Connect with Us

Policia aksion ndaj makinave me xhama të zinj/ Procedohen 97 shoferë

Kronika

Policia aksion ndaj makinave me xhama të zinj/ Procedohen 97 shoferë

Publikuar

-

Policia e Shtetit ka proceduar 97 drejtues mjetesh me xhama të zinj.

Me një njoftim të shpërndarë për mediat, strukturat e Policisë theksojnë se këto masa janë marrë pas ankesave të qytetarëve, të cilët kanë kërkuar ndihmë për t’i dhënë fund këtij fenomeni, që konsiderohet si tejet i rrezikshëm në komunikacion.

Njoftimi i policisë

Nisur nga shqetësimet e shumta në adresë të Policisë së Shtetit në lidhje me mjetet me xhama të errësuar, të cilët shpesh herë janë jo vetëm objekt për lëvizje të rrezikshme në trafik, por edhe burim i shtuar për aksidente, rrugorët e kryeqytetit kanë ndjekur detyrat e përcaktuara në Planin Operacional “TISPOL shtator 2019” për xhamat e errësuar, miratuar nga Departamenti Për Sigurinë Publike në Drejtorinë e Përgjithshme të Policisë së Shtetit.

LEXO EDHE:  Aksident tragjik/ Makina përplas për vdekje këmbësorin

Gjatë dy ditëve të fundit, janë evidentuar dhe proceduar administrativisht 97 drejtues mjetesh, për mjete me xhama të errësuar apo xhama të errët të fabrikuar, por të pahomologuar nga prodhuesi./CNA.al

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Të shtënat me armë tek “Uji i ftohtë”/ Arrestohen 4 persona në Vlorë

Publikuar

-

Nga

Policia e Vlorës ka finalizuar operacionin e koduar “Gjurmimi”.

Në vijim të ngjarjes së ndodhur më datë 10.05.2019, në lagjen “Ujë i Ftohtë”, ku persona të paidentifikuar qëlluan me armë zjarri në drejtim të një lokali dhe si pasojë mbeti i plagosur 63-vjeçari Dajko Canodemaj.

Në pranga janë vënë shtetasit: • D. E., 25 vjeç, banues në Vlorë;
• A. G., 24 vjeç, banues në Fier;
• D. S., 28 vjeç, banues në Tiranë;
• A. A., 26 vjeç, banues në Tiranë;

LEXO EDHE:  Historitë tronditëse/ Seriali i zhdukjeve në Vlorë, çfarë deklaroi “i penduari”

LEXO EDHE:  Pezullohet shefi i komisariatit nr. 1 në Tiranë dhe disa punonjës policie/Për çfarë akuzohen

Në bashkëpunim të ngushtë me Prokurorinë, vijon puna për identifikimin dhe kapjen e personave të tjerë të përfshirë në këtë ngjarje.
Materialet iu referuan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Po lëvizte me biçikletë/ Minibusi përplas 11 vjecarin

Publikuar

-

Nga

Një aksident ka ndodhur sot në Roskovec ku një 11 vjeçar u përplas nga një minibus tip ‘Iveco’

I mituri E.V. po lëvizte me biçikletë, ndërsa drejtuesi i minibusit Ali Malka e ka përplasur me automjetin e tij. Si pasojë e aksidentit, makina ‘Iveco’ ka përplasur dhe një automjet tjetër ‘Audi’, i cili ishte parkuar anës rrugës.

11 vjeçari është dërguar në Spitalin e Fierit dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën, ndërsa policia mbërriti në vendngjarje dhe shoqëroi shoferin e ‘Iveco’-s.
Ndërkohë, po punohet për zbardhjen e plotë të aksidentit.

LEXO EDHE:  Akuzohen për vepra të ndryshme penale, dy të arrestuar në Fier

LEXO EDHE:  Maskat terrorizojnë Korçën/ S’kanë të ndalur grabitjet  

Njoftimi i policisë:

Sot rreth orës 11:45, në fshati Suk 1, Roskovec, mjeti tip “Iveko”, me drejtues shtetasin A.M. ,ka aksidentuar shtetasin e mitur me iniciale E.V. 11 vjeç, banues në Roskovec, i cili po udhëtonte me biçikletë dhe më pas ka goditur një automjet tip “Audi”, i cili ishte i parkuar në anë të rrugës.
Shtetasi E.V, ndodhet në Spitalin Rajonal Fier, nën kujdesin e mjekëve.
Eshtë shoqëruar në Komisariatin e Policisë Fier shtetasi A.M dhe po kryhen veprimet hetimore për zbardhjen e plotë të ngjarjes./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Ishte shpallur në kërkim/ Policia e gjen të fshehur në tavanin e shtëpisë 23 vjeçarin

Publikuar

-

Nga

Policia e Dibrës ka arrestuar një 23-vjeçar i cili konsiderohet me rrezikshmëri të lartë. Në sajë të operacionit të koduar “Stadiumi” është vënë në pranga Mariglen Hoti nga Burreli.
Mbi bazën e hetimeve dhe informacioneve të marra, shërbimet e Komisariatit të Policisë Mat bënë lokalizimin e vendodhjes së autorit M. H., 23 vjeç, banues në Burrel dhe në kuadër të operacionit policor “Stadiumi” u bë kapja e tij, i cili kur ka parë që Policia kishte rrethuar banesën e tij është fshehur në tavanin e saj, por pas kontrollit është vënë në prangat e Policisë.
Ky shtetas, në orët e vona të natës së datës 30.10.2019, në afërsi të stadiumit të qytetit Burrel është përfshirë në një konflikt me shtetasin K. Ll., duke qëlluar me armë zjarri në drejtim të tij.

NJOFTIMI I PLOTE
Mat,Dibër
Një tjetër i kërkuar me rrezikshmëri shoqërore bie në prangat e Policisë.
Finalizohet operacioni policor “Stadiumi”.
Kapet dhe ndalohet një 23-vjeçar, për veprat penale “Armëmbajtja pa leje” dhe “Prishja e qetësisë publike”.
23-vjecari, i dënuar më parë për veprat penale “Dhuna në familje”, “Vjedhja” dhe “Kundërshtim i urdhrit të punonjësit të Policisë”.
Shërbimet e Komisatiatit të Policisë Mat, pas 1 muaji hetimesh proaktive, nën drejtimin e Prokurorisë ka bërë të mundur zbardhjen dhe dokumentinin e ngjarjes, si dhe identifikimin e autorëve të përfshirë në një konflikt me armë.
Mbi bazën e hetimeve dhe informacioneve të marra, shërbimet e Komisariatit të Policisë Mat bënë lokalizimin e vendodhjes së autorit M. H., 23 vjeç, banues në Burrel dhe në kuadër të operacionit policor “Stadiumi” u bë kapja e tij, i cili kur ka parë që Policia kishte rrethuar banesën e tij është fshehur në tavanin e saj, por pas kontrollit është vënë në prangat e Policisë.
Ky shtetas, në orët e vona të natës së datës 30.10.2019, në afërsi të stadiumit të qytetit Burrel është përfshirë në një konflikt me shtetasin K. Ll., duke qëlluar me armë zjarri në drejtim të tij.
Gjithashtu, është shpallur në kërkim dhe vijon puna për kapjen e shtetasit K. Ll.
Vijon puna për gjetjen dhe sekuestrimin e armës së përdorur nga shtetasi i lartpërmendur.
Materialet hetimore do t’i kalojnë Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Mat, për veprime të mëtejshme./CNA.al

LEXO TE PLOTE