Connect with Us

Gazetarja kap “mat” çunin e Fahriut

Politikë

Gazetarja kap “mat” çunin e Fahriut

Publikuar

-

deputeti i PD, Klevis Balliu

Çuni i Fahri Balliut, ish-deputeti i Republikës së re të Lulzim Bashës, Klevis Balliu ishte i ftuar sot në studion e News 24, ku ka folur në lidhje me situatën politike në vend.

Por, ndërsa ai vijonte akuzat ndaj opozitës parlamentare, të cilën e cilësoi si një “patericë” të pushtetit, ish-deputeti Balliu është kapur “mat” nga gazetarja.

Ndërsa opozita kishte paralajmëruar se në shtator do kishte protesta dhe se aksioni opozitar do të përshkallëzohej deri në rrëzimin e Ramës, në fakt gjysma e shtatorit iku dhe nuk kemi parë asnjë protestë.

Nisur nga ky fakt, gazetarja iu drejtua ish-deputetit Balliu, me pyetjen: “Ju po prisni që Rama të rrëzohet vetë?”

Por, i zënë ngushtë dhe duke mos ditur si të përgjigjet, Balliu riktheu në vëmendje rastin e ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri, largimin e të cilit nga qeveria e quajti “fitore” të madhe të aksionit opozitar.

LEXO EDHE:  Nga veshja e Kryemadhit te "rebelimi" i Spiropalit/ Çfarë nuk u pa sot në Parlament

“Nëse nuk do ishte për PD, ju sot do të kishit si ministër të Brendshëm, Saimir Tahirin i cili ishte edhe një ndër emrat më në zë për reformën në drejtësi. Ishte ky që nuk la qytetar pa futur në burg sepse nuk kishte paguar dritat. Sepse arrestimet bëheshin me urdhër të Tahirit, se ai ishte ministër i brendshëm.”-tha Balliu.

Ndërsa më tej, Balliu tha se “Por, nëse Saimir Tahiri meriton 12 vite burg, Rama meriton 120 vite burg sepse Tahiri familjarët e tij nuk i takonte pa marrë leje te Edi Rama jo më të kanabizonte Shqipërinë”./ CNA.al

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Ndërkombëtarët armiq të Shqipërisë/ Lajthit Kryemadhi

Publikuar

-

Nga

Kartat e kreditit nxjerrin zbuluar kryemadhin

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi e ftuar në emisionin “Real Story” ka hedhur akuza ndaj ndërkombëtarëve ndërsa tha se Shqipëria është në këtë gjendje për shkak të ndërhyrjes të ambasadorëve.

“Ne kemi pasur një armik, komunitetin ndërkombëtar. Ne jemi në këtë gjendje për shkak të ndërhyrjes së ambasadorëve. Nuk ka asnjë të huaj që mendon mirë për Shqipërinë, por mendojnë mirë vetëm për veten. Më thuaj a ka ndonjë biznes shqiptar në Gjermani, a shtet tjetër në BE”, u shpreh Kryemadhi./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Ndryshimi i datës së zgjedhjeve/ Kryemadhi kundër Ilir Metës

Publikuar

-

Nga

Monika Kryemadhi, nga tryeza e emisionit “Real Story”, ka folur edhe për ndryshimin e datës së zgjedhjeve vendore, nëpërmjet çdekretimit të bërë nga presidenti Ilir Meta, bashkëshorti i saj.

Duke e vlerësuar anullimin e datës 30 qershor Kryemadhi u shpreh tërësisht kundër aktit që mban firnën e Ilir Metës dhe tha se njerëzit janë të tmerruar nga datat e ndryshme të zgjedhjeve.

LEXO EDHE:  Rama “mirmëngjes” nga palestra/ Qytetarët: Mirmëngjesi nga Shqipëria e drogës dhe korrupsionit

LEXO EDHE:  “Kjo është tallje”/ Denoncimi në CNA.al nxjerr hapur dështimin e Ramës në shëndetësi

“Njerëzit janë tmerruar se ka një lojë numrash, 30, 18, 15, 48”, u shpreh ajo./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Fëmijët e mi studiojnë jashtë”/ Shokon Kryemadhi: Kam dështuar..!

Publikuar

-

Nga

Monika Kryemadhi, kryetarja e LSI, e qrnë pjesë e emisionit “Real Story”, ka deklaruar se e sheh si një dështim faktin që të tre fëmijët e saj studiojnë dhe banojnë në kryeqytetin britanik, Londër, një vend me standard shumë të lartë jetese dhe shkolla nga më të mirat në botë.

Kryemadhi tha se ky fakt, e ka shtyrë atë të mendojë se gjërat në Shqipëri duhet të ndryshojnë, ndryshe prindërit shqiptarë do të mbeten vetëm në 15 vitet e ardhshme, sepse fëmijët e tyre do të largohen.

“Fëmijët e mi studiojnë jashtë. Thuhet se kur i çon fëmijët jashtë ke arritur një gjë të sukseshme. Unë kam dështuar, fëmijët e mi duhet të studionin këtu dhe të kishin tjetër standart. Unë do të them që kjo është një situatë që për hir të se vërtetës e ndjej si një obligim që duhet të ndryshojë dicka. Mungesa e të qenurit vetëm të prindërve, është mungesa më e madhe që do të kenë prindërit në 15 vitet e ardhshme“, u shpreh Kryemadhi.

LEXO EDHE:  “Kjo është tallje”/ Denoncimi në CNA.al nxjerr hapur dështimin e Ramës në shëndetësi

LEXO EDHE:  Militantët socialistë rrethojnë shtëpinë e Saimir Tahirit

Studimi i fëmijëve të çiftit Meta në Mbretërinë e Bashkuar, ka qenë shpesh shkak që mazhoranca të lëshojë akuza ndaj tyre, për shkak se stili i jetës së zonjës Kryemadhi, nuk përputhet me mënyrën se si ajo bën opozitë dhe faktin se LSI ka qenë në qeveri dy vite më parë, madje ka patur një zëvendësministër Arsimi.
Tashmë, Kryemadhi duket se është penduar tej mase për këto dështime, që kanë bërë që edhe fëmijët e saj të nisen drejt Anglisë dhe ajo ta vuajë shumë këtë fakt.

LEXO TE PLOTE