Connect with Us

Aksident i rëndë në Tiranë/ Taksia përplas këmbësorin

Kronika

Aksident i rëndë në Tiranë/ Taksia përplas këmbësorin

Publikuar

-

Një aksident rrugor ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Rrugën e Barrikadave në kryeqytet.

Mësohet se një taksi ka përplasur një këmbësor që po kalonte rrugën duke e  lënë të plagosur rëndë.

I plagosuri është nisur me urgjencë drejt spitali për ndihmë mjeksore, ndërkohë që ende nuk  bëhet me dije identiteti i tij.

Policia ndodhet në vendngjarje dhe po vijon hetimet./CNA.al

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
1 Koment

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Policia aksion “blic”/ Sekuestrohen 60 kg kanabis çokollatë, në pranga 4 persona

Publikuar

-

Nga

Një operacion i gjerë policor po zhvillohet në Tiranë dhe disa qytete të tjera, për goditjen e grupeve kriminale të trafikut të drogës.

Deri më tani raportohet se është goditur një grup kriminal, ndërsa është kapur një sasi e konsiderueshme lënde narkotike, e llojit kanabis sativa, në formë çokollate.

Të arrestuarit nga operacioni antidrogë janë Pajtim Aga, Sh.M, E.R. dhe D.M.

Operacioni është në vijim dhe i shtrirë në disa qytete, si Tiranë, Dibër, Fier e Durrës./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

Arrestimet për tërmetin/ Caktohet nesër masa e sigurisë për 31 të ndaluarit

Publikuar

-

Nga

Gjykata e Tiranës do të japë nesër në orën 10.00 pretencën për 31 personat e ndaluar për dëmet nga tërmeti i 26 nëntorit.

Dy ditë më parë Prokuroria e Tiranës lëshoi 42 urdhër-ndalime për zyrtarë e ish-zyrtarë, që cilësohen fajtorë për dëmet nga tërmeti në Vorë, Kashar dhe në Farkë.

Prokuroria ka kërkuar arrest me burg edhe për dy ish kryetarët e komunave Kashar dhe Farkë, Besnik Fuçia dhe Fatbardh Plaku.

LEXO EDHE:  Grabitet firma në Tiranë/Maskat marrin një shumë të madhe parash

LEXO EDHE:  Grabitet firma në Tiranë/Maskat marrin një shumë të madhe parash

Por gjykatësja Vjollca Spahiu vendosi të shtyjë çështjen, raporton Ballkan web, pasi avokatët kanë pretenduar se disa klientë të tyre kanë probleme shëndetësore apo kanë të tjera arsye. Të gjithë avokatët kanë thënë se duan që klientët e tyre të hetohen në gjendje të lirë./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Dosja “Toyota Yaris”/ Lirohen 6 të pandehurit

Publikuar

-

Nga

Gjykata e Tiranës ka ndryshuar masën e sigurisë për personat e ndaluar lidhur me çështjen e “Toyota Yaris”.

Gjykata ka vendosur masën “detyrim paraqitje” për Edi Likën Klevi Likën, Agim Çekën , Alban Mollaymerin,  Elvis dhe Alfred Vladin.

6 të dyshuarit akuzohen për mosdeklarim të parave në kufi.

Në datë 24 Qershor 2018, në Portin e Durrësit , u sekuestruan 3.4 milionë e 470 mijë euro cash, të fshehura në bagazhet e dy makinave “Toyota Yaris”, ndërsa po transportoheshin me trajler nga Belgjika.

LEXO EDHE:  Dyndje në urgjencë/ Ulja e temperaturave sjell viroza te fëmijët

LEXO EDHE:  Po vjen Viti i Ri kinez: Ja si do të festohet në Tiranë

 

LEXO TE PLOTE