Connect with Us

Kundërshtoi me dhunë policin/ Në pranga 41-vjeçari

Kronika

Kundërshtoi me dhunë policin/ Në pranga 41-vjeçari

Publikuar

-

Një 41-vjeçar është vënë në pranga në Bulqizë pasi kundërshtoi me dhunë punonjësin e policisë, i cili ndërhyri për të parandaluar përshkallzimin e një konflikti mes dy shtetasve.

Nga Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Bulqizë, u arrestua në flagrancë, shtetasi : A.L, 41 vjeç, banues në Bulqizë.

Arrestimi i tij u bë pasi, ky shtetas gjatë një konflikti me shtetasin H.M, e ka kanosur këtë dhe në momentin që ka ndërhyrë punonjësi i policisë për të parandaluar përshkallëzimin e konfliktit, shtetasi A.L, ka kundërshtuar me dhunë punonjësin e policisë, por më pas është vënë në pranga.

LEXO EDHE:  Sekuestrohen armë dhe municione luftarake/ Një në pranga

Materialet hetimore do ti referohen Prokurorisë Dibër për hetime të mëtejshme.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Plumb kokës shqiptarit në Greqi/ Dyshohet për larje hesapesh

Publikuar

-

Nga

Një 37-vjeçar shqiptar ka mbetur i plagosur rëndë mbrëmjen e sotme në Athinë.

Mësohet se shqiptari është qëlluar me plumb në kokë nga një person që lëviste me fuoristradë të zezë.

Sipas mediave greke, paraprakisht dyshohet se ngjarja mund të ketë ndodhur për larje hesapesh.

Ende nuk bëhet me dije identiteti i 37-vjeçarit.

LEXO EDHE:  E denoncuan të zhdukur/ Rikthehet në familje 21 vjeçarja

LEXO EDHE:  E denoncuan të zhdukur/ Rikthehet në familje 21 vjeçarja

vijon…

LEXO TE PLOTE

Kronika

Kishin fshehur drogën në tubacionin e ujërave të zeza/ Pranga tre shqiptarëve në Greqi

Publikuar

-

Nga

Tre shqiptarë kanë rënë në prangat e policisë greke, pasi u kapën me 2.5 kg heroinë.

Ngjarja ka ndodhur në qytetin e Artës, ku tre shqiptarëve iu gjetën 9 pako heroinë.

Sipas mediave greke, bëhet me dije se droga ishte fshehur në një tubacion të vjetër të ujrave të zeza.

Shqiptarëve të moshës 29, 40 dhe 42-vjeç iu sekuestruan gjithashtu edhe 2 makina, 4 celularë dhe 700 euro./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Socialistët në zi/ Ndahet nga jeta kryebashkiaku i Rrogozhinës

Publikuar

-

Nga

Haxhi Memolla, kryebashkiaku socialist i Rrogozhinës është ndarë nga jeta në mënyrë të parakohshme.

Sipas Balkan Web, Memolla ka ndërruar jetë si pasojë e një infarkti.

Ai mbante postin e kryetarit të bashkisë së Rrogozhinës, pasi u shpall fitues në zgjedhjet e 30 Qershorit të 20019-ës.

52-vjeçari njihej edhe si biznesmen nga banorët e zonës, ndërsa la pas bashkëshorten me tre fëmijë./ CNA.al

LEXO TE PLOTE