Connect with Us

“Mes familjes dhe interesit kombëtar”, vëllai i kryeministrit britanik jep dorëheqjen

Bota

“Mes familjes dhe interesit kombëtar”, vëllai i kryeministrit britanik jep dorëheqjen

Publikuar

-

Vëllai i kryeministrit britanik Boris Johnson, Jo Johnson, ka dhënë dorëheqjen si anëtar i parlamentit dhe ministër i qeverisë.

Johnson është shprehur se së fundmi ishte përplasur mes besnikërisë së familjes dhe interest kombëtar.

“Në javët e fundit unë jam përplasur mes besnikërisë së familjes dhe interesit kombëtar  është një tension i pakthyeshëm dhe koha që të tjerët të marrin rolet e mia si deputet dhe ministër,” shkruan Jo Johnson në Twitter.

LEXO EDHE:  Juristi i njohur i "nxjerr bojën" Spiropalit/ Të japë dorëheqjen

Johnson është deputeti që përfaqëson Orpington dhe ministri i universiteteve në qeverinë e vëllait të tij.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bota

Alarm në Itali/ Shkon në 58 numri i të prekurve nga Koronavirusi

Publikuar

-

Nga

Ka shkuar në 58 numri i personave të infektuar nga koronavirusi në Itali.

46 prej tyre janë konfirmuar në Lombardi dhe 12 në Veneto, ndërsa është konfirmuar edhe rasti i parë në Milano.

Ndërkaq, qeveria Conte ka thirrur mbledhjen e jashtëzakonshme të këshillit të ministrave për të vlerësuar masa të reja për të ndaluar përhapjen e epidemisë.

LEXO TE PLOTE

Kosova & Rajoni

Tronditëse/ Djali masakron me thikë nënën, tenton ti vendosë edhe flakën

Publikuar

-

Nga

Një ngjarje tronditëse ka ndodhur ditën e sotme në Shkup ku një 47 vjeçar ka goditur me thikë nënën e tij dhe më pas ka tentuar ti vërë flakën.

Sipas medieve vendase, raportohet se 47-vjeçari është me probleme të shëndetit mendor.

Ai ndodhet i ndaluar nga policia, ndërsa nëna e tij është dërguar me ambulancë në spitalin e Shkupit ku i janë konstatuar lëndime të rënda trupore./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Bota

Alarmi nga koronavirusi në Itali/ Rajoni Friuli Venezia Giulia shpall gjendjen e jashtëzakonshme

Publikuar

-

Nga

Zëvendësguvernatori i Friuli Venezia Riccardo Riccardi dekretoi shpalljen e Gjendjes së Jashtëzakonshme për rajonin deri më 31 korrik për të “përballur rrezikun nga Koronavirusi”.

“Rajoni Friuli Venezia Giulia ka dekretuar një gjendje të jashtëzakonshme deri më 31 korrik për të “përballur rrezikun e shëndetit nga koronavirus, gjithashtu duke marrë parasysh rastet e para të infektimit në Itali dhe në veçanti në rajonin e afërt të Venetos dhe pas takimit të Komiteti i Operacioneve të Mbrojtjes Civile”, shkruan ai.

Në Itali janë shënuar dy viktimat e parë nga virusi kinez. Viktimat janë një 78-vjeçar i cili po trajtohej në spitalin e Padova-s nga patologji të mëherëshme dhe që ishte infektuar rreth 15 ditë më parë, dhe një grua nga Veneto,76 vjeçe rezidente në Lombardi.

LEXO EDHE:  Dorëhiqet “buldozeri” amerikan/ Pritet që…

LEXO EDHE:  Dorëheqja e Fatmir Xhafajt/ Gazetari ngre dyshime të frikshme

Ndërsa numri i të prekurve  ka arritu në 51 persona./CNA.al

LEXO TE PLOTE