Connect with Us

Maskarada ndërkombëtare ndaj Skënderbeut/ Andi Përmeti thirrje tifozave

Sport

Maskarada ndërkombëtare ndaj Skënderbeut/ Andi Përmeti thirrje tifozave

Publikuar

-

Deputeti i partisë Bindja Demokratike, Andi Përmeti, ka reaguar lidhur me lajmin e publikuar sot nga mediat austriake që përfshinte drejtuesit e skuadrës së Skënderbeut.

Sipas gazetës, ish-futbollisti i kombëtares së Austrisë, Sanel Kuljiç, i dënuar me 5 vite burg, kishte shpërthyer në akuza ndaj drejtuesve të klubit të Skënderbeut dhe fliste për trukime.

Madje në akuzat e tij ai shtonte se edhe ishte kërcënuar nga Presidenti i klubit korçar.

Kjo ka sjellë një reagim e deputeti i cili në një shënim në rrjetet sociale shkruan se “maskarada ndërkombëtare ndaj Skëndërbeut vazhdon, por skuadra do të rikthehet më i fortë se kurrë…”.

Postimi i plotë

Vazhdon maskarada nderkombetare ndaj Skenderbeut. Projektit me madheshtor qe ka njohur ndonjehere futbolli shqiptar. I vetmi ekip shqiptar qe ka arritur te luaja ne grupet e Europa League (2 here). I sulmuar nga instanca qeveritare afer ekipeve qe jo vetem nuk e munden dot kurre Skenderbeun europian por edhe kur e denuan Skenderbeun, turperuan futbollin shqiptar duke mos kaluar asnje turn ne kupat e Europes.
Skenderbeu do tia dale dhe do rikthehet me i forte se kurre. Tifozet korcare duhet te jene krenar per epoken e arte qe Skenderbeu i dhuroi futbollit shqiptar dhe sot duhet ti qendrojne prane dhe ta mbeshtesin pa kushte.
Skenderbeu do tia dale.
#unejamkrenar
#unejammeSkenderbeun.

LEXO EDHE:  "Ndryshimet në Kodin Penal antidemokratike"/ Përmeti thirrje kolegëve: Mos shkelni dinjitetin tuaj

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Skënderbeu nuk di më të fitojë, tjetër rezultat zhgënjyes edhe ndaj Dinamos

Publikuar

-

Nga

Fitoret në miqësore janë kthyer në një “tabu” për skuadrën e Skënderbeut, e cila edhe në përballjen e sotme, ndaj Dinamos, që militon në Kategorinë e Parë, nuk ka shkuar më shumë se barazimi 2-2.

Në sfidën e zhvilluar në “Tropikal”, golat për korccarët i shënuan Pusi dhe Maliqi, ndërkohë që për kryeqytetasit realizuan 2 futbollistët italianë, Pontreli dhe Ortolani.

LEXO EDHE:  Nga Andi Përmeti/ Tre kulmet e 2019 dhe tre sfidat e 2020

LEXO EDHE:  Fitorja me Partizanin rikthen entuziazmin korçarët/ Krasniqi: Ja çfarë na tha Daja para ndeshjes

Kujtojmë që në 2 miqësoret e fundit të zhvilluar më herët, Skënderbeu është mposhtur 1-4 nga Drita e Gjilanit si dhe ka barazuar pa gola ndaj  Turbinës së Cërrikut.SKËNDERBEU – DINAMO 2-2

Pusi, Maliqi / Pontreli, Ortolani

LEXO TE PLOTE

Sport

Crvena Zvezda eliminohet në Qipro, mund të ndeshet sërish me Tiranën

Publikuar

-

Nga

Serbët e Crvena Zvezdën janë eliminuar në raundin e tretë të Ligës së Kampionëve, teksa u mposhtën nga qipriotët e Omonias me 11-metërsha (4-2).

Koha e rregullt përfundoi në barazim 1-1, ndërkohë që vendasit e treguan më të saktë nga pika e bardhë e penalltisë.Kujtojmë që Crvena eliminoi në turin e dytë Tiranën, ndërkohë që ekziston mundësia që këto 2 skuadra të përballen sërish në “Play-Off”-in e Ligës së Kampionëve, në shortin që do të hidhet në 1 tetor.

LEXO TE PLOTE

Seria A

“Shkova te Lacio se i dhashë besën Igli Tares”, rrëfehet Muriqi: Goli i parë do jetë për shqiptarinë

Publikuar

-

Nga

Vedat Muriqi, bëri një hap galopant në karrierën e tij, teksa firmosi një kontratë 5 vjeçare me klubin e Lacios. Ish-futbollisti i Teutës dhe Besës së Kavajës, është inspirim për çdo të ri, se si me punë dhe me vullnet mund të arrihet nga futbolli shqiptar, në nivele të larta siç është Seria A.

Në një rrëfim për “Top Channel”, shqiptari i Kosovës, ndau emocionet e para vetëm pas orë pas firmës me skuadrës laciale teksa zbuloi se i dha besën Igli Tares për këtë transferim.

FIRMA ME LACION- Ndihem me të vërtetë mirë. Kam bërë besoj një hap të madh në karrierën time dhe shpresoj se do e vazhdoj formën aktuale. Pata shumë mesazhe urimi nga të gjithë shokët, familjarët, por edhe shumë njerëz që nuk i njoh.NDIKIMI I  TARES- Igli më tha vetëm se nëse dëshiron që të vish këtu unë do të të marr këtej dhe ne shqiptarët e kemi fjalën, e kemi besën gjithmonë dhe kështu që edhe pse kishte shumë kërkesa dhe nga klube italiane, Igli u interesua, u mundua shumë ditë e natë dhe unë nuk do e zhgënjej 100%.

LEXO EDHE:  Shtatëmbëdhjetë hijet e Ilir Metës

LEXO EDHE:  Zbulohet një portret i panjohur i Skëndërbeut

DEDIKIMI I GOLIT TË PARË- Une gjithmonë në çdo ekip që iki golin e parë ia dedikoj shqiptarisë në radhë të parë dhe djalit tim dhe së shpejti do behëm dhe me vajzë dhe dua që golin e parë t’ua dedikoj atyre.

GJUHA DHE QYTETI – Kam një javë që mbaj kurse italishte dhe kam mësuar disa fjalë, por besoj se s’do kem problem të mësoj. Roma është një ndër qytetet më të bukura në Evropë po ashtu kam jetuar dhe në Stamboll dhe janë të ngjashëm vetëm se atje sistemi evropian është pak më ndryshe.

LEXO TE PLOTE