Connect with Us

Do kalonin ilegalisht kufirin/ Ndalohen 26 irakienë në Kukës

Kronika

Do kalonin ilegalisht kufirin/ Ndalohen 26 irakienë në Kukës

Publikuar

-

26 shtetast të huaj me origjinë nga Iraku janë ndaluar nga Policia pasditen e sotme, në Kukës.

Mësohet se këta shtetas janë larguar nga qendra e azilit në Tiranë dhe kishin si synim të kalonin ilegalisht pikën kufitare të Morinit.

Sipas Policisë, 26 irakienët, 13 burra, 5 gra dhe 5 fëmijë të moshës 4 -13 vjeç janë shoqëruar në Komisariatin e Kukësit për veprime të mëtejshme hetimore./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

“Çmendet” 47-vjeçari/ Dhunon barbarisht nënën e tij

Publikuar

-

Nga

Një 47-vjeçar ka rënë në prangat e policisë së Beratit, pasi akuzohet se ka dhunuar fizikisht dhe psikologjikisht nënën e tij.

Mësohet se në pranga ka rënë shtetasi LL.K., 47 vjeç banues në Berat.

“Specialistët e Seksionit për Dhunën në familje  në Drejtorinë  Vendore të Policisë Berat, në vijim të punës për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e dhunës në familje,  bazuar në kallëzimin e nënës së shtetasit LL.K, e cila ka deklaruar se djali i saj, më mënyrë të vazhdueshme  ushtronte dhunë fizike dhe psikologjike ndaj saj,  kanë organizuar punën dhe kanë arritur në një interval kohor të shkurtër arrestimin dhe vënien përpara përgjegjësisë ligjore të dhunuesit të nënës  së tij shtetasit  LL.K. 47 vjeç, banues në Berat.

LEXO EDHE:  Kamioni bie në humnerë nga 100 metra lartësi/ Policia zbardh ngjarjen

LEXO EDHE:  Detaje të reja/ Policia konfirmon sekuestrimin e 206 kg kanabis në Zvërnec

Materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Berat , për veprën penale “Dhuna në familje”.”-thuhet në njoftimin e policisë.

LEXO TE PLOTE

Kronika

Udhëtonte me gruan drejt Greqisë/ Dyshohet se transportonin drogë

Publikuar

-

Nga

Një automjet me i cili dyshohet se është i mbushur me lënë narkotike, është ndaluar sot në Qafë Botë.

Mësohet se mjeti drejtohej nga shtetasi A. Hoxha, nga Cakrani i Fierit, i cili po udhëtonte me bashkëshorten drejt Greqisë.

Brenda mjetit dyshohet të jetë një sasi e konsiderueshme marijuane. Mjeti po i nënshtrohet kontrollit nga policia kufitare e Sarandës, ndërkohë që detajet pritet të bëhen publike në orët në vijim.

LEXO EDHE:  Prej tre vitesh në kërkim/ 38-vjeçar bie në kurthin e Policisë

LEXO EDHE:  Dëmtimet nga tërmeti/ 28 zyrtarë dhe ndërtues të arrestuar

40 vjeçari është arrestuar edhe më parë në vitin 2014 për trafik klandestinësh në Sarandë./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Aksidentet vijojnë të shkaktojnë viktima/ Statistikat sipas qarqeve

Publikuar

-

Nga

Aksidentet rrugore në vendin tonë vijojnë të mbeten një problematikë mjaft shqetësuese.

Policia e Shtetit, në një konferencë për sigurinë rrugore, ka publikuar statistikat e aksidenteve me pasoja fatale në vendin tonë.

Statistikave e publikuara sipas qarqeve, për personat e vrarë nga aksidentet rrugorë në vitin 2019, tregojnë se aksidentet janë alarmante në vendin tonë.

LEXO EDHE:  Emrat-Mashtruan qytetarët për pronat/ Arrestohen ish-punonjësit ZVRPP-Korçë

LEXO EDHE:  VIDEO FAKT/ Forcat speciale ne Malesine e Madhe pas takimit te Lulzim Bashes

Po sipas këtyre statistikave për vitin 2019, kryeson Tirana me rreth 50 viktima nga aksidentet rrugore, me pas më problematik është Durrësi me 34 viktima, Fieri me 32 viktima dhe Elbasani me 25 viktima./ CNA.al

LEXO TE PLOTE