Connect with Us

E rëndë në Vlorë/ Dy gra goditen me sëpatë nga një i afërm

Kronika

E rëndë në Vlorë/ Dy gra goditen me sëpatë nga një i afërm

Publikuar

-

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pak minuta më parë në fshatit Gumenicë të Vlorës, ku një person  ka goditur me sëpatë vajzën dhe bashkëshorten e xhaxhait të tij.

Gruaja dhe vajza mësohet se janë plagosur lehtë dhe po transportohen në spital.

Nuk dihen ende motivet që kanë shtyrë djalin që të kryejë këtë akt ndërkohë që policia ndodhet në vendgjarje dhe po punon për zbardhjen e plotë të shkaqeve./CNA.al

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

I riu përfundoi në koma nga dhuna barbare/ Gjykata e Beratit lë të lirë tre agresorët

Publikuar

-

Nga

Tre ditë më parë një 30-vjeçar nga fshati Duhanas në Berat është dhunuar barbarisht nga 3 të rinj.

Të rinjtë e kanë futur 30-vjeçarin N.Ç prapa një automjeti në anë të rrugës dhe e kanë masakruar me grushta e shkelma,duke e lënë të shtrirë në tokë,pa ndjenja.

I plagosuri N.Ç,30-vjeç, ka ndenjur rreth 30 minuta pa ndjenja deri në mbërritjen e ambulances.
Ai është dërguar në Spitalin Rajonal të Beratit, por për shkak të gjendjes së tij të rëndë, i plagosuri është transportuar në gjendje kome në Spitalin e Traumës në Tiranë.

LEXO EDHE:  Kumanovë, 66 shtëpi të dëmtuara, 121 familje të prekura

Menjëherë pas ngjarjes, policia arrestoi 3 të rinjtë: F.G,17-vjeç, J.B,23-vjeç dhe K.M,18-vjeç,të tre banues në Berat.

Në komunikatën e policisë u deklaruar se bëhej fjalë për veprën penale “Plagosje e rëndë me dashje, e kryer në bashkëpunim”, ndërkohë Gjykata e Beratit i ka lënë sot të lirë 3 agresorët, duke dhënë për ta masën e sigurisë “Detyrim Paraqitje”./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Dhunoi policin/ Arrestohet 43-vjeçari në Berat

Publikuar

-

Nga

Policia e Beratit ka vënë në pranga një 43-vjeçar, pasi ka ushtruar dhunë ndaj një punonjësi të policisë së shtetit.

Në pranga është vënë shtetasi Gazment Nazëraj, i cili aktualisht ishte në shërbim prove.

Nazëraj ishte përfshirë në një konflikt me persona të tjerë, dhe pas sherrit efektivi i policisë H.M shkoi për ta shoqëruar, ku ky i fundit iu përgjigj me dhunë duke e goditur./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Gati për të shpërndarë kokainë/ E pësojnë keq tre lezhjanët

Publikuar

-

Nga

Policia e Lezhës ka vënë në pranga tre persona, të cilët akuzohen për trafikim të kokainës.

Mësohet se në pranga kanë rënë shtetasit -D. A., 39 vjeç, banues në Maminas, Durrës; -E. H., 21 vjeç, banues në Kamëz, Tiranë; dhe K. Q., 26 vjeç, banues në Kamëz,Tiranë.

Sipas uniformave blu, përsonat e sipërpërmendur në bashkëpunim me njëri tjetrin  lëviznin për në drejtim të Lezhës ku do të shpërndanin kokainën në zonën e Ishull Lezhë. Por policia ka mundur që të bie në gjurmët e tyre dhe të organizojë operacionin ku më pas i ka arrestuar.

LEXO EDHE:  Masakër mbi faunën Shqiptare/ Gjendet i vrarë pelikani kaçurrel

Fillimisht është arrestuar D. A., në lulishten e një picerie në Ishull Lezhë, ku gjatë kontrollit, Policia i gjeti dhe sekuestroi në cilësinë e provës materiale 160 gr kokainë të cilën do ta shpërndante në doza të vogla. Më pas janë arrestuar teksa e prisnin në një makinë K. Q. dhe pasagjeri E. H.

LEXO TE PLOTE