Connect with Us

Gara për Gjykatën e Lartë/ Zbardhet lista, kush janë kandidatët e kualifikuar 

Kronika

Gara për Gjykatën e Lartë/ Zbardhet lista, kush janë kandidatët e kualifikuar 

Publikuar

-

Këshilli i Lartë Gjyqësor ka zbardhur sot emrat e tetë kandidatëve që plotësojnë kushtet për të vijuar garën në Gjykatën e Lartë.

Mësohet se nga 22 kandidatë që aplikuan, nuk janë kualifikuar 13 prej tyre, ndërsa njëri është tërhequr.

Gazetari i Report Tv, Arsen Rusta ka siguruar listën me emrat që kanë kaluar garën.

Emrat e kualifikuar:
Jetmira Rragami
Ervin Pupe
Rezarta Melo
Theodhori Sollaku
Kestrin Katro
Sokol Sadushaj
Ilir Panda
Ardita Alsula

LEXO EDHE:  “Shkundet” drejtësia/ Anëtari i Gjykatës së Lartë Admir Thanza me rekorde kriminale

E dorëhequr
Irena Nino

Skualifikohen
Segjio Mazreku
Ndue Pjetra
Ergys Misha
Aldona Sulaj
Lindita Troja
Alma Loci
Hermina Albunesa
Agron Lamaj
Vjosa Bodo
Shaqir Hasanaj
Anton Lleshaj
Altin Binaj
Jordan Daci

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

U dëmtuan nga tërmeti/ IKMT nis shembjen e shtatë ndërtesave në Laç

Publikuar

-

Nga

Mëngjesin e sotëm, IKMT ka nisur shembjen e shtatë ndërtesave në Laç, të cilat pas tërmetit të 26 nëntorit u vlerësuan si të pabanueshme.

Pas shembjes së këtyre ndërtesave, kreu i qeverisë Edi Rama ka deklaruar se në Laç do të ngrihet një lagje e re.

Kujtojmë këtu se tërmeti tragjik i 26 nëntorit la pas një situatë katastrofike, me 51 viktima, qindra të plagosur dhe mijëra të pastrehë./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Zhduket prej 8 ditësh 17-vjeçari/ Banorët: Për herë të fundit e pamë duke hipur në një makinë

Publikuar

-

Nga

Një i ri nga Libohova, në rrethin e Gjirokastrës, është zhdukur në rrethana misterioze prej më shumë se një jave dhe nuk ka asnjë gjurmë mbi vendndodhjen e tij.

Sipas BW, banorët e zonës tregojnë se hera e fundit kur është parë i riu ka qenë tetë ditë më parë, duke hipur në një makinë në fshatin Sofratikë, Dropull. Humbja e të riut është denoncuar në polici, por deri më tani nuk ka asnjë informacion.

LEXO EDHE:  Sherr në Asamblenë e PS-së për emrin e kryebashkiakut të Urës Vajgurore

LEXO EDHE:  KLGJ zbulon skandalet e Ilir Metës/ KLD shmangu ligjin dhe futi në kaos drejtësinë

17-vjeçari punonte si bari në fshatrat e Dropullit. Policia e Gjirokastrës e ka shpallur në kërkim. I riu vuan nga probleme të shëndetit mendor.

LEXO TE PLOTE

Kronika

U shkri nga SPAK-u/ Kryeprokurori Çela “rikthehet” tek Krimet e Rënda

Publikuar

-

Nga

Mëngjesin e sotëm, Prokurori i Përgjithshëm, Olsian Çela ka zhvilluar një vizitë te Prokuroria e Krimeve të Rënda, e cila do të shkruhet pas krijimit të SPAK-ut.

Ndërsa tashmë ka filluar transferimi i dosjeve te SPAK-u,  Çela vlerësoi punën e prokurorisë së Krimeve të Rënda, ku shërbeu për 17 vite.

Çela i cilësoi Krimet e Rënda si një prokurori suksesi, që ndryshoi imazhin e vendit dhe rriti besimin me partneret e huaj përsa i përket hetimit të krimit të organizuar.

“Rezultatet e prokurorisë së Krimeve të Rënda sollën qëndrimin pozitiv të ndërkombëtarëve në raport me qasjen e tyre për futjen e Shqipërisë në NATO dhe organizma të tjera të BE”- tha Çela.

LEXO EDHE:  Zgjedhjet vendore/ PD zyrtarizon kandidatët për 3 bashki

LEXO EDHE:  Sherr në Asamblenë e PS-së për emrin e kryebashkiakut të Urës Vajgurore

Çela falenderoi të gjithë prokurorët që shërbyen në këtë prokurori dhe u uroi suksese atyre që do jenë pjesë e SPAK-ut, raporton gazetari i Shqiptarja.com Elton Qyno.

Pas marrjes së detyrës së Prokurorit të Përgjithshëm, Olsian Çela firmosi udhëzimin e parë që u kërkon prokurorëve të Krimeve të Rënda si dhe të prokurorëve të juridiksionit të përgjithshëm për të identifikuar, inventarizuar dhe transferuar dosjet, sipas kompetencës, në Prokurorinë e Posaçme, SPAK.

LEXO TE PLOTE