Connect with Us

“PS po copëtohet”/ Paralajmërohet kryeministri Rama

Politikë

“PS po copëtohet”/ Paralajmërohet kryeministri Rama

Publikuar

-

Kryeministri Edi Rama, nuk e ndal asnjë ditë propagandën në rrjete sociale.

Themi propaganda, pasi realiteti i denoncuar nga qytetarët por në rrjetin social të Ramës, është krejt ndryshe.

Sot, kryeministri, ka postuar një video, ku shihet rikonstruktimi i qendrës shnëdetësore në Hardhishtë të Durrësit.

Por, komentet e qytetarëve, janë alarmante pasi në përballjen e tyre me shëndetësinë po hasin problematika të mëdha.

Përtej këtyre problemeve ka qytetarë, që i sugjerojnë kryeministrit Rama të parandalojë copëtimin e PS, kryesisht në Shkodër.

Sipas komentit që ka shkruar një qytetar, nëse Rama nuk vepron tani, në të ardhmen do të ketë probleme më të mëdha.

“..Prandaj duhet të parandalohet menjëherë përcopëzimi i socialisëtve në Qarkun e Shkodrës. Se do ketë shumë probleme në të ardhmen. Të vlerësohen ata që japin rezultat jo ata që bëjnë show e fushata elektorale”, i shkruan një qytetar Ramës.

LEXO EDHE:  Kryemadhi akuza të forta Ramës/ “Ka vrarë djem nënash”

Ndërsa në një tjetër postim të Kryeministrit, në lidhje me stopimin e infoemalitetit, qytetarët kanë shpërthyer, duke i thënë që ka ardhur koha të themi, “stop ikjes së njerëzve nga Shqipëria”.

“Në fakt vetëm këtu ka mbetur problemi në vendin tonë. Stop informalitetit, por stop ikjes së njerëzve nga humbja e shpresës për të jetuar në këtë vend kur do i thoni? ..Vëlla ta lëmë këtë propogandë komuniste se na ofendon inteligjencën”.

Këto janë disa nga komentet, të cilat po i sjellim më poshtë bashkë me të tjerat./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Bllokimi i mbetjeve të rrezikshme dhe sekuestrimi i tragetit/ PD zbulon “mashtrimin” e Ramës

Publikuar

-

Nga

Dy ditë më parë, policia njoftoi se kishte parandaluar tentativën për futjen e një sasie të konsiderueshme mbetjesh të rrezikshme e të dëmshme për mjedisin dhe shëndetin e njeriut.

Blutë kishin arrestuar në këtë operacion 6 persona dhe kishin sekuestruar tragetin bashkë me sasinë e mbetjeve.

Por Partia Demokratike ka publikuar një video, ndërsa pretendon se ky lajm nuk është i vërtetë, por është i trilluar nga qeveria.

Sipas tyre, policia dhe qeveria mashtruan qytetarët, pasi kryeministri Edi Rama kishte premtuar se nuk do të lejonte të futeshin më kimikate të rrezikshme në vendin tonë.

LEXO EDHE:  Përjashtimi nga Vettingu/Idrizi sulmon ashpër Ramën e Metën: Cinikë!

LEXO EDHE:  Reagimet e Ramës për ngjarjen e Bularatit/ Ish-ministri degjeneron kryeministrin

“Një tjetër mashtrim i provuar i Edi Ramës! Shqiptarët u mashtruan publikisht se nuk do të lejoheshin plerat dhe kimikatet e rrezikshme nga jashtë, ndërkohë që Edi Rama i jepte licencë miqëve të tij për këtë biznes kriminal. Edi Rama ka dështuar!”, shkruan PD krahas videos, e cila nxjerr në pah deklaratat e Ramës./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Kreshnik Spahiu në zi/ Humb njeriun e tij më të afërt

Publikuar

-

Nga

Kreshnik Spahiu ish kryetar AK-se

Ish kreu i Aleancës Kuq e Zi, Kreshnik Spahiu ka humbur motrën ditën e sotme.

Zamira Spahiu, është ndarë nga jeta në moshën 55-vjeҫare, ndërsa lajmin e ka dhënë vetë Spahiu përmes një njoftimi në rrjetet sociale.

Ajo do të përcillet për në banesën e fundit ditën e diel në orën 13:00./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Le të q*hen!”/ Gazetari shpërthen ashpër ndaj mediave dhe politikanëve

Publikuar

-

Nga

Ditën e djeshme u bë virale një video ku një gazetare kërkoi mendimin e një qytetari për martesat gay dhe të drejtat e LGBT, ndërsa ky i fundit degjeneroi fjalorin.

Por gazetari Armir Shkurti e ka parë reagimin e tij të ashpër me një qëndrim tjetër. Ai thotë se qytetari i quajtur Sazan, është tipik njëri prej nesh, me 100 halle e telashe, që nuk i dalin paratë dhe ka ca fatura që nuk po i paguan dot.

Sipas tij, Sazani përfaqëson qytetarët që nuk kanë marrë pronat, që po i ikin fëmijët jashtë shtetit dhe që nuk u përmbajt para kamerës, kur me mendje po shante mbarë e prapë politikën.

“Epo po i zbrazem kësaj” ! – ka menduar, duke mbledhur gjithë të sharat e mundshme për Edin, Lulin, Metën, Monikën, Erionin….”, shkruan Shkurti në rrjetet sociale, ndërkohë që nuk i ka kursyer kritikat as për median dhe as për politikanët.

LEXO EDHE:  Rama ia thotë copë Bashës/ “E nisët me himnin dhe përfunduat me birra”

LEXO EDHE:  Nis beteja PDIU-LSI/ Idrizi kërkon t’i marrë Metës numëruesit

“Kjo është media sot në Shqipëri! Ajo që me shumë hak Edi Rama e quan “kazan”. Natyrisht është kujdesur personalisht që të kthehet në kazan dhe ia ka dalë! Si të mos shpërthente i ziu Sazan, të cilit tjetërkund i hante e tjetërkund e kruante ajo vajza?

Është një situatë ideale që ilustron marrëdhënien e mediave shqiptare me publikun. Prej vitesh janë shkëputur krejtësisht dhe qëllimisht nga hallet e njerëzve, duke mbushur programacionin vetëm me politikën e orientuar nga rilindja dhe axhendat liberale sponsorizuar nga Soros me Shoqërinë e tij të Hapur. Pra atë “Le të q*hen!” unë më shumë e kuptova si “Ik moj q*u ti me gjithë ata që të paguajnë sanduiçin për palavi të tilla”, nënvizon gazetari./ CNA.al

LEXO TE PLOTE