Connect with Us

Nikolla qan për Metën/ Llumi i poshtërsisë ndaj presidentit

Lajm i Rekomanduar

Nikolla qan për Metën/ Llumi i poshtërsisë ndaj presidentit

Publikuar

-

Gazetari Nikoll Lesi, prej kohësh i kthyer në një vasal të Ilir Metës, së fundi është hedhur në “sulm” dhe mbron me “dhëmbë” presidentin tonë.

Ndërsa një ditë më parë në një opinion të tij, ndërsa i thurte lavde presidentit Meta, nuk kursente “lëpirjen” edhe ndaj kryebashkiakut të Tiranës, Erion Veliaj.

Por, Nikolla nuk ndalet me kaq. Në një tjetër shkrim të publikuar sot në gazetën “Koha Jonë”, “qan” për Metën, pasi sipas tij po sulmohet nga llumi i politikës.

“Ilir Meta është vënë në shenjëstren e krejt llumit të politikës dhe medias. Natyrisht sponsorizuar nga një pjesë oligarkësh dhe kryesisht financuar nga krimi organizuar ky sulm nuk njeh kufinjë moralë dhe as politikë. Sulmohet dhe kërkohet shkarkim vetëm se mbrojti Kushtetutën dhe liritë e të drejtat themelore të shtetsave shqiptarë për të votuar e zgjedhur të lirë, se eleminoi një përplasje fizike e civile me 30 qershor.”-shkruan Nikoll Lesi.

Për më tepër, Nikoll Lesi nuk është kursyer edhe ndaj kreut të PD-së, ndërsa shkruan se “sipas Lulzim Bashës do të bëhej nami atë ditë të dekretuar zgjedhjesh, sepse kryeministri Rama po shkonte, siç shkoi, në zgjedhje moniste.”

Githashtu Nikoll Lesi, ka sulmuar ashpër edhe mediat, vetëm se kritikojnë presidentin e tij.

“ Ilir Meta sulmohet nga pjesa më vulg dhe më kriminale e medias, e cila jo vetëm që nuk ka asnjë pikë profesionaliteti, porse është e zhytur në pazare e pisllëqe me pushtetin, bile edhe me segmente te krimit që financojnë nën dorë këtë stuhi ndaj presidentit.”-shkruan më tej Lesi.

Shkrimi i plotë:

Ilir Meta është vënë në shenjëstren e krejt llumit të politikës dhe medias. Natyrisht sponsorizuar nga një pjesë oligarkësh dhe kryesisht financuar nga krimi organizuar ky sulm nuk njeh kufinjë moralë dhe as politikë. Sulmohet dhe kërkohet shkarkim vetëm se mbrojti Kushtetutën dhe liritë e të drejtat themelore të shtetsave shqiptarë për të votuar e zgjedhur të lirë, se eleminoi një përplasje fizike e civile me 30 qershor, ku sipas Lulzim Bashës do të bëhej nami atë ditë të dekretuar zgjedhjesh, sepse kryeministri Rama po shkonte, siç shkoi, në zgjedhje moniste.

Ilir Meta sulmohet nga pjesa më vulg dhe më kriminale e medias, e cila jo vetëm që nuk ka asnjë pikë profesionaliteti, porse është e zhytur në pazare e pisllëqe me pushtetin, bile edhe me segmente te krimit që financojnë nën dorë këtë stuhi ndaj presidentit.

LEXO EDHE:  Emrat- Kush e bojkotoi ceremoninë e betimit të Metës/Mes tyre dhe Idrizi

Ilir Meta mund të ketë plot gabime në jetën e tij politike, mund të kritikohet për shumë gjëra, por në raport me patriotizmin, atdhetarizmin dhe me dekretin e shfuqizimit të datës 30 qershor, nuk mund t’i thuash asnjë kritikë. Llumi që po del si llavë vullkani nga shumica e mediave, të cilat kanë konflikte të hapura interesi sepse janë në procese lejesh ndërtimi apo që financohen për të qenë kamikazë ndaj së vertetës, pra e gjithë kjo poshtërsi vjen nga mazhoranca me një kryeideator: Edi Ramën.

Presidenti shkarkohet vetëm kur ka kryer një krim të rëndë kushtetues, ndërsa dekreti për shtyrjen e zgjedhjeve është një akt thjesht presidencial, i cili mund të gjykohet politikisht, por jo me nisma ligjore pushtetare, të cilat kanë synim marrjen e së vetmes kështjellë që ka mbetur pa u pushtuar prej Rilindjes, që mbetet presidenca.

