Connect with Us

Qëlloi me armë zjarri 37 vjeçarin në Lezhë/ Arrestohet autori

Kronika

Qëlloi me armë zjarri 37 vjeçarin në Lezhë/ Arrestohet autori

Publikuar

-

Është arrestuar autori i plagosjes së 37-vjeçarit Ardian Kola, mbrëmjen e djeshme në qytetin e Lezhës. Policia sqaron se në pranga ka përfunduar 22 vjeç, me iniciale S. D., i cili është dorëzuar në fshatin Troshan.

Prej mbrëmjes së djeshme, dhjetëra forca policie të Komisariatit të Policisë dhe të DVP-së Lezhë, kanë ushtruar kontrolle në disa banesa në fshatin Troshan si dhe kanë krehur e mbajtur të rrethuar zonën e pyllëzuar të fshatit Troshan, zonë në të cilën autori mundi të fshihej pas ngjarjes.

Si pasojë e presionit të kontrolleve dhe rrethimit të zonës së pyllëzuar si dhe falë edhe negociatave që Policia e Lezhës bëri me të afërmit e autorit të dyshuar që ai t’i dorëzohej organeve të Drejtësisë, para pak minutash u bë e mundur që në fshatin Troshan, autori i dyshuar i ngjarjes, shtetasi Sandër Dedgjonaj, 22 vjeç, të dorëzohej.

LEXO EDHE:  Shëngjin/ I vjedh varësen e floririt në qafë, arrestohet në flagrancë autori i dyshuar

I riu akuzohet se mbrëmë në qytet Lezhë pas një konflikti të çastit ka plagosur në këmbë me armë zjarri shtetasin Ardian Kola, vjeç 37, banues në Lezhë.
Materialet procedurale në ngarkim të tij iu referuan Prokurorisë pranë Gjykatës Shkallës Parë Lezhë për veprime mëtejshme./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Plagosi rëndë një person në Babrru/ Arrestohet pas një viti autori

Publikuar

-

Nga

Një person ka rënë në prangat e policisë në Kamëz, pasi ishte shpallur në kërkim për plagosjen e një personi rreth një vit më parë.

Blutë raportojnë se kanë arrestuar të riun me iniciale R. M., banues në Babrru. 24 vjeçari më datë 17 tëtor të 2018-ës goditi me mjete të forta një person duke i shkaktuar dëmtime të rënda në trup

“Kapet dhe ndalohet një person i shpallur në kërkim për plagosje të rëndë me dashje, autor i ngjarjes së ndodhur më datë 17.09.2018.

Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë nr 5, Kamëz, në bazë të informacioneve të marra në rrugë operative dhe pas një pune të mirëorganizuar, bënë kapjen dhe ndalimin e shtetasit në kërkim: R. M., 24 vjeç, banues në Babrru Tiranë;

LEXO EDHE:  Lezhë/ Arrestohet i kërkuari nga Gjykata e Milanos

LEXO EDHE:  Pranga pronarit të servisit ku përgatitej droga

Kapja dhe ndalimi i tij u bë pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Tiranë, ka vendosur masën e sigurisë “Arrest në burg” për veprën penale “Plagosje e rëndë me dashje”.

Ky shtetas më datë 17.09.2018, në qendër Babrru në bashkëpunim me disa shtetas të tjerë të arrestuar më parë, ka goditur me mjete të forta një shtetas duke i shkaktuar dëmtime të rënda në trup”, thuhet në njoftimin e policisë.

Ndërkaq, materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë për veprime të mëtejshme./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Makina përplas biçikletën në Pogradec/ Në gjendje të rëndë 50-vjeçari

Publikuar

-

Nga

Një makinë tip “Benz” ka përplasur mesditën e sotme një biçikletë në hyrje të qytetit të Pogradecit.

Mësohet se si pasojë ka mbetur i plagosur drejtuesi 50-vjeçar i biçikletës, me iniciale B.XH.

Nga informacionet paraprake, raportohet se i plagosur është dërguar me urgjencë në spital, ku ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore.

Ndërkohë policia ka shoqëruar në komisariat drejtuesin 35-vjeçar të makinës  R.A. dhe ka hapur hetimet për zbardhjen e shkaqeve të aksidentit./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Ndahet papritur nga jeta Prokurori i Tiranës

Publikuar

-

Nga

Është ndarë nga jeta në moshën 66 vjeçare prokurori pranë gjykatës së shkallës së Parë në Tiranë, Apostol Prifti.

Lajmin e ka konfirmuar vetë nipi i tij, Edmond Prifti i cili ka bërë edhe një reagim prekës në rrjetet sociale.

“ E kishim lënë të takoheshim me të mrekulleshmin xhaxha këtë fundjavë, pas kohësh mes problemeve e punëve të mia në terren. “Eh mor nipce s’me gjen gjë mua. Jam kockë e fortë”, kur i thoja dobësohu pakëz z. Prokuror, se një goditje e ka dhënë zemra dikur, ndërsa shiheshim rastësisht, teksa ecte në piedonale me qenushin e shtëpisë. Ajo zemër ishte tejet e madhe. Jo veçse një xhaxha i mrekullueshëm, por një nga prokurorët më me zë të Shqipërisë…Sikur na mblodhi për herë të fundit gjithë fisin me rastin e daljes në pension, pak muaj më parë… Veçse 65 vjeç. Do më mungojë zëri i tij, gjithçka… Do na mungosh i dashur xhaxhai ynë, Apostol Prifti”, shkruan nipi i prokurorit.

LEXO EDHE:  Pranga pronarit të servisit ku përgatitej droga

LEXO EDHE:  Makina përfundon në kanal/Humb tragjikisht jetën i riu në Lezhë

LEXO TE PLOTE