Connect with Us

Sherr me thika mes të rinjve/ Humb jetën 20 vjeçari

Kronika

Sherr me thika mes të rinjve/ Humb jetën 20 vjeçari

Publikuar

-

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur paraditen e sotme në Bulziqë ku ka humbur jetën një 20 vjeçar.

Mësohet se një sherr me thika mes dy të rinjve i ka marrë jetën të riut.

Bëhet me dije se 20 vjeçari ka humbur jetën menjëherë pas sulmit me thikë. Nuk dihet ende identiteti i viktimës dhe shkaqet e sherrit mes të rinjve.

LEXO EDHE:  Panik në shkollë/ Gjimnazistja plagoset me thikë

Autoritetet kanë mbërritur në vendngjarje dhe po punojnë për zbardhjen e plotë të rrethanave të këtij sherri.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Të shtëna me armë në Kukës/ Plagoset një person

Publikuar

-

Nga

Bresheri automatiku ne vlore dy te plagosur

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pak minuta më parë në Kukës.

Raportohet se një person ka mbetur i plagosur nga disa të shtëna me armë në fshatin Kalis.

Identiteti i të plagosurit ende nuk bëhet me dije ndërkohë që policia është nisur drejt vendngjarjes për të zbardhur rrethanat dhe shkaqet e krimit./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Atentati ndaj prokurorit Ndoja/ Prokuroria administron akt eskpertimin e ADN, përputhet me Redjan Rrajën

Publikuar

-

Nga

Prokuroria ka siguruar prova të reja për Redjan Rrajën, i arrestuar pas atentatit ndaj makinës së Prokurorit Arjan Ndoja.

Gazetarja Klodiana Lala tha për BË, se duke iu referuar burimeve nga organi i akuzës, mëson se Prokuroria ka administruar akt ekspertimin e ADN për Rrajën.

Po sipas të njëjtave burime, Lala tha se ADN e përftuar në kampionet e marra në tri sende në makinë janë të perputhshme me atë të Redjan Rrajës.

Redjan Rraja, u arrestua si një nga autorët e dyshuar të atentatit ndaj prokurorit Arjan Ndoji, shoferit të tij, Andi Maloku, dhe Aleksandër Lahos alias Pëllumb Muharremit , i njohur edhe si “Rrumi” i Shijakut.

LEXO EDHE:  I pushuan nga puna ose ikën me sherr, 10 largimet e bujshme nga televizionet shqiptare

LEXO EDHE:  U qëllua për vdekje me thikë/ Zbardhet identiteti i viktimës

Ndaj tij rëndon akuza për veprat penale “vrasje e funksionarëve publikë”, “vrasje e mbetur në tentativë” dhe “armëmbajtje pa leje”. Ai u arrestua në Shkodër, në pikën kufitare të Hanit të Hotit, në tentativë për t’u larguar drejt Malit të Zi, pasi u zbulua nga gjurmët e gishtërinjve, në mjetin e gjetur nga policia pas atentatit./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Dorëhiqet gjyqtarja e Apelit në Shkodër

Publikuar

-

Nga

Gjyqtarja e Gjykatës së  Apelit në Shkodër, Marina Rraboshta, ka dhënë dorëheqjen nga detyra.

Mësohet se dorëheqja ka disa ditë që është paraqitur pranë KLGJ-së, por ende nuk është pranuar.

Ende nuk dihen shkaqet që kanë çuar gjyqtaren Rraboshta për të marrë vendimin e dorëheqjes, por nuk dihet edhe pse KLGJ nuk e ka pranuar këtë kërkesë.

LEXO EDHE:  U qëllua për vdekje me thikë/ Zbardhet identiteti i viktimës

LEXO EDHE:  Identifikohet autori i plagosjes më thikë

 

LEXO TE PLOTE