Connect with Us

Punime në rrjet/ OSHEE njofton ndërprerjen e energjisë elektrike në këto zona

Sociale

Punime në rrjet/ OSHEE njofton ndërprerjen e energjisë elektrike në këto zona

Publikuar

-

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike, (OSHEE), ka njoftuar të tjera ndërprerje të energjisë elektrike në Tiranë.

Shkëputja do të bëhet nesër me 10 shtatorë për shkak të punimeve për rikonstruksionin e kabinave.

Njoftimi i OSHEE

Pershendetje. Ne vijim te investimit te OSHEE per rikonstruksionin e kabinave, neser ne date 10 shtator do te stakohet energjia elektrike ne keto zona ne Tirane/ 10 shtator

LEXO EDHE:  Tensionet në Kuvend/ Leskaj përjashton Flamur Nokën

09:00-13:30

rruga “Agush Gjergjevica”, rruga “Todi Shkurti”, rruga “Budi” si dhe një pjesë e ish-Qytetit Studenti

09:00-15:00

Rruga “Hoxha Tahsim”, Pjesërisht Sheshi i Xhamllikut

09:00-15:30

Rruga “Riza Jaha”, rruga “Qema Stafa”./CNA.al

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sociale

Kastriot Çipi pranon përçarjen mes aktivistëve të “Aleancës për Tetarin”

Publikuar

-

Nga

Pas lajmit të publikuar dje se, një përplasje e fortë verbale që ka shkuar deri në përplasje fizike ndodhi mes aktivistëve të  “Aleancës për Tetarin”, ka reaguar dhe regjiszori Kastriot Çipi.

Teksa pranon përplasen mes aktivistëve të  “Aleancës për Tetarin”, Çipi thotë se disa protestues që mbrojnë Teatrin thirrën policinë që të largonin nga sheshi ca protestues të tjerë që mbrojnë Teatrin.

LEXO EDHE:  Investimi për një apartament/ Çfarë po ndodh me tregun e qirasë në Tiranë?

LEXO EDHE:  Foto-Çanta e dyshimtë në Tiranë/ Policia jep detajet

“Mbrëmë ca protestues që mbrojnë Teatrin thirrën policinë që të largonin nga sheshi ca protestues të tjerë që mbrojnë Teatrin.

Sonte ata ta që thirrën policinë i kanë hapur skenën e Teatrit një artisti që doli nga të parët pro shembjes së Teatrit.

“Përditë shoh qartë e ma qartë.

Edhe vuej, thellë e ma thellë…” Kështu thoshte Migjeni”- shkruan Kastriot Çipi./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Sociale

Shpërthim me lëndë plasëse në një lokal

Publikuar

-

Nga

Një shpërthim me lëndë plasëse është regjistruar në Tiranë pak para mesnatës së mbrëmshme.

Sipas uniformave blu, shpërthimi ka ndodhur rreth orës 23:55 në rrugën “Shyqyri Brari”, në afërsi të lokalit me pronësi të shtetasit M. H., duke shkaktuar vetëm dëme materiale.

Grupi hetimor po vijon punën për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorit. Aktualisht policia po heton në lidhje me zbardhjen e plotë të ngjarjes./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sociale

Horoskopi i ditës, 7 dhjetor 2019

Publikuar

-

Nga

DASHI 21. mars – 20. prill

Do e mbani larg partnerin tuaj gjate kësaj dite dhe kjo ka për te sjelle probleme serioze mes jush. Asgjë nuk do jete me si dikur dhe pjesën me te madhe te fajit do e keni ju. Beqaret do jene te lire te bëjnë çdo gjë qe dëshirojnë. Fati do jete gjithmonë me ta. Financat do jene te turbullta dhe goxha problematike. Beni kujdes sepse prej mënyrës tuaj te të sjellit do varet gjithë e ardhmja.

DEMI 21. prill – 21. maj

Dita e sotme do filloje e qete dhe si zakonisht, por pas orës 3 te pasdites për ju do ndodhin gjera fantastike qe nuk i kishit menduar ndonjëherë. Prej tyre do varet gjithë e ardhmja. Beqaret do kenë flirte dhe joshje pafund dhe do mjaftohen vetëm me kaq sot për sot. Sektori i financave do jete i qete dhe aspak problematik. Do mund te shpenzoni qetësisht për gjerat qe do ju duhen.

BINJAKET 22. maj – 21. qershor

Atmosfera e qete dhe e ngrohte do mbizotërojë gjate gjithë kohës ne jetën tuaj ne çift gjate kësaj dite. Do keni një komunikim te adhurueshëm me partnerin dhe shkëlqimi do mbizotërojë ne sytë tuaj. Beqaret do kenë mundësi te fillojnë edhe lidhje te qëndrueshme, por do preferojnë t’i marrin gjerat shtruar. Buxheti mund te pësojë disa tronditje te vogla për shkak te shpenzimeve te domosdoshme qe do ju duhet te kryeni.

