Connect with Us

Drejtonin makinën në gjendje të dehur/ Arrestohen tre shoferë

Kronika

Drejtonin makinën në gjendje të dehur/ Arrestohen tre shoferë

Publikuar

-

Tre shtetas janë arrestuar ditën e sotme në Korçë pasi u kapën duke drejtuar mjetin në gjendje të dehur.

Përkatësisht janë arrestuar shtetasit me inicialet: Gj.S, 54 vjeç, banues në Korçë, pasi në lagjen nr.17, ky shtetas u kap duke drejtuar në gjendje të dehur, mjetin tip “Benz”. J.M, 45 vjeç, banues në Korçë, pasi në lagjen nr.17, ky shtetas u kap duke drejtuar në gjendje të dehur, mjetin tip “Opel” dhe E.V, 29 vjeç, banues në Korçë, pasi në lagjen nr.10, ky shtetas u kap duke drejtuar në gjendje të dehur mjetin tip “Benz”.

Njoftimi i policisë

Specialistët e Sektorit për Policinë Rrugore, bënë arrestimin në flagrancë të shtetasve:

  • Gj.S, 54 vjeç, banues në Korçë, pasi në lagjen nr.17, ky shtetas u kap duke drejtuar në gjendje të dehur, mjetin tip “Benz”.
  • J.M, 45 vjeç, banues në Korçë, pasi në lagjen nr.17, ky shtetas u kap duke drejtuar në gjendje të dehur, mjetin tip “Opel”.
  • E.V, 29 vjeç, banues në Korçë, pasi në lagjen nr.10, ky shtetas u kap duke drejtuar në gjendje të dehur mjetin tip “Benz”.
LEXO EDHE:  Policia këshillon shoferët e automjeteve

Materialet në ngarkim të tyre, i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Korçë për veprën penale “Drejtimi i mjetit në mënyrë të parregullt”./CNA.al

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Përplasen dy motorçikleta në Shkodër/ Ndërron jetë drejtuesi, plagoset edhe një 57-vjeçar

Publikuar

-

Nga

Një aksident i rëndë është regjistruar pak momente më parë në aksin rrugor Shkodër – Oblikë.

Mësohet se dy motorçikleta janë përplasur me njëra-tjetrën dhe si pasojë ka ndërruar jetë një person, emri i të cilit ende nuk bëhet me dije.

Gjithashtu blutë raportojnë se është plagosur edhe drejtuesi i motoçikletës tjetër me iniciale G.H. 57 vjeç.

“Më datë 09.12.2019 ora 17:05, në aksin rrugor Shkodër – Oblikë, në hyrje të fshatit Oblikë, ka patur një aksident rrugor, ku në aksident janë përfshirë dy motorçikleta.

LEXO EDHE:  Arrestohen  6 “gulenistë” të kolegjit “Mehmet Akif”,  i dorëzohen Turqisë

LEXO EDHE:  Kapen 93 kg marijuanë/ Arrestohen gjashtë persona

Njëri nga drejtuesit e motorcikletës ende i pa identifikuar, ka gjetur vdekjen e menjëhershme, ndërsa drejtuesi tjetër është shtetasi G. H. 57 vjeç, banues në lagjen “10 Korriku” Shkodër, i cili po dërgohet në urgjencën e Spitalit Rajonal Shkodër, në gjendje të rëndë.

Në vend ndodhen shërbimet e policisë, veprimet po kryhen me grup hetimor, për sqarimin e rrethanave të aksidentit”, thuhet në njoftimin e policisë./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Aksident i rëndë/ Makina përplas për vdekje këmbësorin

Publikuar

-

Nga

Një aksident i rëndë është regjistruar mbrëmjen e sotme.

Mësohet se një automjet ka përplasur për vdekje një 60-vjeçar.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur në fshatin Prezë.

Ende nuk bëhet me dije identiteti i viktimës, ndërkaq, policia ka shoqëruar drejtuesie e automjetit me inicialet A.L.

Informacion Paraprak:

Rreth orës 16:56 në fashtin Prezë, Vorë, automjeti me drejtues shtetasin A. L ka aksidentuar një këmbësor ende të paidentifikuar rreth 60 vjeç. Si pasojë e demtimeve të marra këmbësori ka ndërruar jetë.

LEXO EDHE:  Aksident i rëndë në Lezhë/ Makina humb kontrollin, një i plagosur

LEXO EDHE:  Revolucioni i makinave dhe rrugët

Drejtuesi i automjetit shtetasi A. L është shoqëruar në komisariat për veprime të mëtejshme hetimore. Policia rrugore ndodhet në vendngjarje ku vijon punën për sqarimin e rrethanave të ngjarjes, si dhe identifikimin e trupit të pajetë./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

Me shpejtësi skëterrë në Tunelin e Kërrabës/ Policia i heq patentat 7 shoferëve

Publikuar

-

Nga

Policia Rrugore ka pezulluar 7 patenta brenda 24 orëve për tejkalim shpëjtësie në aksin rrugor Sauk-Tuneli i Kërrabës dhe anasjelltas.

“Mos fluturoni se në rastin më të mirë ju pret Polici dhe Radari

Kontrolle të pandërprera me radar me qëllim parandalimin e aksidenteve rrugore

Prej mëngjesit të sotëm e deri në këto momente vijojnë kontrollet e pandërprera me Radar në aksin rrugor Sauk-Tuneli i Kërrabës dhe anasjelltas.

7 patenta të pezulluara për shpejtësi tej normave të lejuara matur me radar, shpejtësi që varionin nga 143 km/h deri ne 161 km/h.”, njofton policia./CNA.al

TiranëMos fluturoni se në rastin më të mirë ju pret Polici dhe RadariKontrolle të pandërprera me radar me qëllim parandalimin e aksidenteve rrugorePrej mëngjesit të sotëm e deri në këto momente vijojnë kontrollet e pandërprera me Radar në aksin rrugor Sauk-Tuneli i Kërrabës dhe anasjelltas. 7 patenta të pezulluara për shpejtësi tej normave të lejuara matur me radar, shpejtësi që varionin nga 143 km/h deri ne 161 km/h.Shpejtësi ✈që të vret jetën🚑.🚫✈🏡🚑❓❓❓❓🚔🚓✍✍

Gepostet von Policia e Shtetit am Montag, 9. Dezember 2019

LEXO TE PLOTE