Connect with Us

Politikanë dhe gazetarë “thyejnë” rrjetin/ Ironia therëse përmes fotove

Satire Politike

Politikanë dhe gazetarë “thyejnë” rrjetin/ Ironia therëse përmes fotove

Publikuar

-

Ngjarjet e ditës, debatet, janë përkthyer në meme nga faqet e njohura humoristike.

Politikanë gazetarë, kanë rënë në “kurthin” e memeve shoqëruar me një ironi therëse, përtej asaj çfarë ndodh realisht.

Problemet me ujin e pishëm në Tiranë, mbyllja e emisioneve të ashtuquajtura kundër Qeverisë apo edhe banalitet që vijnë nga analistët-gazetarë dhe jo vetëm të paneleve të ndryshme, janë bërë pjesë e memeve.

LEXO EDHE:  Top Channel në rënie të lirë/ Çfarë po ndodh me televizionin e njohur?

Kryefjalë e memeve ka qenë kreu i PD-së Lulzim Basha, i cili ndiqet nga kryeministri Edi Rama, avokati Spartak Ngjela dhe gazetarët Ylli Rakipi dhe Alfred Peza.

Realitetit gri shqiptar, i kanë dhënë nota humor memet e faqeve humoristike, të cilat CNA.al do t’i sjellë për lexuesit e saj. (Fotot i gjeni në galerinë lart)./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Satire Politike

FOTOT-“Dy zogj në një qeli”/ Rrjetet sociale tallen me Salianjin dhe Zogun e Tiranës

Publikuar

-

Nga

Ish deputeti Ervin Salianji do të paraqitet para Gjykatës Penale të Tiranës ku pritet që Prokuroria të japë pretencën.

Ndërkohë që rrjetet sociale kanë ironizuar ish deputetin duke e lidhur me Zogun e Tiranës.

Për më tepër shihni fotot e mëposhtme./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Satire Politike

Nga Mitro Çela/ Çmimi: Një puthje – një foto

Publikuar

-

Nga

Të dy gazetarë. Të dy punojmë nën një çati. Ajo tek Top Channel. Unë tek Fiks Fare.

Harë pas here udhëtojmë me autobuz.

Kur bie rasti të ulemi afër, unë i flas për nipin. Noah:7 vjeç.  Ajo për djalin:Kristian 5 vjeç. Unë flas më shumë: zanati i gjyshit!

Duke biseduar ra telefoni:

-Ajo…Jam Bushi…Në spitalë. Më dhëmb koka. Po më viziton doktori i mushkërive…

-Bush! Të dhëmb koka? Gëzohu! Tregon që ke tru. Por për dhimbje koke njeriu shkon tek Mentor Petrela. Ti ke shkuar tek dhjatroi i mushëkërive. Paske “shkarë” pak nga trutë?!

LEXO EDHE:  Gazetarët të premte ora 13.00 protestë përpara Bashkisë Tiranë

LEXO EDHE:  Ironia e Nard Ndokës/ Fatos Nano u tall me PS-në, tani me Rilindjen

-Më shkrive,-tha ajo!

-Zanati im: Të rrëmbeva një buzëqeshje.

-Po lexove haberet e mia, do qeshësh më shumë.

Hapa çantën. Nxorra librin “61 vjeç dhëndër”.

-Do e lexoj me kënaqësi.

-Librin e shes!

-Sa lekë?-Dhe hapi kuletën.

-Jo para. Çmim special. Një puthje. Një foto.

-Ok.

-Mos e merr nxituar! Dëgjo një histori. Me këtë çmim, i ofrova librin një vajze. Seksi. Më thotë:

-Jam fejuar. Ma shet librin me dy puthje?

-Jo,- i thashe. Nuk ka ulje çmimi?!

-Do e blej pa ulje çmimi,-tha ajo duke qeshur…

I’ll

LEXO TE PLOTE

Satire Politike

FOTO-Nga Ilir Meta tek Lulzim Basha/ Faqet e njohura të humorit ironizojnë politikanët

Publikuar

-

Nga

Ashtu si çdo herë tjetër, edhe këtë javë nuk kanë munguar foto memet nga faqet e njohura të humorit.

Pas tërmetit të 26 nëntorit, faqet e njohura ndryshe si “humor i zi”, kanë vendosur në lojë me antë të fotove figurat polititke, nga Ilir Meta tek Lulzim Basha.

Për më tepër shihni galerinë e mëposhtme./ CNA.al

LEXO TE PLOTE