Connect with Us

Zjarr i madh në Gjirokastër/ Rrezikohen shtëpi, biznese e stane bagëtish

Kronika

Zjarr i madh në Gjirokastër/ Rrezikohen shtëpi, biznese e stane bagëtish

Publikuar

-

Një zjarr i madh është regjistruar mbrëmjen e sotme në qytetin e Gjirokastrës.

Mësohet se flakët rrezikojnë 2 stane bagëtish, 3 banesa dhe 2 biznese.

Në vendgjarje janë nisur tre mjete zjarrfikëse , ndërsa është  kërkuar ndihmë edhe nga Tepelena, pasi situata paraqitet kritike./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Parandalohet ngjarja e rëndë kriminale/ Prangosen dy persona

Publikuar

-

Nga

Një ngjarje e rëndë kriminale është parandaluar sot në fshatin Shesh të Ndroqit, me arrestimin e dy shtetasve që janë përplasur për motive pronësie.

Konflikti për çështje pronësie ka bërë që 45-vjeçari D.N. të godasë me kazmë 27 vjeçarin E.D., i cili ndodhet tashmë i shtruar në spital, jashtë rrezikut për jetën.

Ky konflikt ka agravuar më tej nga K.D, djali i shtetasit të dëmtuar, i cili ka marrë një armë gjahu të mbushur me fishekë, të cilën e posedonte me leje dhe ka tentuar të qëllojë shtetasin D. N., në banesën e tij, por nuk mundi dot, pasi uniformat blu mbërriten në vendngjarje,

LEXO EDHE:  Foto/ Almeda tregon pamjet brenda apartamentit luksoz që ka me Tolgën

LEXO EDHE:  Zjarr në Delvinë/ Digjen sipërfaqe të mëdha me gështenja dhe ullinj

Materialet procedurale iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprat penale “Plagosja e rëndë me dashje”, në ngarkim të D. N dhe “Vrasje e mbetur në tentativë”, në ngarkim të shtetasit K. D./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Merr flakë shtëpia muze e Çerçiz Topullit/ Rrezikohen edhe dy banesa të tjera

Publikuar

-

Nga

Shtëpia muze e Çerçiz Topullit në Dunavat të Gjirokastrës është përfshirë nga flakët.

Mësohet se nga zjarri rrezikohen edhe dy banesa të tjera.

Ende nuk dihen shkaqet e zjarrit./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Çela takim tek Krimet e Rënda/ Hetimi i pasojave të 26 nëntorit, provë për prokurorët

Publikuar

-

Nga

Prokurori i Përgjithshëm, Olsian Çela realizoi sot një takim në ambientet e Prokurorisë së Krimeve të Rënda me prokurorët e kësaj prokurorie përpara përfundimit të aktivitetit nga ana e saj. Ai u shprehu atyre vlerësimet maksimale për punën e kryer përgjatë 15 viteve të funksionimit të saj, duke theksuar se Prokuroria e Krimeve të Rënda ka qenë model për rajonin dhe ka arritur rezultate të rëndësishme në luftën ndaj krimit të organizuar.

Prokurori i Përgjithshëm Olsian Çela vlerësoi lart profesionalizmin e tyre dhe shprehu besimin se eksperienca që ata kanë do të jetë shumë e vlefshme për prokuroritë ku ata do të vazhdojnë të ushtrojnë funksionet. Njëkohësisht ai vlerësoi pozitivisht vendimet e Këshillit të Lartë të Prokurorisë për transferimet e prokurorëve të kësaj prokurorie, si shenjë e mbështetjes dhe vlerësimit që ky organ dha për karrierën e prokurorëve të Prokurorisë së Krimeve të Rënda.

LEXO EDHE:  Zjarri në portin gjerman/ Digjet jahti luksoz

LEXO EDHE:  Shkodër/ Tentuan të vidhnin banesën e të moshuarës, prangosen dy hajdutët

Prokurori i Përgjithshëm, Olsian Çela vuri theksin gjithashtu edhe tek kuadri i ri ligjor në të cilin veprojnë prokurorët, ku pavarësia u cilësua si elementi thelbësor që do të karakterizojë punën e prokurorëve. Ai siguroi se do të jetë mbështetës dhe garant i kësaj pavarësie. Mes të tjerash Prokurori i Përgjithshëm.

Çela u shpreh se rezultatet e hetimit në çështjet që lidhen me pasojat e tërmetit të 26 Nëntorit nga Prokuroria pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Durrës janë provë e funksionimit të pavarësisë reale të prokurorëve dhe vlerësoi punën e tyre në këtë drejtim.

Në fund ai u uroi suksese në karrierën e mëtejshme prokurorëve, duke shprehur besimin se kontributi i tyre do të jetë i rëndësishëm për rritjen e besimit të publikut tek drejtësia./ CNA.al

LEXO TE PLOTE