GAFORRJA 22. qershor – 22. korrik

Sot ju te dashuruarit do ndiheni edhe me te lire për te folur dhe për te vepruar. Debatet thuajse do mungojnë tërësisht dhe marrëdhënia ka për te qene e ngrohte. Beqaret nga ana tjetër ka mundësi te influencohen pozitivisht nga yjet dhe do mund ta gjejnë dashurinë e madhe. Te ardhurat do vijnë duke u stabilizuar, por gjendja nuk do jete ende ashtu si keni dashur.

LUANI 23. korrik – 22. gusht

Do jeni shume impulsive gjate kësaj dite dhe ka rrezik te hidhni edhe hapa te gabuara për te ardhmen e jetës tuaj ne çift. Klima nuk do ngrohet aq sa keni menduar. Beqaret nuk do arrijnë dot te gjejnë një person te cilin ta pëlqejnë ne çdo aspekt kështu qe do vazhdojnë te mbeten vetëm. Edhe ekuilibri financiar do ketë goxha tronditje dhe nuk do ndiheni aspak te qete.

VIRGJERESHA 23. gusht – 23. shtator

Nëse jeta juaj ne çift nuk ju përmbush si me pare sot duhet te flisni patjetër sa me hapur me partnerin tuaj dhe te sqaroni gjithçka. Vetëm me te mund te gjeni zgjedhje. Beqaret nuk do i pëlqejnë aspak personat qe do takojnë pasi ata gjithmonë kane ëndërruar për individë serioze, te forte dhe te vendosur. Buxheti do jete disi delikat megjithatë me pak me shume përkujdes do mund t’ia dilni mbanë.

PESHORJA 24. shtator – 23. tetor

Dite shume konfuze ka për te qene kjo e sotmja për te dashuruarit. Shpesh do ndiheni aq keq sa do doni te mbylleni ne një dhome dhe te mos dilni për dite te tera. Beqaret do takojnë rastësisht disa persona për çështje pune, te cilët do i bëjnë për vete qe me shikim te pare. Buxheti do jete goxha me i mire se disa dite me pare prandaj përfitoni për te bere disa shpenzime apo për te shlyer borxhet e hershme.

AKREPI 24. tetor – 22. nëntor

Ndjenjat për partnerin do jene te sinqerta dhe me te thella sot. Nga ana tjetër do jeni te dy palët me shprehës dhe me te gatshëm për te hedhur hapa me tej. Beqaret do marrin ftesa shume te veçanta dhe mund te fillojnë lidhje me shpejt nga sa e kishin ëndërruar. Dielli dhe Marsi do iu japin energjinë e duhur për t’i menaxhuar si duhet te ardhurat kështu qe situata do jete e shkëlqyer.

SHIGJETARI 23. nëntor – 21. dhjetor

Jeta juaj ne çift ka për te qene shume e bukur gjate gjithë kësaj dite. Do jeni te arsyeshëm, te përkujdesur dhe do buzëqeshni gjithë kohës. Për asnjë çast nuk do ju lindin debate. Edhe beqaret do jene me shume fat dhe do fillojnë lidhjen qe kane ëndërruar gjithë këto kohe. Për financat mos merrni mendimin e miqve qe pretendojnë se janë gjeni te fushës pasi mund te keni probleme serioze.

BRICJAPI 22. dhjetor – 20. janar

Nëse bëni përpjekjet e duhura sot do arrini ta stabilizoni jetën tuaj ne çift. Marrëdhënia me partnerin do jete kurdoherë e këndshme dhe e mbushur me emocione. Beqaret do kenë një dite ideale për te bere propozime dhe për te realizuar takime interesante. Për sektorin e financave yjet do i keni gjithë kohës ne krah. Do dini ta menaxhoni me kujdes situatën dhe nuk do ju dalin aspak vështirësi.

UJORI 21. janar – 19. shkurt

Nëse nuk i kushtoni rëndësinë e duhur jetës tuaj ne çift gjerat do marrin menjëherë tatëpjetën sot. Disa persona qe kane kohe qe ju vëzhgojnë do përfitojnë pafund nga situata, ndërsa ju do dilni te humburit. Beqaret pak nga pak mund te afrohen pranë atij qe pëlqejnë dhe ne mbrëmje mund te bëjnë edhe deklarata. Ne planin financiar do ketë vështirësi, por ju nuk duhet ta lëshoni veten menjëherë.

PESHQIT 20. shkurt – 20. mars

Jeta juaj ne çift do jete shume e qete gjate kësaj dite. Do jeni bashkëpunues dhe do gjeni gjithmonë gjuhen e përbashkët. Mbrëmja ka për te qene akoma me e ngrohte. Beqaret duhet ta lënë veten me te lire dhe duhet te përfitojnë nga çdo lloj mundësie qe do iu jepet për takime. Financat duhet t’i mbani nen kontroll duke shpenzuar gjithmonë me llogari dhe largpamësi.

LEXO TE PLOTE