Connect with Us

Konfliktohet me punonjësit e ndërtimit dhe dhunon policinë/ Arrestohet 35-vjeçari

Kronika

Konfliktohet me punonjësit e ndërtimit dhe dhunon policinë/ Arrestohet 35-vjeçari

Publikuar

-

Policia e Korçës ka arrestuar një person pasi u konfliktua me punonjësit e një firme ndërtimi me pretendimin se po i cënonin pronën, si edhe kundërshtoi me dhunë e nuk iu bind urdhrit të punonjësve të Policisë gjatë shoqërimit për në Komisariat.

Në pranga u vu shtetasi M.M.,banues në fshatin Kamenicë, 35 vjeç (me precedentë të mëparshëm penal në fushën e narkotikëve dhe dhunës në familje).

Pas marrjes së njoftimit se në fshatin Kamenicë, disa shtetas po konfliktoheshin me njëri-tjetrin, shërbimet e Policisë, janë nisur menjëherë drejt vendngjarjes, ku kanë konstatuar shtetasin M.M., duke u konfliktuar me disa punonjës të një firme ndërtimi, me pretendimin se punimet e kryera nga firma e tyre për ndërtimin e ujësjellësit në këtë fshat, i kishin cënuar pronën e tij.

LEXO EDHE:  Droga në Vlorë/ Policia jep detaje të reja për super-operacionin

Në momentin kur punonjësit e policisë kanë ndërhyrë për të neutralizuar situatën, ky shtetas, i ka kundërshtuar me dhunë, si edhe nuk i është bindur urdhërit të tyre, gjatë shoqërimit për në ambjentet e Komisariatit.

Materialet në ngarkim të tij i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Korçë për veprime të mëtejshme.

 

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Aksident tragjik në Gramsh/ Humb jetën shoferi dhe pasagjeri, plagosen 6 të tjerë

Publikuar

-

Nga

Një aksident ka ndodhur pak minuta më parë në fshatin Cekrez të Gramshit.

Mësohet se një makinë ka dalë nga rruga dhe si pasojë kanë ndërruar jetë dy persona.

Nga informacionet paraprake, raportohet se ka humbur jetën shoferi dhe pasagjeri i automjetit, ndërkohë ende nuk bëhen me dije emrat e tyre apo shkaku i aksidentit.

Gjithashtu raportohet se kanë mbetur të plagosur edhe 6 persona, të cilët janë dërguar menjëherë në spital.

LEXO EDHE:  Arrestohen tre persona të shpallur në kërkim

LEXO EDHE:  Droga në Vlorë/ Policia jep detaje të reja për super-operacionin

Sakaq, policia ka mbërritur menjëherë në vendngjarje dhe ka hapur hetimet për zbardhjen e plotë të saj./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Plumb kokës shqiptarit në Greqi/ Dyshohet për larje hesapesh

Publikuar

-

Nga

Një 37-vjeçar shqiptar ka mbetur i plagosur rëndë mbrëmjen e sotme në Athinë.

Mësohet se shqiptari është qëlluar me plumb në kokë nga një person që lëviste me fuoristradë të zezë.

Sipas mediave greke, paraprakisht dyshohet se ngjarja mund të ketë ndodhur për larje hesapesh.

Ende nuk bëhet me dije identiteti i 37-vjeçarit.

LEXO EDHE:  Shoqërohet në polici gruaja e Admir Muratajt

LEXO EDHE:  Foto/ Makinat bëhen copë në Korçë, dy persona me urgjencë drejt spitalit

vijon…

LEXO TE PLOTE

Kronika

Kishin fshehur drogën në tubacionin e ujërave të zeza/ Pranga tre shqiptarëve në Greqi

Publikuar

-

Nga

Tre shqiptarë kanë rënë në prangat e policisë greke, pasi u kapën me 2.5 kg heroinë.

Ngjarja ka ndodhur në qytetin e Artës, ku tre shqiptarëve iu gjetën 9 pako heroinë.

Sipas mediave greke, bëhet me dije se droga ishte fshehur në një tubacion të vjetër të ujrave të zeza.

Shqiptarëve të moshës 29, 40 dhe 42-vjeç iu sekuestruan gjithashtu edhe 2 makina, 4 celularë dhe 700 euro./CNA.al

LEXO TE PLOTE