Connect with Us

Vrasja e 20 vjeçarit në Bulqizë/ Arrestohet autori

Kronika

Vrasja e 20 vjeçarit në Bulqizë/ Arrestohet autori

Publikuar

-

Policia e Bulqizës ka arrestuar autorin e vrasjes së 20 vjeçarit Arlind Pasha në mes të qytetit.

Pas disa orësh në kërkim, policia ka arritur të arrestojë autorin Fatjon Keta, 22 vjeç.

Kujtojmë se ngjarja e rëndë ndodhi paraditen e sotme në mes të qytetit të Bulqizës ku 22 vjeçari vrau me thikë Arlind Pashën.

LEXO EDHE:  Aksident në Bulqizë/Vëlla e motër përfundojnë në gjendje të rëndë

20 vjeçari ndërroi jetë në spitalin e Bulqizës si pasojë e plagëve të marra.

Para vrasjes, autori i cili vuan nga probleme mendore, ka dhunuar në banesë nënën dhe motrën e tij.

Ndërkohë nuk dihen ende shkaqet e sherrit mes dy të rinjve, i cili rezultoi fatal për 20 vjeçarin.

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Makina përmbyset në mes të rrugës/ Humb jetën shoferi 35 vjeçar

Publikuar

-

Nga

Makina përmbyset në mes të rrugës/ Humb jetën shoferi 35 vjeçar

Një aksident i rëndë ka ndodhur në aksin Milot-Morinë mëngjesin e sotëm.

Mësohet se një mjet tip “Volswagen” ka dalë nga rruga e për pasojë ka humbur jetën drejtuesi i saj. Shtetasi që humbi jetën është identifikuar si G.N., 35 vjeç.Nuk dihen ende shkaqet e aksidentit, ndërkohë që policia po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarje./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Operacion “blic” në Vlorë/ Arrestohen shtatë persona

Publikuar

-

Nga

Operacion “blic” në Vlorë/ Arrestohen shtatë persona

Mëngjesin  e sotëm janë arrestuar 7 persona si rezultati i një operacioni blic të kryer për droga të forta, kokainë.

Sipas informacioneve paraprake nga policia mësohet se në ky aksion është shtrirë në disa pika të ndryshme të Vlorës, ku në mbështetje të efektivëve të qytetit bregdetar kanë shkuar forca nga Tirana.

Personat e arrestuar janë mbajtur në vëzhgim prej disa javësh dhe më pas është bërë e mundur kapje e tyre.Një tjetër aksion Anti-Kanabis ka nisur prej ditësh në lumin e Vlorës dhe në fshatrat e Bashkisë së Selenicës.

LEXO EDHE:  Aksident në Bulqizë/Vëlla e motër përfundojnë në gjendje të rëndë

LEXO EDHE:  Aksident në Bulqizë/Vëlla e motër përfundojnë në gjendje të rëndë

Burime nga Policia bëjnë me dije se patrullat nga ajri kanë evidentuar mbi 40 “njolla”, zona ku është kultivuar kanabis ku po punohet për asgjësimin e tyre.

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Detaje nga atentati mafioz/ Autorët ishin maskuar si policë

Publikuar

-

Nga

50 vjeçari Bujar Çela është vrarë në orën 05.45 të mëngjesit të sotëm, sapo ka zbritur nga makina e tij për të pirë një kafe.

Sipas informacioneve paraprake dyshohet se 4 autorë kanë qenë të veshur si policë dhe kanë pritur gjatë gjithë kohës tek lokali.

Në momentin që ai ka dal nga makina, në drejtim të lokalit, autorët e kanë qëlluar të gjithë njëkohësisht.

Sipas policisë dyshohet se atentatorët kanë përdorur armë zjarri pistoletë dhe se viktima është qëlluar nga vrasës profesionistë, të cilët janë siguruar që Çela të mos kishte asnjë mundësi reagimi.Në vendngjarje ka shkuar menjëherë Policia e Elbasanit por dhe Forcat Speciale RENEA e FNSH nga Tirana që kanë nisur krehjen e zonës për kapjen e autorëve. Pak minuta pas kërkimeve, në fshatin Murrash, njësia administrative Papër, është gjetur një mjet tip Renault me targa AA 876 DC, tërësisht i djegur, i cili dyshohet se është i autorëve.

LEXO EDHE:  Gjermani, arrestohet autori i dyshuar i dy vrasjeve

LEXO EDHE:  Vrasje të vogla/ Merve mëson se Serhan e tradhëton, ja ç’do ndodhë sot

Policia ka sekuestruar dhe pamjet e kamerave të zonës, për të zbuluar më tepër lidhur me detajet e ngjarjes dhe gjithashtu edhe për të arrestuar autorët. Për këtë arsye në hyrje dhe dalje të qytetit të Elbasanit janë ngritur pika kontrolli.

 

LEXO TE PLOTE