Connect with Us

Oerd Bylykbashi kundër Bashës/ Në zgjedhje dhe me Ramën kryeministër

Politikë

Oerd Bylykbashi kundër Bashës/ Në zgjedhje dhe me Ramën kryeministër

Publikuar

-

Ish deputeti i Partisë Demokratike, Oerd Bylykbashi, është pjesë e studios së lajmeve të “ABC NEWS” TV, ku po flitet për situatën politike, reformën zgjedhore dhe zgjedhjet vendore të 30 qershorit.

I pyetur nga intervistuesja lidhur me qëndrimin këmbëngulës të kryetarit të PD-së Lulzim Basha për të mos hyrë në zgjedhje me Edi Ramën kryeministër, Bylykbashi u shpreh se sido që të mbahen zgjedhjet PD del fituese. Me Edi Ramën kryeministër apo pa Edi Ramën kryeministër ishte pyetja këmbëngulëse e intervistueses, të cilës Bylykbashi iu përgjigj: “Për mua PD fiton edhe me Edi Ramën kryeministër. Zgjedhjet janë detyrim për partitë politike. Jua përsëris, PD duhet të hyjë në zgjedhje edhe me Edi Ramën kryeministër dhe i fiton zgjedhjet. Ky është opinioni im personal, është gjykimi im”./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Tirana ndez dritat për festat e fundvitit/ Rama nuk i ndal batutat: “Kujdesuni se mund të më gjeni edhe në frigorifer”

Publikuar

-

Nga

Tirana ka ndezur mbrëmjen e sotme dritat e pemës së Vitit të Ri dhe “Fshtatit të Festave”.

Vogëlushët e disa prej shkollave të kryeqytetit janë reshtuar rreth pemës së Vitit të Ri dhe kanë kënduar së bashku.

Ndërkaq, në ceremoninë e ndezjes së dritave në Sheshin Skënderbej kanë qenë të pranishëm edhe kryebashkiaku Erion Veliaj si dhe kryeministri Edi Rama.

Reksa shprehu urimin e tij për festat e fundvitit dhe ndau me qytetarët shprehjen e njohur “ajo që nuk të vret, të bën më të fortë”, duke iu referuar ngjarjes tragjike të tërmetit, Rama nuk i ka kursyer dhe batututat ndërsa tha: “Mbyllni çadrat se nuk jeni sheqer që të shkriheni. Gratë mbyllin çadrat, burrat në çadër! Ju uroj një vit të ri të gëzuar si dritat që do të ndizen! Ju siguroj se çfarë nuk të vret, të bën më të fortë dhe ne sot jemi të gjithë sëbashku më të fortë.Tani ndizni dritat dhe festoni, se mua më keni non-stop kudo ku ktheni kokën, kujdesuni vetëm se mund të më gjeni edhe në frigorifer”, është shprehur Rama./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Tronditet Kavaja/ Vritet me armë zjarri një person

Publikuar

-

Nga

Të shtëna me armë zjarri janë regjistruar pak momente më parë në Kavajë.

Mësohet se si pasojë ka mbetur një person i vdekur, emri i të cilit ende nuk bëhet me dije.

Nga informacionet paraprake, nuk raportohet ende për shkakun dhe rrethanat e ngjarjes, ndërkohë trupi i pajetë është transportuar drejt morgut të Spitalit të Durrësit.

Policia është nisur drejt vendngjarjes për të zbardhur shkaqet e plota të ngjarjes/ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Video- Nuk përmbahet Vasili/ Shqipëria digjet, kryeministri krihet

Publikuar

-

Nga

Kryeministri Edi Rama, vizitoi gjatë ditës së sotme një prej gjimnazeve të kryeqytetit, ku gjatë vizitës i tërhoqi vëmendjen mungesa e rrjetit për koshin e basketbollit.

Lidhur mbi këtë ka reaguar dhe ish kreu i LSI-së, Petrit Vasili, i cili teksa i kujton se në kryeqytet shumë shkolla janë dëmtuar në tërmeti, e konsideron këtë sjellje të kryeministrit si kriminale.

“Shqiperia digjet kryeministri krihet.(VIDEO).

Shkollat mu ne mes te Tiranes me rrezik shembje nga Sami Frasheri tek Emin Duraku.

Kryeministri atje nuk shkon dot.

Kryeministri qesh e loz dhe ka sot vetem hallin e rrjetes se koshit te basketbollit te gjimnazi Ismail Qemali ne Tirane.

Kjo eshte sjellje kriminale.”, shkruan ai në reagimin e plotë./CNA.al

 

Shqiperia digjet kryeministri krihet.(VIDEO).Shkollat mu ne mes te Tiranes me rrezik shembje nga Sami Frasheri tek Emin Duraku.Kryeministri atje nuk shkon dot.Kryeministri qesh e loz dhe ka sot vetem hallin e rrjetes se koshit te basketbollit te gjimnazi Ismail Qemali ne Tirane.Kjo eshte sjellje kriminale.

Gepostet von Petrit Vasili am Montag, 9. Dezember 2019

LEXO TE PLOTE