Connect with Us

“Kur Shqipëria të hyjë në Nato”/ Gafa e sekretarit të Bashës

Politikë

“Kur Shqipëria të hyjë në Nato”/ Gafa e sekretarit të Bashës

Publikuar

-

Sekretari për çështjet ligjore në PD, Çlirim Gjata ka shokuar sot me një deklaratë në emisionin Top Talk.

Ish kreu i KQZ,  është pyetur nga gazetari Denis Dyrnjaja në lidhje me rekomandimin e Komisionit në Venecias, se çfarë rëndësie, a është i pranueshëm dhe se a mund të quhet i vlefshëm.

“Patjetër, pa asnjë diskutim. Për një vend që aspiron të hyjë në Nato , dhe në BE,  rekomandimi që do të japë ëstë shumë i rëndësishëm”, ka thënë Gjata, i cili duket se  nuk ia ka indenë se kur ka hyrë Shqipëria në Nato.

LEXO EDHE:  Basha në Gjirokastër/ Pushtet për qytetarët e nevojat e tyre, jo për një grusht njerëzish

Dikush t’i mësojë Çlirim Gjatës të Lulit  se Shqipëria në Nato ka 10 vjet që ka hyrë dhe aktualisht prej që ti hapet negociatat për në BE./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Fotoja me Barack Obamën/ PD në “sulm”: Rama të merret i pandehur

Publikuar

-

Nga

Ish deputeti i PD, Enkelejd Alibeaj i kërkon drejtësisë që të marrë të pandehur kryeministrin Edi Rama.
Ai deklaroi se pas “dënimit të dy bashkëpunëtorëve për financimin e paligjshëm të fotos 80 mijë dollarë me Barack Obamën, Edi Rama duhet të merret si i pandehur”.
I

sh-deputeti demokrat u shpreh se Edi Rama dështoi me prokurorinë që e mbajti nën kontroll 2 vjet për një akuzë qesharake dhe të gënjeshtërt për të sulmuar Partinë Demokratike dhe liderin e opozitës

“Të gjithë këta, shqiptarët, media dhe prokuroria politike e dinë për fakt të vërtetë, të provuar nga drejtësia amerikane, se fotoja e Edi Ramës me Barack Obamën është kryer përmes një kontributi të paligjshëm prej 80 mijë dollarësh. Të gjithë e dinë së për atë foto, Edi Rama u paraqit si gruaja e shtetasti amerikan Bilal Shehu, i cili sot është i dënuar nga drejtësia amerikane, bashkë me shtetasin tjetër amerikan Ëilliam Argeros, për përdorimin e fondeve të huaja në zgjedhjet amerikane. Tre persona janë përgjegjës për foton e Edi Ramës me Barack Obamën, e cila u krye nëpërmjet një kontributi të paligjshëm prej 80 mijë dollarësh: Bilal Shehu, William Argeros, Edi Rama”, tha Alibeja.

LEXO EDHE:  Mbledhja e grupit të PD / Basha harron deputetët e shitur

LEXO EDHE:  Mbledhja e grupit të PD / Basha harron deputetët e shitur

Sipas tij, për të nxjerrë të vërtetën e financimit të paligjshëm të fotos 80 mijë dollarëshe të Edi Ramës, sot kërkohet standardi i drejtësisë amerikane./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Lobimi rus”/ Strazimiri i përgjigjet Ballës: Kooperativist

Publikuar

-

Nga

Ish deputeti i PD, Gent Strazimiri ka reaguar ndaj deklaratës së kreut të grupit parlamentar të PS, Taulant Balla për çështjen e lobimit rus.

Sipas Strazimirit u zhvillua një hetim në lidhje me këto akuza ndaj Presidentit Trump, nga ku rezultoi që “nuk ka asnje provë a indicie që të përligjë akuzat për lidhje midis fitores së Donald Trump dhe Putinit a Kremlinit”

“Ky hetim bindi Nensi Pelosin dhe Hillary Clinton por jo Taulant Ballën(?!)
Ai është i vetmi në rruzull që nuk heq dorë nga bindja që “Presidenti Trump është njeri i Putinit”, dhe se “që të lobosh pranë tij duhet të paguash pare tek rusët e Putinit” …
Kaq kooperativiste është “çështja”!
Kaq kooperativiste është logjika!
Kaq kooperativiste ka mbetur kooperativa që Presidentin Trump e quajti “turpi i njerëzimit”!
P.S. Ai momenti kur dyshon që sh. Enver nuk e kishte dhe aq keq kur i ndau veç ca shqiptarë në:
– të denjë për të ngrënë vetëm bukë misri (madje me misër të refuzuar nga lopët).
Sh. Enver i ka njohur më mirë se i ka ende të vetët”, shkruan Strazimiri./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

I shoqi në arrati/ Ministria e Brendshme i jep tender gruas së Agim Kajmakut

Publikuar

-

Nga

Ministria e Brendshme i ka dhënë një tender bashkëshortes së ish-kryebashkiakut të Vorës Agim Kajmaku, Merita Kajmakut.

Bëhet fjalë për tenderin për mirëmbajtjen e e lulishteve në QSUT.
Ky tender me vlerë 50 milion lekë te vjetra është dhënë në datën 30 dhjetor 2019.

Në garë ishin katër kompani, njëra është skualifikuar, ndërsa nga tre të tjerat ka fituar firma ‘Kajmaku’.

Pronari i firmës deri në 17 korrik ka qenë vetë Agim Kajmaku, por pas zgjedhjes në krye të bashkisë së Vorës ia kaloi pronësinë gruas.

LEXO EDHE:  Mesazhi i plotë/Basha tallet me Ramën: Bilbili i monologut!

LEXO EDHE:  Mbledhja e grupit të PD / Basha harron deputetët e shitur

Kujtojmë se prej disa kohësh Kajmaku është shpallur në kërkim nga Prokuroria pasi u provua se kishte falsifikuar dokumentet e dekriminalizimit, duke fshehur një dënim në Janinë./CNA.al

LEXO TE PLOTE