Connect with Us

E rëndë/ Dhunohet turisti rus në Vlorë

Kronika

E rëndë/ Dhunohet turisti rus në Vlorë

Publikuar

-

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur ditën e sotme në qytetin e Vlorës ku dy persona kanë dhunuar një turist nga Rusia.

Shkak për këtë ngjarje është bërë ndërhyrja nga ana e turistit rus  pasi ka parë që dy të rinjtë po dhunonin një qen afër një ndërtese të braktisur në zonën e “Ujit të Ftohtë”.

Turisti rus ka zbritur nga makina dhe ka tentuar të ndalojë këtë veprim aspak njerëzor, por në këtë moment, të rinjtë kanë dhunuar edhe turistin rus i identifikuar si Sergey Dzambula.

LEXO EDHE:  Shkrumbohet makina e punonjëses së Tatimeve/ Dyshimet e para

Veprimi i turpshëm i të rinjve nuk ka përfunduar me kaq. Ata nën demonstrimin e forcës kanë tentuar t’i grabisin edhe telefonin cellular, raporton Ballkan Web./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

“Vetëm menderë-shpuarit kamuflohen”/ Degjeneron në sharje banale debati mes aktivistëve të Teatrit

Publikuar

-

Nga

Ka degjeneruar në sharje banale, konfrontimi mes aktivistëve të “Aleancës për Tetarin”.

Nisur nga një postimi i Kastriot Çipit, në rrjetet sociele, një prej tyre e konsideron këtë  të  fundit si një person që fshihet pas grave, ndërsa  nënvizon se “as burrat e as gratë nuk fshihen kështu. Vetëm mendere-shpuarit kamuflohen nga burra në gra”.

Debatet kanë nisur dje paradite, ndërsa pasqyrojnë tensionin e ditëve të fundit, kur një grup në të cilën bëjnë pjesë Neritan Liçaj, Adriana Kalaja, Edmond Budina etj., duket se kanë krijuar shqetësim për aktivistët e tjerë me arrogancën për mungesën e transparencës dhe përpjekjen për të diktuar aksionin politik të aktivistëve.

LEXO EDHE:  54-vjeçari përndjek dhe kanos me thikë një grua

LEXO EDHE:  Ktheu garazhin në ambient për kultivimin e kanabisit/ Arrestohet vlonjati 63 vjeçar

Disa prej aktivistëve grupuar rreth Kastriot Çipit, Elona Casllit, Mirela Jorgos kanë debatuar dhe për pak situate ka shkuar deri tek përleshja fizike nëse nuk do të kishte ndërhyrë një punonjës i policisë private i pranishëm aty.

Në qendër të debatit duket se janë mungesa e transparencës për fondet e mbledhura, dhe akuza të ndërsjella mes tyre për implikime politike.

LEXO TE PLOTE

Kronika

Aksidenti tragjik në Korçë/ Kush është shoferi që humbi jetën në vend

Publikuar

-

Nga

Një aksident tragjik ka ndodhur pasditen e sotme në dalje të qytetit të Korçës, në afërsi të fshatit Rrembec.

Sipas informacioneve, shoferi i identifikuar si M. Bodo, 37 vjeç ka ndërruar jetë në vend, pasi mjeti me të cilin udhëtonte humbi kontrollin duke u përmbysur në rrugë.

“Më datë 07.12.2019, në aksin rrugor Korçë-Maliq, pranë kryqëzimit të fshatit Rëmbec, shtetasi M.B., 37 vjeç, banues në fshatin Orman, duke drejtuar mjetin tip “Benz”, ka dalë nga rruga dhe për pasojë drejtuesi i mjetit ka ndërruar jetë.

LEXO EDHE:  Vlorë/ Roja bregdetare shpëton dy peshkatarë, rrezikoheshin nga moti i keq

LEXO EDHE:  Ktheu garazhin në ambient për kultivimin e kanabisit/ Arrestohet vlonjati 63 vjeçar

Grupi hetimor në vendngjarje po punon për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes dhe përcaktimin e shkaqeve të aksidentit”, thuhet në njofrimin e policisë./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Mjeti del nga rruga në Korçë/ Humb jetën shoferi

Publikuar

-

Nga

Një aksident i rëndë është regjistruar pak minuta më parë në aksin Korçë-Kapshticë.

Mësohet se një automjet ka dalë nga rruga në afërsi të fshatit Rrëmbec.

Sipas informacioneve paraprake, makina është kthyer përmbys duke zënë poshtë shoferin i cili ka ndërruar jetë në vend.

Policia është nisur drejt vendit të ngjarjes për të zbardhur rrethanat e aksidentit./CNA.al

 

LEXO EDHE:  Vlorë/ Roja bregdetare shpëton dy peshkatarë, rrezikoheshin nga moti i keq

LEXO EDHE:  Shkrumbohet makina e punonjëses së Tatimeve/ Dyshimet e para

 

LEXO TE PLOTE