Connect with Us

“Nuk mund të më bëjnë mua Saimir”/ Kryebashkiaku i Vaut të Dejës “kërcënon” Gazment Bardhin

Politikë

“Nuk mund të më bëjnë mua Saimir”/ Kryebashkiaku i Vaut të Dejës “kërcënon” Gazment Bardhin

Publikuar

-

Kryebashkiaku i Vaut të Dejës i është përgjigjur akuzave të PD-së se ka qenë i ndaluar dhe arrestuar më herët në Itali për vjedhje makinash.

Duke folur para mediave Babani u shpreh se akuzat e Gazmend Bardhit janë të sajuara dhe se do e padisë këtë të fundit për prishje të imazhit.

“Unë po pres thirrjen e Prokurorisë dhe jam i gatshëm të jap të gjitha deklarimet e mija. Ata po sajojnë për të ulur imazhin tim. Nëse kanë fakte të shkojnë në Prokurori. Unë në jetën time s’kam qenë asnjëherë i arrestuar dhe ndaluar. Unë kam autorizuar avokatët e mi dhe do i bëjë denoncim penal zotit Gazmend Bardhi për shpifjen që ka bërë. Kjo është pjesë e turpit të tyre që bëjnën akuza të tilla por ne do i indifikojmë të gjitha qëllimet e kësaj zhurme.

LEXO EDHE:  Deklarata e tronditëse e Ngjelës/ Zbulon marrëveshjen e fshehtë mes Ramës dhe Bashës

Unë jam Mark Ndoc Babani dhe nuk kanë shans të më bëjnë Saimir. Unë nuk kam ndryshuar asnjëherë emër. Mbiemrin e kam ndryshuar në momentin që e kemi bërë si familje nga Babaj në Babani. Kam deklaruar edhe ditëlindjen tjetër edhe mbiemrin tjetër. Të jesh 24 orë në burg në zonën tonë e merr vesh gjithë dynjaja”, theksoi Babani./CNA.al

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Ndërkombëtarët armiq të Shqipërisë/ Lajthit Kryemadhi

Publikuar

-

Nga

Kartat e kreditit nxjerrin zbuluar kryemadhin

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi e ftuar në emisionin “Real Story” ka hedhur akuza ndaj ndërkombëtarëve ndërsa tha se Shqipëria është në këtë gjendje për shkak të ndërhyrjes të ambasadorëve.

“Ne kemi pasur një armik, komunitetin ndërkombëtar. Ne jemi në këtë gjendje për shkak të ndërhyrjes së ambasadorëve. Nuk ka asnjë të huaj që mendon mirë për Shqipërinë, por mendojnë mirë vetëm për veten. Më thuaj a ka ndonjë biznes shqiptar në Gjermani, a shtet tjetër në BE”, u shpreh Kryemadhi./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Ndryshimi i datës së zgjedhjeve/ Kryemadhi kundër Ilir Metës

Publikuar

-

Nga

Monika Kryemadhi, nga tryeza e emisionit “Real Story”, ka folur edhe për ndryshimin e datës së zgjedhjeve vendore, nëpërmjet çdekretimit të bërë nga presidenti Ilir Meta, bashkëshorti i saj.

Duke e vlerësuar anullimin e datës 30 qershor Kryemadhi u shpreh tërësisht kundër aktit që mban firnën e Ilir Metës dhe tha se njerëzit janë të tmerruar nga datat e ndryshme të zgjedhjeve.

LEXO EDHE:  Skandali me audio-përgjimin/ Zbulohet “lidhja” e Bashës me “Babalen”

LEXO EDHE:  Veliaj “kukull” në duart e mafies/ Nuk kursen as fëmijët

“Njerëzit janë tmerruar se ka një lojë numrash, 30, 18, 15, 48”, u shpreh ajo./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Fëmijët e mi studiojnë jashtë”/ Shokon Kryemadhi: Kam dështuar..!

Publikuar

-

Nga

Monika Kryemadhi, kryetarja e LSI, e qrnë pjesë e emisionit “Real Story”, ka deklaruar se e sheh si një dështim faktin që të tre fëmijët e saj studiojnë dhe banojnë në kryeqytetin britanik, Londër, një vend me standard shumë të lartë jetese dhe shkolla nga më të mirat në botë.

Kryemadhi tha se ky fakt, e ka shtyrë atë të mendojë se gjërat në Shqipëri duhet të ndryshojnë, ndryshe prindërit shqiptarë do të mbeten vetëm në 15 vitet e ardhshme, sepse fëmijët e tyre do të largohen.

“Fëmijët e mi studiojnë jashtë. Thuhet se kur i çon fëmijët jashtë ke arritur një gjë të sukseshme. Unë kam dështuar, fëmijët e mi duhet të studionin këtu dhe të kishin tjetër standart. Unë do të them që kjo është një situatë që për hir të se vërtetës e ndjej si një obligim që duhet të ndryshojë dicka. Mungesa e të qenurit vetëm të prindërve, është mungesa më e madhe që do të kenë prindërit në 15 vitet e ardhshme“, u shpreh Kryemadhi.

LEXO EDHE:  Veliaj “kukull” në duart e mafies/ Nuk kursen as fëmijët

LEXO EDHE:  Deklarata e fortë/ Rama mbron të arratisurin nga Greqia, ja pse “kyç” gojën

Studimi i fëmijëve të çiftit Meta në Mbretërinë e Bashkuar, ka qenë shpesh shkak që mazhoranca të lëshojë akuza ndaj tyre, për shkak se stili i jetës së zonjës Kryemadhi, nuk përputhet me mënyrën se si ajo bën opozitë dhe faktin se LSI ka qenë në qeveri dy vite më parë, madje ka patur një zëvendësministër Arsimi.
Tashmë, Kryemadhi duket se është penduar tej mase për këto dështime, që kanë bërë që edhe fëmijët e saj të nisen drejt Anglisë dhe ajo ta vuajë shumë këtë fakt.

LEXO TE PLOTE