Connect with Us

Mashtrimi me TVSH/ Arrestohet administratori i firmës që fitoi koncesionin Milot-Balldren

Kronika

Mashtrimi me TVSH/ Arrestohet administratori i firmës që fitoi koncesionin Milot-Balldren

Publikuar

-

Ka shkuar në 17 numri i biznesmenëve të arrestuar, për skemën e mashtrimit me TVSH-në me faturat fiktive që llogaritet se i shkaktuan shtetit një dëm prej 4 mln eurosh.

Sipas Report TV, në pranga është vënë ditën e sotme Agim Kola, administrator i kompanisë Rr.s.M.& Hidro Company.

Agim Kola është një emër i njohur, pasi është administrator i kompanisë ‘ANK’, që ka fituar edhe koncesionin e rrugës Milot-Balldren për të cilën nuk kanë munguar akuzat nga opozita në muajt e fundit.

LEXO EDHE:  TVSH-ja për biznesin e vogël/ Drejtoresha e tatimeve tregon sa do fitojë shteti

Më parë në lidhje me hetimet e kësaj dosje u arrestuan edhe 16 biznesmenë të tjerë, por 10 prej të cilëve u liruan, ndërsa 6 janë lënë në arrest me burg 20 ditë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Sekuestrohet snajper, pistoletë dhe municion luftarak/ Dalin pamjet e operacionit, RENEA prangos dy persona

Publikuar

-

Nga

Policia e Gjirokastrës ka publikuar pamjet e aksionit të RENEA-s për kapjen e 31-vjeçarit Enrik Lluka, i shpallur në kërkim pasi akuzohet për vrasjen e kushëririt dhe plagosjen e vëllait të këtij të fundit.

Po ashtu mësohet se në pranga ka rënë edhe babi i tij për veprën penale “Armëmbajtja pa leje”.

Gjatë këtij operacioni janë sekuestruar një snajper, një pistoletë, dylbi dhe municion luftarak.

“Në vijim të punës për kapjen e personave me rrezikshmëri të lartë shoqërore të shpallur në kërkim për vrasje dhe armëmbajtje pa leje, strukturat e D.V.P. Gjirokastër, në bashkëpunim me forcat speciale  “Renea” kanë organizuar dhe finalizuar me sukses operacionin policor “Subashi”, si rezultat i të cilit në fshatin Shtëpëz, Gjirokastër, u bë e mundur kapja dhe ndalimi i personit të shpallur në kërkim për vrasje, konkretisht:

Endrik Lluka,31 vjeç, banues në fshatin Shtëpëz, Gjirokastër.

LEXO EDHE:  Falsifikonin monedha/ Arrestohen në flagrancë dy persona

LEXO EDHE:  Drejtuesit e RTSH/ Enkelejd Joti nuk ka konkuruar për asnjë post. Ja e vërteta

Ky shtetas ishte person i shpallur në kërkim, pasi gjykata e ka dënuar me 35 vjet burg për veprat “Vrasja në rrethana të tjera cilësuese” dhe “Armëmbajtja pa leje”. Në datën 22.03.2016, ky shtetas ka vrarë me armë zjarri shtetasin D. Ll. dhe ka plagosur shtetasin B. Ll.

Gjatë operacionit, forcat “Renea” kanë ushtruar kontroll në banesën e shtetasit Bexhet Lluka, 57 vjeç ( i ati i Endrikut). Gjatë kontrollit, Policia gjeti dhe sekuestroi në cilësinë e provës materiale  1  armë zjarri pistoletë, 1 armë zjarri snajper, dylbi dhe fishekë luftarakë.

Në përfundim të veprimeve të para u bë arrestimi në flagrancë edhe i shtetasit Bexhet Lluka, për veprën penale “Armëmbajtja pa leje”.

Materialet në ngarkim të këtyre shtetasve i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Gjirokastër për hetime të mëtejshme.”-thuhet në njoftimin e policisë./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

RENEA në aksion/ Arrestohet një person me rrezikshmëri të lartë

Publikuar

-

Nga

Një person i konsideruar me rrezikshmëri të lartë është vënë në pranga në kuadër të një aksioni të zhvilluar nga RENEA në fshatin Shtëpëz të Gjirokastër.

Mësohet se i arestuari është Enrik Lluka, i cili ishte shpallur në kërkim prej dy vitesh për vrasjen e dy kushërinjve të rinj.

Burimet bëjnë të ditur se RENEA ka rrethuar banesën e e të dyshuarit, ku është bërë edhe arrestimi i tij.

LEXO EDHE:  Drejtuesit e RTSH/ Enkelejd Joti nuk ka konkuruar për asnjë post. Ja e vërteta

LEXO EDHE:  Drejtuesit e RTSH/ Enkelejd Joti nuk ka konkuruar për asnjë post. Ja e vërteta

Po ashtu, mësohet se në banesën e Llukës është gjetur dhe një armë zjarri tip pistoletë.

LEXO TE PLOTE

Kronika

Sherr në një lokal në Korçë/ Plagoset me sende të forta në kokë një person

Publikuar

-

Nga

Një person ka mbetur i plagosur mbrëmjen e sotme pas një sherri në një lokal në qytetin e Korçës.

Mësohet se një i ri është goditur me sende të forta e për pasojë ka përfunduar në spotal.
I plagosuri në gjendje të dehur është transportuar me urgjence në spital, pasi ka marrë plagë të renda në kokë.

LEXO EDHE:  Kosovë/Ulet TVSH e produkteve bazë

LEXO EDHE:  I jep ryshfet policit/ Në pranga 25-vjeçari

Ende nuk bëhet i ditur identiteti i personave të përfshirë në ngjarje dhe shkaqet e plagosjes, ndërkohë që policia ka mbërritur në vendin e ngjarjes dhe po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes./CNA.al

LEXO TE PLOTE