Connect with Us

Dorëhiqet nëndrejtori i Kadastrës së Vlorës  

Kronika

Dorëhiqet nëndrejtori i Kadastrës së Vlorës  

Publikuar

-

Pas “furtunës” së shkarkimeve në Kadastrën e Vlorës, mësohet se ditën e sotme ka dhënë dorëheqjen edhe nëndrejtori tjetër i kësaj Kadastre, Ardian Musta.

Kujtojmë këtu se dy ditë më parë, janë shkarkuar nga detyra “kokat” më të larta të këtij institucioni.

Mes personave të shkarkuar nga detyra ishte kreu i Kadastrës, Florian Alimadhi, i cili u zëvëndësua me Alteo Nazërajn.

Gjithashtu, u shkarkua nga Kadastra edhe nëndrejtori Klodian Troci, si dhe një numër i pakonfirmuar specialistësh.

Kujtojmë që Drejtoria e Kadastrës Vlorë ka qenë një nga Drejtoritë më problematike ndër vite lidhur me çështjet e pronave në hipotekë.

“Furtunë” në Kadastrën e Vlorës/ Ikin “kokat” më të larta të këtij institucioni

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Operacioni antidrogë/ Arrestohet edhe nipi i shefit të komisariatit

Publikuar

-

Dilaver Kalaja, me detyrë shefi i objekteve në komisariatin nr 1 në Tiranë, u arrestua pasditen e sotme nën akuzën e trafikimit të lëndëve narkotike.

Në një njoftim të dytë, policia bën me dije se ka arrestuar edhe nipin e shtetasit Dilaver Kalaja.

Gjatë momentit të arrestimit në banesën Kalasë u gjet një armë automatik, që e mbante pa leje.

LEXO EDHE:  Po tani, çfarë pazari kërkon Lulzim Basha?

I arrestuari është ndjekur nga forcat e policisë nga Kakavija në Tiranë, ku dhe u prangos./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Shkrumbohet banesa në Barbullush/ Shkak një shkëndijë elektrike

Publikuar

-

Një banesë në fshatin Barbullush në Bashkine e Vaut të Dejës, është shkrumbuar totalisht nga flakët pasditen e sotme.

Kanë qenë banorët e zonës ato të cilët kanë njoftuar shërbimin zjarrfikës pasi për momentin familjarët nuk ndodheshin në shtëpi.

Mësohet se shtëpia e familjes Ndoci, ku jetonin nëna dhe 5 fëmijët ishte ndërtuar një vit më parë nga kisha pasi ishin në gjendje të vështirë ekonomike.

LEXO EDHE:  Këngëtari shqiptar anulon koncertin në Vlorë, zbulohet arsyeja

Shkak për zjarrin dyshohet të jetë bërë një shkëndije elektrike./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Makina përplaset me trafikndarësen/ Plagoset rëndë shoferi

Publikuar

-

Një tjetër aksident ka ndodhur mbrëmjen e sotme në autostradën Tiranë-Durrës.

Mësohet se një automjet ka humbur kontrollin duke u përplasur me trafikndaresen pranë mbikalimit të Vorës.

Si pasojë e përplasjes ka mbetur i plagosur rëndë dejtuesi i automjetit./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE