Connect with Us

Shtireshin sikur shisnin libra/ Shkatërrohet banda shqiptaro-italiane e trafikut të drogës

Kronika

Shtireshin sikur shisnin libra/ Shkatërrohet banda shqiptaro-italiane e trafikut të drogës

Publikuar

-

Policia italiane ka mundur të shkatërrojë një bandë të trafikut të lëndëve narkotike në Vallete, zonë periferike në Torino.

Banda përbëhej nga shqiprë dhe italian të moshave 25 deri 50 vjeç.

Ata shtireshin sikur shisnin libra, arka dhe shishe verë, por në fakt tregtonin dhe kalonin dorë më dorë lëndën narkotike të llojit kokainë, hashash dhe marijuanë duke fituar deri në 20 000 euro në muaj.

LEXO EDHE:  Basha: Për drogën jemi në një linjë me Afganistanin

Ata u arrestuan dhe pesë prej tyre kanë përfunduar në burg. Gjykata vendosi të lërë në burg 5 prej tyre, 2 u vendosën në arrest shtëpiak  dhe gjashtë janë detyruar të nënshkruajnë për lirinë e tyre./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bota

U përlesh me grabitësit/ Humb jetën në spital 25- vjeçarja

Publikuar

-

Nga

Një vajzë 25 vjeçe ka humbur jetën tragjikisht pasi u përledh me disa persona që tentuan ta grabsnin e më pas e goditën me thikë.

Ngjarja e tmerrshme ka ndodhur në Rushden, Northants.

Pavarësisht përpjekjeve të mjekëve të cilët arritën në vendin e ngjarjes, 25 vjeçarja nuk arriti t’i mbijetonte plagëve të marra.

Policia po vijon hetimet teksa ka arrestuar dy persona të dyshuar për vrasjen e saj.

LEXO TE PLOTE

Kronika

Moderatorja shqiptare në zi/ Humb njeriun e dashur

Publikuar

-

Nga

Moderatorja shqiptare, Dojna Mema ka humbur sot personin e saj më të dashur, babain.

Lamin e ka bërë të ditur vetë moderatorja, përmes një njoftimi në rrjetet sociale.

Teksa ka ndarë dhe një video me të atin, Dojna shkruan: “Nuk le asnjë sekondë pa jetuar plotësisht. Ndoshta prandaj ike kaq shpejt, e pive jetën me një kupë! Për ata që njohën Bujarin e Interpolit, ky është Babi i familjes.

P.S.: Ti e di, gjithmonë bashkë, gjithmonë një shpirt për katër.”

Bujar Mema punonte prej 16 vitesh në NCB Interpol në Tiranë dhe la pas bashkëshorten dhe dy fëmjët.

LEXO EDHE:  Sekuestrohen 2 ton drogë shqiptare në Ankona

LEXO EDHE:  Prokurori i Antimafias se Leçes në Tiranë/ Të intesifikojmë luftën kundër drogës

 

 

View this post on Instagram

 

Nuk le asnje sekond pa jetuar plotesisht. Ndoshta prandaj ike kaq shpejt, e pive jeten me nje kupe! Per ata qe njohen Bujarin e Interpolit, ky eshte Babi i familjes. P.s : Ti e di, gjithmone bashke, gjithmone nje shpirt per kater.

A post shared by Dojna Mema (@dojnamema) on

LEXO TE PLOTE

Kronika

U dënua me 10 vite burg/ Prokuroria e Elbasanit apelon vendimin për atentatorin

Publikuar

-

Nga

Prokuroria e Elbasanit apelon dënimin ndaj Shkëlzen Hasanpapajt, i akuzuar si autor i sulmit ndaj anëtarëve të fisit Çapja në Elbasan gjatë vitit 2016.

Gjykata e Elbasanit e dënoi Hasanpapajn me 10 vite burgim, ndërkohë Prokuroria kërkon që i riu të dënohet me 22 vite burg.

20 vjeçari u akuza nga prokuroria si një nga personat që dyshohet se kishte qëlluar me armë zjarri në drejtim të Florenc Çapjas dhe mikut të tij, Bledar Muçës.

LEXO EDHE:  Prostitutat  zihen për “territore”/ Arrestohet tutori

LEXO EDHE:  Kush është "i forti" i Tiranës që mbushi rrugët me heroinë/Si e pësoi (Emri+Video)

Ky i fundit mbeti i plagosur , ndërsa Hasanpapaj ishte fiksuar nga kamerat e sigurisë në momentin që largohej nga vendi i ngjarjes./ CNA.al

LEXO TE PLOTE