Ndër këto 28 vite pluralizëm kemi parë beteja epokale, përplasje civile, rënie presidentësh dhe kryeministrash, por si kjo betejë e fundit ku Ilir Meta po ndeshet me gjithë “bajlozët” e krimit dhe oligarkisë, nuk kemi parë.

E themi këtë se kjo betejë do ketë një fund të rrezikshëm për ata që e thurën dhe që po intrigojnë ndaj së vertetës së drejtë, ku votime si në komunizëm nuk mund të ketë e nuk do të ketë, pasi pavarësisht se për momentin e gjithë lukunia e pisave dhe krimit është hedhur në sulm, do të ndodhë si dikur kur turqit sulmonin kalanë e Krujës apo të Shkodrës, por te portat e hekurit u dogjën me zift.

”Zifti” është gati, edhe këtë vjeshtë, për ata që janë pjesë e llumit të politikës, mediave dhe shoqërisë!

Nga Nikoll Lesi/ Pse Erion Veliaj paradite në Pezë e lavdëroi, kurse në darkë e sulmoi Ilir Metën?

Nikoll Lesi dhe Ilir Meta në krah të Erion Veliajt, kundër PD

Nikoll Lesi kërcënon/ Shqipëria do digjet nga Mona dhe Luli

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajm i Rekomanduar

Shënim/ Lironi gazetarët, fajtori është në Presidencë

Publikuar

-

Nga

Pak para mesantës së mbrëmshme, qarkulloi një fake news, sipas të cilit një tërmet i fortë pritej të godiste Shqipërinë.

Lajmi u publikua nga portal Syri.net i Çim Pekës, por ajo që ishte e çuditshme pas këtij lajmi të rremë ishte pikërisht reagimi i vetë medias që e publikoi.

Pasi lajmi në fjalë përhapi panik tek qytetarët e Tiranës të cilët mësynë rrugët, lajmi u fshi dhe për më tepër për tu justifikuar dolën edhe me një qëndrim publik, duke përdorur një intervistë të një sizmologu grek, të dhënë për TCH. Ndër të tjera bëhej apel edhe të mos dëgjohen portalet, kur në fakt lajmi ishte prodhuar nga Syri, sepse sizmologu grek nuk kishte thënë asgjë të tilë.

Intervista e dhënë nga sizmologu grek në Top Channel nuk fliste për asnjë tërmet që pritej për ditën e djeshme.

Nga ana tjetër, pati një reagim edhe nga uniformat blu, të cilët shoqëruan në komisariat gazetarin e Syri.net Aurel Rakipllarin dhe gazetaren e Shekullit, Daniela Grica.

LEXO EDHE:  Dosja “978”/ CNA.al paralajmëron publikimin e fakteve të rënda

LEXO EDHE:  Emrat- Kush e bojkotoi ceremoninë e betimit të Metës/Mes tyre dhe Idrizi

Por, këtu ka edhe një tjetër detaj, që nuk duhet anashkaluar.Në të gjitha faktet dhe detajet, dukej se ajo ishte një sulm i stimuluar për të ngjallur panik në kryeqytet dhe gazetarët duhet të lirohen, sepse përgjegjësit e vërtetë të atij kaosi i gjeni tek Presidenca dhe jo më larg se ky institucion.

Përgjegjësit e këtij paniku i gjeni tek Ilir Meta dhe shokët e tij, dhe jo tek gazetarët që punojnë për bukën e gojës , qoftë edhe tek portal i Cimit.

Shkoni në Presidencë, është ai që bënte paralajmëronte për tërmetin, por që sot e mohon atë.

Njëlloj si Çimi që bënte thirrje për të dalë në rrugë dhe pastaj mohonte daljen në rrugë, edhe Meta sot bën thirrje për “tju rikthyer jetës së përditshme”./ CNA.al

Meta qetëson qytetarët/ T’i kthehemi jetës së përditshme

LEXO TE PLOTE

Lajm i Rekomanduar

Horoskopi i ditës, 22 shtator 2019

Publikuar

-

Nga

DASHI21. mars – 20. prill

Dite e shkëlqyer do jete kjo e sotmja për te dashuruarit. Gjate gjithë kohës do përjetoni emocione te forta dhe do i harroni problemet qe keni pasur me herët. Beqaret nuk do ndihen ende gati për te filluar një lidhje, por miqtë nuk do i lënë asnjë moment vetëm qe ata te mërziten. Buxhetin do mundoheni fort ta ekuilibroni, por për fat te keq nuk do ja arrini dot.

DEMI21. prill – 21. maj

Dite aspak e qete kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Ne shume momente do debatoni ashpër me atë qe keni ne krah dhe do mërziteni. Beqaret do bëjnë mire te rikthehen ne realitet dhe te mos ëndërrojnë me shume nga sa duhet sepse mund te lëndohen. Ne planin financiar do përballeni me goxha vështirësi dhe do duhet te paguani fatura te majme ne këtë sektor.

BINJAKET22. maj – 21. qershor

Juve qe jeni ne një lidhje sot do ju pëlqejnë gjerat e çmendura dhe mund te ndërmerrni edhe rreziqe vetëm për te përjetuar sa me shume emocione. Beqaret nuk duhet te hedhin hapa te nxituara sepse përndryshe situata mund t’iu dale jashtë kontrollit dhe mund te lëndohen. Shpenzimet kryejini gjate gjithë kohës me kujdes dhe gjendja ka për te mbetur e mire.

GAFORRJA22. qershor – 22. korrik

Sot do përballeni me surpriza te jashtëzakonshme ju te dashuruarit. Çdo çast i kaluar pranë partnerit do jete aq i bukur saqë shpesh do ju duket vetja si neper ëndrra. Beqaret do kenë një dite te zakonshme dhe pa ndonjë takim interesant. Nuk ka ardhur ende dita me e favorshme për ta. Me financat duhet te ndiqni strategji strikte ne mënyrë qe te mos keni probleme.

LUANI23. korrik – 22. gusht

Edhe pse presioni nga jashtë do jete shume i madh gjate kësaj dite, ju nuk do i dëgjoni aspak te tjerët dhe do bëni gjithçka qe dëshironi. Partneri do jete me i çiltër dhe do dije edhe t’iu surprizoje. Beqaret nuk do dine si ta joshin atë qe pëlqejnë dhe ka rrezik qe ai t’iu ike nga duart. Ne planin financiar fati do jete me shumice dhe gjendja do vije shume shpejt duke u normalizuar.

VIRGJERESHA23. gusht – 23. shtator

Yjet janë premtuese për jetën tuaj ne çift gjate kësaj dite. Do merreni vesh mjaft mire me partnerin dhe do ju duket sikur keni rilindur. Beqaret pas kaq kohesh pritjeje me ne fund do e gjejnë personin e duhur me te cilin do fillojnë një lidhje emocionuese. Ne planin financiar do jeni gjithë kohës vigjilente dhe nuk do ju dale asnjë e papritur. Vazhdoni ne këtë rruge sepse nuk do pendoheni.

PESHORJA24. shtator – 23. tetorMbajeni gjate gjithë kohës nen kujdes jetën tuaj ne çift gjate kësaj dite sepse ne te kundërt dikush tjetër do përfitojë dhe mund t’ua rrëmbejë atë qe keni ne krah. Beqaret me mire te tregohen te duruar sepse sot nuk do iu jepen mundësi aq te mira sa për te filluar një lidhje. Financat do mbeten te mira për aq kohe sa ju te jeni te logjikshëm dhe te mos bëni çmenduri.

LEXO EDHE:  Nënshtetësia shqiptare/ Presidenti: Kryepeshkopi Janullatos i plotësonte të gjitha kriteret

LEXO EDHE:  Dosja "978"/ CNA.al paralajmëron publikimin e fakteve të rënda

AKREPI24. tetor – 22. nëntor

Ju te dashuruarit do i përkushtoheni edhe partnerit edhe familjareve gjate kësaj dite. Do dini si ta ndani mire kohen qe asnjeri te mos mërzitet. Beqaret do përballen me një surprize gjigante qe do iu pëlqejë tej mase. Përgatituni për rrahje te forta zemre. Financat do jene goxha te mira. Duke iu menaxhuar si duhet ky sektor do ketë veçse përmirësime dhe asnjë lloj problemi.

SHIGJETARI23. nëntor – 21. dhjetor

Dite aspak e favorshme kjo e sotmja për te dashuruarit. Do grindeni me partnerin edhe për gjerat me elementare dhe nuk do pranoni te hapni rruge asnjë çast. Beqaret do kenë dashuri me shikim te pare atëherë kur nuk do e presin, por e rëndësishme është qe do ndihen mjaft mire. Buxheti nuk do ketë asnjë lloj ndryshimi. Kujdes me investimet qe te mos keni tronditje se shpejti.

BRICJAPI22. dhjetor – 20. janar

Dite tej mase e trazuar do jete kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Disa persona te trete do kenë ndikim te jashtëzakonshëm tek ju dhe do ju nxitin te debatoni. Beqaret ka mundësi te fiksohen pas personave te martuar dhe shume me te mëdhenj ne moshe se ata. Nëse ne planin financiar i dëgjoni me kujdes te gjitha këshillat qe do iu japin specialistet gjendja ka për te qene e mire.

UJORI21. janar – 19. shkurt

Nëse keni një lidhje te qëndrueshme, sot mund te merrni edhe disa vendime me rëndësi për te ardhmen. Nëse kjo lidhje ka ende probleme, mos hidhni asnjë hap sepse mund te gaboni. Beqaret do preferojnë te qëndrojnë vetëm edhe për disa kohe pasi personat qe do takojnë nuk do ju pëlqejnë sa duhet. Buxheti ne tërësi ka për te qene i kënaqshëm. Do i kryeni pa asnjë problem shpenzimet e planifikuara.

PESHQIT20. shkurt – 20. mars

Do jeni shume ëndërrimtare sot ju te dashuruarit dhe realiteti ka për t’iu dukur me zhgënjyes se asnjëherë tjetër. Po nuk u rikthyet me këmbë ne toke do vuani. Beqaret do tërhiqen fizikisht nga disa persona, por nuk duhet kurrsesi te hedhin hapa pa i njohur mire ata. Për menaxhimin e buxhetit me mire merrni këshilla dhe sugjerime nga specialistet pasi vete nuk do ja dilni dot mbanë.

 

LEXO TE PLOTE

Lajm i Rekomanduar

Henri Çili avokat i korrupsionit dhe krimit në politikë/ Kërkon amnisti

Publikuar

-

Nga

Neimi Çili i Labinotit, apo sikurse i pëlqen ta quajnë, pasi ka ndryshuar emrin Henri Çili, nuk lodhet së përkëdheluri politikën, sa majtas-djathtas por edhe duke shërbyer si urrë për të shpetuar nga akuzat, krimi e korrupsioni. .

Ai që dikur bërtiste për një mandat të tretë për Sali Berishën, por që më pas shpalli Edi Ramën si njeriun e vitit dhe më pas instrument i Bashës, më tej në shërbim të Ramës sërish, së fundi nuk ka çuditur me një deklaratë të tij të përsëritur.

Henri Çili, i cili është mësuar të shkojë nga të fryjë era, mesa duket së fundi nuk po i dalin mirë llogaritë, dhe duke mos arritur ta kuptojë se nga do fryjë era, ka marrë përsipër të bëjë rolin e avokatit të korrupsionit dhe krimit në politikë për të gjithë.

Mbrëmjen e djeshme, Çili ishte i ftuar në emisionin “Provokacija”, të Mustafa Nanos ku tha se tranzicioni në vendin tonë është mbyllur.

Sipas Çilit tranzicioni ka qënë i suksesshëm dhe për këtë duhet falenderuar kasta jonë politike, që prej 30 vitesh rrjep shqiptarët, në çdo cep të vendit.

LEXO EDHE:  Censurimi i mediave/ Gazetari i “Bild” shpërthen ndaj Ramës

LEXO EDHE:  Nga Frrok Çupi/ Ky është rasti për Ilir Metën

Për më tepër, Çili kërkoi edhe amnisti për politikanët hajdutë e të korruptuar.

“Ideja është që tranzicioni shqiptar është më i lavdishmi në periudhën e Shqipërisë, 30 vjetët e kësaj pjese të historie shqiptare.

Mua prandaj më vjen keq që kryqëzohet elita politike. Elita politike i ka bërë një shërbim Shqipërisë dhe për mendimin tim meriton të amnistohet dhe jo të ndëshkohet.”-tha ndër të tjera Henri Çili.

Duket se tani është sezoni turistiko-mediatik, ku Çili vërsulet ekraneve me teza për të nxitur debate publike. Qëllimi i tij final me pas është reklama e universitetit të tij për të rregjistruar sa më shumë studentë, pasi çuni nga Labinoti figuron i mbyrur në borxhe dhe kredi miliona euro./ CNA.al

Neimi i Labinotit e dredh sërish/ Fillon sulmet dhe akuzat ndaj RamësLela jep lajmin: Basha pajtohet me Çilin

Akuza të rënda Henri Çilit/ Pedagogët e UET denoncojnë: Katër muaj pa rroga

Ekskluzive –Detajet/ Kur dhe si e ndryshoi emrin Çili i UET

UET-i, Universiteti i mbytur në borxhe mbijeton me “vaksina”

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: