Connect with Us

Goditet banda e grabitësve shqiptarë në Greqi/ Gjashtë në pranga

Kronika

Goditet banda e grabitësve shqiptarë në Greqi/ Gjashtë në pranga

Publikuar

-

Një grup grabitesish shqiptarë kanë rënë në prangat e Policisë greke, pasi akuzohen për një sërë vjedhjesh të realizuara në shtetin fqinj, Greqi.

Mediat greke nënvizojnë se banditët kryenin grabitje nën kërcënimin e armëve në biznese, shtëpi dhe parkingje private nëpër Athinë.

Në pranga kanë rënë: Mirel Kasaj, Erius Tafaj, Marinel Murataj, Roland Rroshi, Dhimitër Ramadani dhe Dionis Gjojdeshi.

LEXO EDHE:  Skandal/ Policët e patrullave në Durrës marrin rryshfet nga sazexhinjtë e lagjeve

Policia gjatë arrestimit sekuestroi një sasi të madhe armatimi dhe objektesh: 1 kallashnikov, 2 pistoleta, 1 revolver, 4 makina private, 1 skuter me liçencë të falsifikuar, 2 liçenca të falsifikuar, 2 karta ID të falsifikuara, 1 thikë, 1 palë dylbi dhe telefona./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Ishte liruar me leje nga burgu / Arratiset shqiptari i akuzuar për vrasje

Publikuar

-

Nga

Një i burgosur shqiptar është arratisur pasi kishte dalë me leje nga burgu në Kifissos të Greqisë.

Sipas mediave greke shqiptari ndërpreu sistemin e mbikëqyrjes elektronike “orë dore” dhe u nis drejt Shqipërisë.
Raportohet se incidenti ndodhi rreth orës 19:00. Shqiptari i përfshirë në një vrasje i cili ishte liruar me orë dore dhe me leje preu lidhjet dhe u nis për në atdheun e tij.

LEXO EDHE:  Tërhiqnin para me karta të klonuara/ Arrestohen dy persona, procedohet një tjetër

LEXO EDHE:  Tërhiqnin para me karta të klonuara/ Arrestohen dy persona, procedohet një tjetër

Sapo u mor vesh se ai ka shkëputur sistemin e kontrollit, ka shpërthyer alarmi dhe janë informuar autoritetet policore si edhe ato doganore në mënyrë që shtetasi të mos arrijë të kalojë kufirin shqiptar./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Lajmi i rremë i lidhjes me Cakajn/ Rea Xhillari fiton gjyqin ndaj 7 portaleve

Publikuar

-

Nga

Vajza e Linda Ramës Rea Xhillari ka fituar sot gjyqin për shpifje ndaj 7 portaleve Syri.net, 360grade.al, Standard.al, Faxweb.al, Telegraf.al, Boldnews.al dhe JOQ Alabania.

Mësohet se 7 porlate janë gjobitur dhe janë detyruar të përgënjeshtojnë lajmin e lidhjes se Xhillarit me ministrin e Jashtëm Gent Cakajn, me një tjetër lajm.

Konkretisht raportohet se Syri.net Standart.al dhe Telegraf.al janë gjobitur me një milion lekë të vjetra, ndërsa Artur Zheji me 3 milionë lekë të vjetra.

LEXO EDHE:  Alarmohet Greqia për drogën në Shqipëri/ Kërkesa publike për autoritetet shqiptare

LEXO EDHE:  Mori peng dhe dhunoi pronarin e karburantit/ Biznesmeni i naftës nën hetim nga Prokuroria

Kujtojmë se këto portale publikuar një lajm i cili thonte se Rea Xhillari është në një lidhje intime me Cakajn dhe bashkëjetojnë së bashku, por kjo u mohua menjëherë nga thjeshtra e kryeminsitrit Edi Rama.

Ajo i cilësoi këto lajme si përbaltje për shkak të martesës së mamasë së saj me kreun e qeverisë, ndërsa deklaroi se ministrin e Jashtëm në detyrë nuk e njeh personalisht./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Përplaset motorçikleta në Lushnje, shoferi dërgohet me urgjencë në spital

Publikuar

-

Nga

Një motorçikletë është përplasur pasditen e sotme në Lushnje.

Mësohet se si pasojë ka mbetur i plagosur drejtuesi 50-vjeçar i motorçikletës, S.Gorovelli, i cili është dërguar me urgjencë në spital, pasi ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore.

Nga informacionet paraprake, ende nuk raportohet për shkaqet e aksidentit, ndërkohë policia ka shkuar menjëherë drejt vendngjarjes dhe ka hapur hetimet për zbardhjen e plotë të saj./ CNA.al

LEXO TE PLOTE