite e ekuilibruar do jete kjo e sotmja për te dashuruarit dhe ne çdo moment keni për t’u ndier mire. Partneri do mundohet edhe t’iu surprizoje atëherë kur nuk do e prisni. Beqaret do e gjejnë gurine çmuar dhe jeta do ju marre një drejtim krejtësisht te ri. Çdo gjë do jete me e bukure se me pare. Sektori i parave do jete i mire dhe nuk do keni asnjë lloj problemi.

PESHORJA 24. shtator – 23. tetor

Sot do jete një dite e jashtëzakonshme për ata qe kane një lidhje. Do dashuroheni si te çmendur me partnerin dhe do ju duket shpesh vetja si mbi re. Edhe beqaret do përjetojnë emocione nga me te veçantat dhe pse jo mund te fillojnë edhe lidhjen e ëndërruar. Buxheti nuk do jete i keq, por për shkak te disa shpenzimeve te domosdoshme qe do ju duhet te kryeni, gjendja mund te destabilizohet.

AKREPI 24. tetor – 22. nëntor

Te gjitha problemet dhe vështirësitë qe keni pasur ne jetën tuaj ne çift gjate kësaj dite do marrin fund sot. Pranë partnerit do ndiheni shume me mire nga me pare dhe do i hidhni te sigurta hapat drejt se ardhmes. Beqaret do jene gati edhe për aventura kalimtare mjafton qe te mos mbeten me te vetmuar si me pare. Ne planin financiar do jeni te nxituar dhe ka gjasa te bëni disa gabime.

SHIGJETARI 23. nëntor – 21. dhjetor

Tre planetë do e mbrojnë gjate gjithë kohës jetën tuaj ne çift gjate kësaj dite. Do dashuroheni si te çmendur me atë qe keni ne krah dhe nuk do doni te shkëputeni asnjë çast prej tij. Beqaret jo vetëm qe do fillojnë një lidhje, por do hedhin edhe hapa te menjëhershme. Me financat, sa me te matur e te kujdesshëm te tregoheni sot, aq me te fituar keni për te qene nesër.

BRICJAPI 22. dhjetor – 20. janar

Sot do jeni shume te matur dhe te kujdesshëm ju te dashuruarit kështu qe marrëdhënia me personin qe keni ne krah ka për te qene me e mire. Edhe disa hatërmbetje te vjetra do mund t’i zgjidhni. Beqaret do kenë sukses ne dashuri dhe do ndihen te plotësuar. Për financat dëgjojini me kujdes këshillat qe do iu japin te afërmit sepse do jene shume te vlefshme.

UJORI 21. janar – 19. shkurt

Te dashuruarit do jene plot humor dhe te gatshëm për te bere çdo lloj çmendurie me te dashurin e tyre te zemrës. Te dy palët do përjetojnë kënaqësi. Beqaret do kalojnë një dite te mbushur me kënaqësi dhe do ndihen me te përmbushur se me pare. Ne planin financiar nuk do ecni me sy mbyllur, por do i bëni me kujdes llogarite para se te hidhni çdo lloj hapi.

PESHQIT 20. shkurt – 20. mars

Dite jo shume e qëndrueshme do jete kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Mund te kapeni pas gjerave te kota dhe do keni edhe debate te ashpra. Beqaret as nuk do e kenë mendjen tek krijimi i një lidhjeje sepse do jene shume te ngarkuar me pune. Ne planin financiar gjendja do jete aq e mire saqë mund te bëni edhe disa investime afatgjata.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajm i Rekomanduar

Shënim/ Lironi gazetarët, fajtori është në Presidencë

Publikuar

-

Nga

Pak para mesantës së mbrëmshme, qarkulloi një fake news, sipas të cilit një tërmet i fortë pritej të godiste Shqipërinë.

Lajmi u publikua nga portal Syri.net i Çim Pekës, por ajo që ishte e çuditshme pas këtij lajmi të rremë ishte pikërisht reagimi i vetë medias që e publikoi.

Pasi lajmi në fjalë përhapi panik tek qytetarët e Tiranës të cilët mësynë rrugët, lajmi u fshi dhe për më tepër për tu justifikuar dolën edhe me një qëndrim publik, duke përdorur një intervistë të një sizmologu grek, të dhënë për TCH. Ndër të tjera bëhej apel edhe të mos dëgjohen portalet, kur në fakt lajmi ishte prodhuar nga Syri, sepse sizmologu grek nuk kishte thënë asgjë të tilë.

Intervista e dhënë nga sizmologu grek në Top Channel nuk fliste për asnjë tërmet që pritej për ditën e djeshme.

Nga ana tjetër, pati një reagim edhe nga uniformat blu, të cilët shoqëruan në komisariat gazetarin e Syri.net Aurel Rakipllarin dhe gazetaren e Shekullit, Daniela Grica.

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 18 shkurt 2019

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 27 shtator 2017

Por, këtu ka edhe një tjetër detaj, që nuk duhet anashkaluar.Në të gjitha faktet dhe detajet, dukej se ajo ishte një sulm i stimuluar për të ngjallur panik në kryeqytet dhe gazetarët duhet të lirohen, sepse përgjegjësit e vërtetë të atij kaosi i gjeni tek Presidenca dhe jo më larg se ky institucion.

Përgjegjësit e këtij paniku i gjeni tek Ilir Meta dhe shokët e tij, dhe jo tek gazetarët që punojnë për bukën e gojës , qoftë edhe tek portal i Cimit.

Shkoni në Presidencë, është ai që bënte paralajmëronte për tërmetin, por që sot e mohon atë.

Njëlloj si Çimi që bënte thirrje për të dalë në rrugë dhe pastaj mohonte daljen në rrugë, edhe Meta sot bën thirrje për “tju rikthyer jetës së përditshme”./ CNA.al

Meta qetëson qytetarët/ T’i kthehemi jetës së përditshme

LEXO TE PLOTE

Lajm i Rekomanduar

Horoskopi i ditës, 22 shtator 2019

Publikuar

-

Nga

DASHI21. mars – 20. prill

Dite e shkëlqyer do jete kjo e sotmja për te dashuruarit. Gjate gjithë kohës do përjetoni emocione te forta dhe do i harroni problemet qe keni pasur me herët. Beqaret nuk do ndihen ende gati për te filluar një lidhje, por miqtë nuk do i lënë asnjë moment vetëm qe ata te mërziten. Buxhetin do mundoheni fort ta ekuilibroni, por për fat te keq nuk do ja arrini dot.

DEMI21. prill – 21. maj

Dite aspak e qete kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Ne shume momente do debatoni ashpër me atë qe keni ne krah dhe do mërziteni. Beqaret do bëjnë mire te rikthehen ne realitet dhe te mos ëndërrojnë me shume nga sa duhet sepse mund te lëndohen. Ne planin financiar do përballeni me goxha vështirësi dhe do duhet te paguani fatura te majme ne këtë sektor.

BINJAKET22. maj – 21. qershor

Juve qe jeni ne një lidhje sot do ju pëlqejnë gjerat e çmendura dhe mund te ndërmerrni edhe rreziqe vetëm për te përjetuar sa me shume emocione. Beqaret nuk duhet te hedhin hapa te nxituara sepse përndryshe situata mund t’iu dale jashtë kontrollit dhe mund te lëndohen. Shpenzimet kryejini gjate gjithë kohës me kujdes dhe gjendja ka për te mbetur e mire.

GAFORRJA22. qershor – 22. korrik

Sot do përballeni me surpriza te jashtëzakonshme ju te dashuruarit. Çdo çast i kaluar pranë partnerit do jete aq i bukur saqë shpesh do ju duket vetja si neper ëndrra. Beqaret do kenë një dite te zakonshme dhe pa ndonjë takim interesant. Nuk ka ardhur ende dita me e favorshme për ta. Me financat duhet te ndiqni strategji strikte ne mënyrë qe te mos keni probleme.

LUANI23. korrik – 22. gusht

Edhe pse presioni nga jashtë do jete shume i madh gjate kësaj dite, ju nuk do i dëgjoni aspak te tjerët dhe do bëni gjithçka qe dëshironi. Partneri do jete me i çiltër dhe do dije edhe t’iu surprizoje. Beqaret nuk do dine si ta joshin atë qe pëlqejnë dhe ka rrezik qe ai t’iu ike nga duart. Ne planin financiar fati do jete me shumice dhe gjendja do vije shume shpejt duke u normalizuar.

VIRGJERESHA23. gusht – 23. shtator

Yjet janë premtuese për jetën tuaj ne çift gjate kësaj dite. Do merreni vesh mjaft mire me partnerin dhe do ju duket sikur keni rilindur. Beqaret pas kaq kohesh pritjeje me ne fund do e gjejnë personin e duhur me te cilin do fillojnë një lidhje emocionuese. Ne planin financiar do jeni gjithë kohës vigjilente dhe nuk do ju dale asnjë e papritur. Vazhdoni ne këtë rruge sepse nuk do pendoheni.

PESHORJA24. shtator – 23. tetorMbajeni gjate gjithë kohës nen kujdes jetën tuaj ne çift gjate kësaj dite sepse ne te kundërt dikush tjetër do përfitojë dhe mund t’ua rrëmbejë atë qe keni ne krah. Beqaret me mire te tregohen te duruar sepse sot nuk do iu jepen mundësi aq te mira sa për te filluar një lidhje. Financat do mbeten te mira për aq kohe sa ju te jeni te logjikshëm dhe te mos bëni çmenduri.

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 24 nëntor 2018

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 24 nëntor 2018

AKREPI24. tetor – 22. nëntor

Ju te dashuruarit do i përkushtoheni edhe partnerit edhe familjareve gjate kësaj dite. Do dini si ta ndani mire kohen qe asnjeri te mos mërzitet. Beqaret do përballen me një surprize gjigante qe do iu pëlqejë tej mase. Përgatituni për rrahje te forta zemre. Financat do jene goxha te mira. Duke iu menaxhuar si duhet ky sektor do ketë veçse përmirësime dhe asnjë lloj problemi.

SHIGJETARI23. nëntor – 21. dhjetor

Dite aspak e favorshme kjo e sotmja për te dashuruarit. Do grindeni me partnerin edhe për gjerat me elementare dhe nuk do pranoni te hapni rruge asnjë çast. Beqaret do kenë dashuri me shikim te pare atëherë kur nuk do e presin, por e rëndësishme është qe do ndihen mjaft mire. Buxheti nuk do ketë asnjë lloj ndryshimi. Kujdes me investimet qe te mos keni tronditje se shpejti.

BRICJAPI22. dhjetor – 20. janar

Dite tej mase e trazuar do jete kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Disa persona te trete do kenë ndikim te jashtëzakonshëm tek ju dhe do ju nxitin te debatoni. Beqaret ka mundësi te fiksohen pas personave te martuar dhe shume me te mëdhenj ne moshe se ata. Nëse ne planin financiar i dëgjoni me kujdes te gjitha këshillat qe do iu japin specialistet gjendja ka për te qene e mire.

UJORI21. janar – 19. shkurt

Nëse keni një lidhje te qëndrueshme, sot mund te merrni edhe disa vendime me rëndësi për te ardhmen. Nëse kjo lidhje ka ende probleme, mos hidhni asnjë hap sepse mund te gaboni. Beqaret do preferojnë te qëndrojnë vetëm edhe për disa kohe pasi personat qe do takojnë nuk do ju pëlqejnë sa duhet. Buxheti ne tërësi ka për te qene i kënaqshëm. Do i kryeni pa asnjë problem shpenzimet e planifikuara.

PESHQIT20. shkurt – 20. mars

Do jeni shume ëndërrimtare sot ju te dashuruarit dhe realiteti ka për t’iu dukur me zhgënjyes se asnjëherë tjetër. Po nuk u rikthyet me këmbë ne toke do vuani. Beqaret do tërhiqen fizikisht nga disa persona, por nuk duhet kurrsesi te hedhin hapa pa i njohur mire ata. Për menaxhimin e buxhetit me mire merrni këshilla dhe sugjerime nga specialistet pasi vete nuk do ja dilni dot mbanë.

 

LEXO TE PLOTE

Lajm i Rekomanduar

Henri Çili avokat i korrupsionit dhe krimit në politikë/ Kërkon amnisti

Publikuar

-

Nga

Neimi Çili i Labinotit, apo sikurse i pëlqen ta quajnë, pasi ka ndryshuar emrin Henri Çili, nuk lodhet së përkëdheluri politikën, sa majtas-djathtas por edhe duke shërbyer si urrë për të shpetuar nga akuzat, krimi e korrupsioni. .

Ai që dikur bërtiste për një mandat të tretë për Sali Berishën, por që më pas shpalli Edi Ramën si njeriun e vitit dhe më pas instrument i Bashës, më tej në shërbim të Ramës sërish, së fundi nuk ka çuditur me një deklaratë të tij të përsëritur.

Henri Çili, i cili është mësuar të shkojë nga të fryjë era, mesa duket së fundi nuk po i dalin mirë llogaritë, dhe duke mos arritur ta kuptojë se nga do fryjë era, ka marrë përsipër të bëjë rolin e avokatit të korrupsionit dhe krimit në politikë për të gjithë.

Mbrëmjen e djeshme, Çili ishte i ftuar në emisionin “Provokacija”, të Mustafa Nanos ku tha se tranzicioni në vendin tonë është mbyllur.

Sipas Çilit tranzicioni ka qënë i suksesshëm dhe për këtë duhet falenderuar kasta jonë politike, që prej 30 vitesh rrjep shqiptarët, në çdo cep të vendit.

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 16 qershor 2018

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, data 4 tetor 2017

Për më tepër, Çili kërkoi edhe amnisti për politikanët hajdutë e të korruptuar.

“Ideja është që tranzicioni shqiptar është më i lavdishmi në periudhën e Shqipërisë, 30 vjetët e kësaj pjese të historie shqiptare.

Mua prandaj më vjen keq që kryqëzohet elita politike. Elita politike i ka bërë një shërbim Shqipërisë dhe për mendimin tim meriton të amnistohet dhe jo të ndëshkohet.”-tha ndër të tjera Henri Çili.

Duket se tani është sezoni turistiko-mediatik, ku Çili vërsulet ekraneve me teza për të nxitur debate publike. Qëllimi i tij final me pas është reklama e universitetit të tij për të rregjistruar sa më shumë studentë, pasi çuni nga Labinoti figuron i mbyrur në borxhe dhe kredi miliona euro./ CNA.al

Neimi i Labinotit e dredh sërish/ Fillon sulmet dhe akuzat ndaj RamësLela jep lajmin: Basha pajtohet me Çilin

Akuza të rënda Henri Çilit/ Pedagogët e UET denoncojnë: Katër muaj pa rroga

Ekskluzive –Detajet/ Kur dhe si e ndryshoi emrin Çili i UET

UET-i, Universiteti i mbytur në borxhe mbijeton me “vaksina”

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: