Connect with Us

Bledi Çuçi përfshihet në skandal/ Zbulohet një tjetër aferë e tij

Politikë

Bledi Çuçi përfshihet në skandal/ Zbulohet një tjetër aferë e tij

Publikuar

-

Ish kryeministri Sali Berisha ka bërë publik në rrjetet sociale denoncimin e një qytetari i cili shkruan se Gjergji Rova, bashkëshorti i kryetares së qarkut Gjirokastër, Lindita Rova ka marrë 6 muaj rrogë si specialist në Drejtorinë e Peshkimit dhe Akuakulturës, ndonëse nuk ka punuar asnjë ditë.

Sipas qytetarit, Gjergji Rova mbrohet nga ministri i Bujqësisë Bledi Çuçi.

Postimi i plotë

Tentojne ti thyejne koken me karrige narkoministrit te familjes per rendin dhe bujqesine, Çuçi!

Lexoni denoncimin e qytetarit dixhital. sb

Pershendetje zoti Berisha. Dua te denoncoj nje skandal qe ka ndodhur ne Gjirokaster. Kryetare e qarkut esht vendosur Lindita Rova. Ajo ka qene drejtoresh te DAR ku ska lene gje pa vjedhur. Burri i saj, Gjergji Rova eshte specialit ne drejtorine Peshkimit dhe Akuakultures. Ai ka qene 6 muaj ne Suedi po e ka marre rrogen vetem pse mbrohet nga Bledi Cuci. Tr gjith e njohin ne Gjirokastrr.
Dhe Linditen e ka ven Bledi Cuci pa pyetur asnji. Turpi i zotit ne mbledhje kan tentuar me i ra ne karrike cucit asnjeri nuk pranon kandidaturen e saja
Te lutem anonim se socialist jam po kta te heqin buken e femijve./CNA.al

 

 

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Tërmetet e fuqishme/ Rama mbledh qeverinë në mesnatë

Publikuar

-

Nga

Kryeministri Edi Rama ka mbledhur në mesnatë qeverine, pas tërmeteve te fuqishme që lekundën vendin.
“E bëjmë këtë mbledhje të jashtëzakonshme, sepse u gjetëm në një situatë të jashtëzakonshme për shkak të një tërmeti që ka tronditur vendin dhe që ka alarmuar të gjithë njerëzit. Ata që jetojnë në Shqipëri dhe ata që jetojnë jashtë vendit. Fatmirësisht nuk ka asnjë viktimë dhe kjo është një arsye për të marrë frymë në mënyrë të lehtësuar. Ka pasur persona të plagosur dhe ata kanë marrë ndihmë mjekësore, urojmë që të gjithëve shërim të shpejtë. Do të jemi me kapacitet të plotë. Dua të falënderoj jo formalisht, të gjithë trupën e bluzave të bardha dhe të gjithë trupën e kujdesit shëndetësor për organizmin e mirë për gjatë gjithë orëve pas ngjarjes”-tha Rama.
Kreu i qeverisë anulloi pjesëmarrjen në Asamblenë e Përgjithshme të OKB-së.

LEXO TE PLOTE

Politikë

Avokati Altin Goxhaj zbulon ku ndodhet Basha

Publikuar

-

Nga

Avokati Altin Goxhaj ne nje postim te tij ne rrjetet sociale zbulon ku ndodhet Lulzim Basha.

Ai shkruan, “Zbulohet ku ndodhet Basha! Në SHBA! Me George & Alex Soros për t’u takuar me Ramën mbase dhe Veliajn! Por Rama u kthye mbrapsht✈️!
Shikoni pak postimin e vonuar të Bashës që rezulton të jetë bërë më ora 21:22 por del 12:22 në foton e statusit të publikuar në Twitter që e ka nxjerrë SYRI! Distanca 9 orë! Distanca 9 orë i bje të jetë në SHBA! Edhe Rama ishte nisur për në SHBA apo jo dhe kthye prej tërmetit nga Gjermani duke anulluar udhëtimin në SHBA!!! Vetë statusi i vonuar prej 5 orësh nga tërmeti i Lyl Sorosit vërteton që ai nuk ka qenë në Shqipëri por vendodhja përcaktohet nga diferenca orare.

LEXO TE PLOTE

Politikë

Shqipëria në panik/ Basha zhgërryhet rrugëve të Europës

Publikuar

-

Nga

Një tërmet i fuqishëm goditi sot në mesditë Tiranën, Durrësin dhe gjithë Shqipërinë e mesme me epiqendër në detin Adriatik. Raportohet për 75 persona të lënduar, banesa dhe dëme të shumta materiale.

Por ajo që bie në sy është heshtja e gjatë e kryetarit të PD-së Lulzim Basha, i cili i “zgjua” vetëm pas 5 orësh nga Holanda.

Ndoshta po vadiste tulipanët e tij, ndoshta kishte marrë malet diku, por një gjë është e sigurt, kur në Shqipëri bie tërmet, Luli nuk shqetësohet për hallet e shqiptarëve. Kujtohet pas 5 oresh.

Luli po fle! Luli është në Holandë! Luli është tek kunati! Luli është në seli! Luli mund të jetë kudo! Luli është askund! Luli nuk është me shqiptarët dhe këtë e tregoi dhe sot me heshtjen e gjatë të tij. Luli eshte rrugeve te Europes duke shijuar e shpenzuar parate e fituara nga marreveshja me Ramen./CNA.al

LEXO TE PLOTE