Connect with Us

Atenat ndaj dy policëve në Elbasan/ Artan Hoxha jep alarmin: Janë zhdukur pamjet

Kronika

Atenat ndaj dy policëve në Elbasan/ Artan Hoxha jep alarmin: Janë zhdukur pamjet

Publikuar

-

Në vitin 2016, Elbasani është tronditur nga të shtënat që zgjatën rreth dy minuta.

Në atë kohë u raportua se në afërsi të parkut “Rinia” është hapur zjarr mbi mjetin e efektivëve të policisë, të cilët gjithashtu u janë kundërpërgjigjur me armë të llojit pistoletë.

Pas të shtënave, civilët kanë kërkuar përforcime, por autorët e familjes Çapja janë larguar më pas nga vendi i ngjarjes.

Sot, Gazetari Artan Hoxha,  i ftuar në studion e emisionit “Top Talk”, ka dhënë alarmin se janë zhdukur pamjet e sulmit me armë ndaj policisë.

“Në qershor të vitit 2016 janë sulmuar forcat operacionale të Policisë së Shtetit, duke u goditur nga tre persona të armatosur. Këta dy punonjës kanë qenë në gjurmim nga mjet i blinduar dhe  janë gjendur në sulm. I kam parë ato pamje, por nuk janë më as në prokurori as në gjykatë. Nuk e di kush i ka zhdukur. Policia është sulmuar me zjarr të panderprerë dhe është fat i madh që ata janë gjallë. Kjo ka ndodhur në mes të qytetit”, ka thënë Hoxha.

Sipas të njëjtit edhe sot Policia e Shtetit e ka të vështirë të hyjë në këto zona për ngjarjet e mëparshme./CNA.al

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Shkëndija elektrike në Presidencë alarmon zjarrfikësit

Publikuar

-

Nga

Ka mjaftuar një njoftim për praninë e një shkëndije elektrike në katin e bodrumit të Presidencës për të alarmuar repartin zjarrfikës, forcat e të cilit janë vënë në lëvizje të menjëherëshme.

Ka qenë Garda e Republikës e cila me të konstatuar shkëndijën të kërkojë praninë e zjarrfikësve si masë paraprake për të parandaluar shpërthimin e një zjarr të mundshëm. Gjë që ka ndodhur brenda pak minutave, duke bërë të mundur rikthimin në pikën e nisjes brigadën e zjarrfikësve.

LEXO TE PLOTE

Kronika

Aksident i rendë në Korçë/ Kamioni përplaset me “Benz”-in

Publikuar

-

Nga

Një aksident i rendë ka ndodhur në aksin rugor Korçë-Kapshticë, pak më parë, ku një autmjet tip kamion është përplasur me një “Benz”. Si pasojë ka mbetur i plagosur rëndë një person.

Burimet nga vendi i ngjarjes konfirmojnë për CNA.al se aksidenti ka ndodhur në afërsi të fshatit Belorta. E lajmëruar policia ka shkuar ne vendin e ngjarjes, por ende nuk ka bërë të ditur shkaqet dhe rrethanat.

Njoftimi i policisë
Më datë 16.09.2019, në aksin rrugor Korçë-Devoll, në afërsi të fshatit Kuç i Zi, janë përplasur një mjet tip kamion me drejtues shtetasin O.H, me një mjet tip “Benz” me drejtues shtetasin K.N, i cili aktualisht ndodhet në Spitalin e Korçës, nën kujdesin e mjekëve.

Grupi hetimor po kryen veprimet e mëtejshme dhe po punon zbardhjen e rrethanave të ngjarjes./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Foto/ Përplasen tre makina te kthesa e Kamzës

Publikuar

-

Nga

Një aksident i trefishtë ka ndodhur pak minuta më parë në Tiranë tek kthesa e Kamzës.

Tre makinat, një “Ford”, një “Benz” dhe një “Fiat” janë përplasur me njëra-tjetrën.

Fatmirësisht nga aksidenti nuk ka të lënduar por vetëm dëmë material.

Për shkak të aksidenti është krijuar trafik i rënduar në rrugë, ndërkohë që në vendngjarje ndodhen edhe forcat e policisë./CNA.al

LEXO TE PLOTE