Connect with Us

Kërkoi zhvarrosjen e trupit të gruas/ Provat “fundosin” Namik Velajn

Kronika

Kërkoi zhvarrosjen e trupit të gruas/ Provat “fundosin” Namik Velajn

Publikuar

-

Zhvarrosja e trupit të gruas ka “fundosur” Namik Velajn i cili është dënuar me 35 vite burg për vrasjen e bashkëshortes së tij.

Namik Velaj kërkoi zhvarrosjen e gruas duke mohuar vrasjen, por nga zhvarrosja rezultoi se para vrasjes, Velaj  e kishte dhunuar duke i thyer krahun dhe dëmtuar  pjesën e qafës.

Gjykata për Krime të Rënda dënoi në muajin Prill të këtij viti me 35 vite burg Namik Velaj.

LEXO EDHE:  Gratë jetojnë më gjatë dhe më mirë/ Këto janë të mirat e të qenurit grua

Kujtojmë  së 70-vjeçari  vrau bashkëshorten e tij Verke Velaj, në Janar të vitit 2017-ës.

Lidhur me këtë ngjarje, fajtor u shpall edhe mjeku Ilir Tanku, për “Shpërdorim detyre”, pasi bashkëpunoi me autorin e krimit.  Mjeku u dënua me 2 vite burg, por gjykata pezulloi dënimin dhe do të shlyhet me 4 vite shërbim prove.

Krimi në familjen Velaj në Patos u fsheh, duke u raportuar fillimisht, si vdekje natyrale.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Sekuestrohet snajper, pistoletë dhe municion luftarak/ Dalin pamjet e operacionit, RENEA prangos dy persona

Publikuar

-

Nga

Policia e Gjirokastrës ka publikuar pamjet e aksionit të RENEA-s për kapjen e 31-vjeçarit Enrik Lluka, i shpallur në kërkim pasi akuzohet për vrasjen e kushëririt dhe plagosjen e vëllait të këtij të fundit.

Po ashtu mësohet se në pranga ka rënë edhe babi i tij për veprën penale “Armëmbajtja pa leje”.

Gjatë këtij operacioni janë sekuestruar një snajper, një pistoletë, dylbi dhe municion luftarak.

“Në vijim të punës për kapjen e personave me rrezikshmëri të lartë shoqërore të shpallur në kërkim për vrasje dhe armëmbajtje pa leje, strukturat e D.V.P. Gjirokastër, në bashkëpunim me forcat speciale  “Renea” kanë organizuar dhe finalizuar me sukses operacionin policor “Subashi”, si rezultat i të cilit në fshatin Shtëpëz, Gjirokastër, u bë e mundur kapja dhe ndalimi i personit të shpallur në kërkim për vrasje, konkretisht:

Endrik Lluka,31 vjeç, banues në fshatin Shtëpëz, Gjirokastër.

LEXO EDHE:  Lind djali i reperit që u vra 7 muaj më parë! E dashura përmbush amanetin

LEXO EDHE:  Vritet me armë zjarri një 22-vjeçar

Ky shtetas ishte person i shpallur në kërkim, pasi gjykata e ka dënuar me 35 vjet burg për veprat “Vrasja në rrethana të tjera cilësuese” dhe “Armëmbajtja pa leje”. Në datën 22.03.2016, ky shtetas ka vrarë me armë zjarri shtetasin D. Ll. dhe ka plagosur shtetasin B. Ll.

Gjatë operacionit, forcat “Renea” kanë ushtruar kontroll në banesën e shtetasit Bexhet Lluka, 57 vjeç ( i ati i Endrikut). Gjatë kontrollit, Policia gjeti dhe sekuestroi në cilësinë e provës materiale  1  armë zjarri pistoletë, 1 armë zjarri snajper, dylbi dhe fishekë luftarakë.

Në përfundim të veprimeve të para u bë arrestimi në flagrancë edhe i shtetasit Bexhet Lluka, për veprën penale “Armëmbajtja pa leje”.

Materialet në ngarkim të këtyre shtetasve i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Gjirokastër për hetime të mëtejshme.”-thuhet në njoftimin e policisë./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

RENEA në aksion/ Arrestohet një person me rrezikshmëri të lartë

Publikuar

-

Nga

Një person i konsideruar me rrezikshmëri të lartë është vënë në pranga në kuadër të një aksioni të zhvilluar nga RENEA në fshatin Shtëpëz të Gjirokastër.

Mësohet se i arestuari është Enrik Lluka, i cili ishte shpallur në kërkim prej dy vitesh për vrasjen e dy kushërinjve të rinj.

Burimet bëjnë të ditur se RENEA ka rrethuar banesën e e të dyshuarit, ku është bërë edhe arrestimi i tij.

LEXO EDHE:  Çmenduri/ Vë bast gruan, shoku ja merr për një javë

LEXO EDHE:  Nga vrasja e shqiptaro-grekut tek Saimir Tahiri/ Artan Hoxha flet për Top Channel

Po ashtu, mësohet se në banesën e Llukës është gjetur dhe një armë zjarri tip pistoletë.

LEXO TE PLOTE

Kronika

Sherr në një lokal në Korçë/ Plagoset me sende të forta në kokë një person

Publikuar

-

Nga

Një person ka mbetur i plagosur mbrëmjen e sotme pas një sherri në një lokal në qytetin e Korçës.

Mësohet se një i ri është goditur me sende të forta e për pasojë ka përfunduar në spotal.
I plagosuri në gjendje të dehur është transportuar me urgjence në spital, pasi ka marrë plagë të renda në kokë.

LEXO EDHE:  Çmenduri/ Vë bast gruan, shoku ja merr për një javë

LEXO EDHE:  Nga vrasja e shqiptaro-grekut tek Saimir Tahiri/ Artan Hoxha flet për Top Channel

Ende nuk bëhet i ditur identiteti i personave të përfshirë në ngjarje dhe shkaqet e plagosjes, ndërkohë që policia ka mbërritur në vendin e ngjarjes dhe po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes./CNA.al

LEXO TE PLOTE