Connect with Us

LSI bën avokatin e Metës/ Kapet mat Ulsi Manja

Politikë

LSI bën avokatin e Metës/ Kapet mat Ulsi Manja

Publikuar

-

Presidenti Ilir Meta ka dalë sot para Komisionit hetimor Parlamentar, për të provuar se nuk ka shkelur Kushtetutën, me çdekretimin e 30 Qershorit si datë për zgjedhjet vendore.

Sapo ka nisur me dhënien e dëshmisë e tij, ka ardhur reagimi i parë nga LSI-ja.

Ish kreu i grupit parlamentar të LSI-së Petrit Vasili, ka  thënë se Komisionin Hetimor Parlamentar filloi për faqe të zezë.

“Ulsiu duke shkelur rregulloren e Kuvendit e fillon me fjalimin e çartur të porositur nga Edi Rama, seancën.

Duhet ta dini të gjithë që fjalimi, nëse ka një të tillë,mbahet vetem diten e parë kur komisioni fillon punën,ndërsa sot fillon direkt me pyetjet, për të cilat komisioni ka interes të marrë shpjegime.

LEXO EDHE:  15 vjet LSI, parti e hajdutëve

 Postimi i plotë:

Komisioni hetimor per Presidentin fillon per faqe te zeze.

Ulsiu duke shkelur rregulloren e Kuvendit e fillon me fjalimin e çartur te porositur nga Edi Rama seancen.

Duhet ta dini te gjithe qe fjalimi,ne se ka nje te tille,mbahet vetem diten e pare kur komisioni fillon punen,ndersa sot fillon direkt me pyetjet per te cilat komisioni ka interes te marre shpjegime.

Po keta sharlatane s’kane as turp dhe s’kane asnje lidhje asgjekundi as me shtetin dhe as me ligjin,keta jane turpi i ketij vendi,jane thjesht banditizmi ulur ne karriget e kuvendit./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Foto-Veliaj nuk njeh kufij/ Policia Bashkiake i rrëmben “bukën” e gojës qytetarit

Publikuar

-

Nga

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj prej pesë vitesh në krye të Bashkisë së kryeqytetit, më shumë se asgjë tjetër bën propgandë, se punët e tij të “mëdha” i shohim dhe i dëgjojmë çdo ditë.

Veliaj, nuk shqitet nga ekranet e mediave të blera me tenderat që u jep pronarëve të tyre nga mëngjesi në darkë dhe trumbeton fort veten si “djalin punëtor”, kur në fakt githçka ndodh në Tiranë është krejt ndryshe nga ajo çfarë ai propagandon.

Por, përtej propagandës së Veliajt, një fakt tjetër që tregon se ai jo vetëm që nuk punon për qytetarët, por përkundrazi vepron kundër tyre, janë edhe “askionet” të Policisë Bashkiake të Tiranës.

LEXO EDHE:  Koka e Metës, më e madhe se çadra e Saliut/ Pse nuk iu bashkua protestës

LEXO EDHE:  Vasili tregon strategjinë e Kryeministrit për riciklimin e mbetjeve

Jo pak herë në media janë raportuar sjellje brutale të tyre me gra të moshuara që shesin në trotuara perime, të cilave u sekuestrohet malli dhe përzihen nga Policia Bashkiake.

Ndërkohë, CNA.al sot ka siguruar disa foto që tregojnë se Policia Bashkiake e Lali Erit nuk kursen as bukën e gojës të një qytetari.

Ashtu sikurse shikohet nga fotot e mëposhtme, Policia Bashkiake i ka sekuestruar një qytetari dy qese me sallatë jeshile./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“I përcolla vetë inxhinierët bullgarë në Durrës”/ Ambasadori flet mbi tërmetin tragjik

Publikuar

-

Nga

Ambasadori i Bullgarisë, Momtchil Raytchevski ka folur mbi situatën e rëndë që ka shkaktuar tërmeti tragjik i 26 nëntorit në Shqipëri.

Ai tha se shteti bullgar është treguar menjëherë i gatshëm, duke dërguar që ditën e parë të tërmetit 100 mijë euro për Shqipërinë.

Ndihma nga ana e Bullgarisë nuk ka përfunduar tek ky akt, pasi ambasadori shprehu se janë dërguar edhe dy grupe inxhinierësh, një prej të cilëve ka mbërritur dje në Durrës. Këtë ekip ambasadori e ka shoqëruar vetë deri në qytetin e prekur rëndë nga tërmeti.

LEXO EDHE:  Vasili tregon strategjinë e Kryeministrit për riciklimin e mbetjeve

LEXO EDHE:  Pavarësia/Meta uron Veselin: Ditë e shënuar

“Bullgaria gjithashtu ka dhënë ndihmën edhe për një nga shtëpitë e fundit që i kishte mbetur Korçës për t’u rindërtuar dhe kjo shtëpi është në Vidohovë”, ka shtuar ambasadori bullgar.

Raytchevski ka folur edhe për hapjen e negociatave me Bashkimin Europian për Shqipërinë, duke theksuar se shtetit tonë i nevojitet ende punë për të bërë./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Debatet për projektligjin “Anti-shpifje”/ Ish-kryetarja e AMA-s tregon çfarë nuk thuhet në media

Publikuar

-

Nga

Ish-kryetarja e AMA-s, Endira Bushati ka komentuar reagimet për “ndryshimet në ligjin e medias”.

Në një postim në rrjetet sociale, Endira Bushati shkruan se kjo çështje po bëhet “e modës”, por deri tani nuk është dëgjuar asnjë kundërshtim profesional në media.

“Këto “ndryshimet në ligjin e medias” u bë e modës t’i kundërshtojnë i madh dhe i vogël…..

Kur kundërshtohet një ligj, si rregull:

  1. Ligji duhet lexuar!
  2. Kundërshtimi kërkon ekpertizë juridike!
  3. Kundërshtimi kërkon ekpertizë në fushë!

LEXO EDHE:  Ilir Meta e pranon hapur/Do rikthehem te LSI, roli që do kem

LEXO EDHE:  Vasili tregon strategjinë e Kryeministrit për riciklimin e mbetjeve

Asnjë kundërshtim profesional në media nuk kam dëgjuar deri më tani mbi çështjen!

Di që vetëm disa kolegë profesorë të Fakultetit të Drejtësisë e kanë bërë dje, por për median këto lloj kundërshtimesh nuk janë tërheqëse!

Të nderuar Mediokër të Atdheut tonë!

Me fjalinë “Rama po cënon Lirinë e Medias”, as nuk na fusni frikën e as na thoni ndonjë gjë të re!”-shkruan Endira Bushati në postimin e saj.

LEXO TE PLOTE