Connect with Us

Kryemadhi frikë nga SPAK?/ Nuk mund të përdoret si kamxhik politik

Politikë

Kryemadhi frikë nga SPAK?/ Nuk mund të përdoret si kamxhik politik

Publikuar

-

Kryetarja e LSI Monika Kryemadhi është ndalur tek kriza politike dhe zgjedhjet në Shqipëri. Kryemadhi në një intervistë për News24 ka shuar zërat për për një debat politik midis forcave opozitare. Ajo ka theksuar se SPAK-u, institucioni në ngritje i drejtësisë, nuk mund të përdoret si kamxhik për luftë politike duke e parë këtë si një frikë në horizont.

LEXO EDHE:  Duka zbulon detajet/ Ja çfarë pritet të ndodhë nesër

“Nuk ka debat mes opozitës. Ai e bashkon kampin opozitar. Debati politik varet nga mazhoranca.

SPAK nuk mund të përdoret si kamxhik për luftë politike”,- ka shtuar Kryemadhi./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
1 Koment

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Video-skandali i kryebashkiakut të Ramës/ Manjani: Të shkarkohet urgjentisht

Publikuar

-

Nga

Ish ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani i ftuar në emisionin “Real Story” u shpreh se kryebashkiaku i Bulqizës Lefter Alla duhet të shkarkohet urgjentisht pas video- skandalit ku shfaqej duke thithur kokainë.

Sipas Manjanit, për këtë mjafton fakti që ai është njëri publik dhe politik, ndërsa theksoi se konkluzionet e Artan Hoxhës, nuk mund të vihen në dyshim.

“Nuk është me vend të vemë në dyshim konklizionet e Tan Hoxhës, e ka treguar me punën e vet. Por ai nuk mund të jetë më kryetar bashkie.  Qeveria duhet ta shkarkojë në sekondë. Nuk e justifion asnjë rast. Një kryebashkiak nuk mund ta bëjë detyrën duke qenë nën efekt droge.

Është element që e bën të pamundur kryerjen e detyrës. Qeveria sheh një kryebashkiak që ka probleme dhe duhet shkarkuar. Të jetë për mua, edhe kryetari i Bashkisë Lushnjë duhej shkarkuar. Këto janë gjëra të rëndë për jetën publike. Ka ca kode etike e morale. Detyra morale kërkon fytyrë, kërkon surrat. Me çfarë fytyre do shërbesh me fytyrën e mallit apo që të kanë hedhur bombë në zyrë?” theksoi Manjani./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

A ka ndonjë të emëruar normal Rama?/ Ish deputeti shpërthen në akuza pas skandalit me Lefter Allën

Publikuar

-

Nga

Ish deputeti i PD-së, Bardh Spahia ka reaguar lidhur me rastin skandaloz, të kryebashkiakut të Bulqizës, Lefter Alla i cili u kap duke konsumuar kokainë.

Bardhi ngren disa pyetje ndërsa shkruan nëse Rama ka ndonjë të emëruar normal.

“A ka ndonjë të emeruar normal Edi Rama? Edhe sa do e durojë Partia Socialiste këtë poshtërim sistematik të saj? Apo mbajnë socialistët e ndershëm?! Ata janë për t’i siguruar karrigen kryetarit që perzgjedh veç individe të tillë për te administruar qytete e jo vetëm!”, shkruan Bardh Spahia në postimin e tij./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Kryebashkiaku socialist duke thithur kokainë/ Vjen reagimi i Rudina Hajdarit

Publikuar

-

Nga

Deputetja Rudina Hajdari, ka reaguar përmes një postimi në rrjetet sociale, lidhur me video-skandalin e kryebashkiakut të Bulqizës, Lefter Alla i cili u kap duke thithur kokainë në ambjentet e një lokali.

Hajdari shkruan se, politikanë e biznesmenë kanë shfrytëzuar prej vitesh pasuritë minerale të Bulqizës, por qytetarëve të saj u është ofruar vetëm mjerim e varfëri, ndërsa kryebashkiaku është përcaktuar përdorues kokaine.

“Një vend me pasuri minerale si Bulqiza, prej vitesh është shfrytëzuar nga politikanë e biznesmenë. Qytetarëve të këtij vendi nuk ju ofrohet asgjë më shumë se mjerim dhe varfëri, ndërkohë që kryebashkiakë përcaktohen konsumatorë të kokainës dhe bashkëpunues të drogës”, shkruan Rudina Hajdari në reagimin e plotë./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE