Connect with Us

I vetmi aktor në film ishte “lali Eri”/ Arian Galdini  ‘degjeneron” Ermal Mamaqin

Sociale

I vetmi aktor në film ishte “lali Eri”/ Arian Galdini  ‘degjeneron” Ermal Mamaqin

Publikuar

-

Kreu i Lëvizjes së Re, Arian Galdini ka komentuar filmin ” Dy gisht mjaltë” të Ermal Mamaqit.

“Nuk e di nëse mund të quhet film ai që pashë unë, por me atë cilësi filmimesh, me atë nivel batutash, me atë realizim skenash, me atë soj historie, e sidomos me atë kamera që çdo sekuencë e niste duke filmuar në mënyrë trashanike reklamën e çdo investitori nga biznese private deri tek biznesi politik Veliaj, isha në mëdyshje nëse mund ta konsideroja thjesht një film nën mediokër komercial apo një bllok sekuencash të sajuara keq për reklama pa shije për të tërë, nga vetë Ermali si gjasme aktor e deri tek Lal Eri si i vetmi aktor….”, shkruan Galdini në rrjete sociale.

Postimi i plotë:

Lexova një lajm mbi filmin e ri të Ermal Mamaqit ndaj u bëra kurioz dhe pashë filmin e tij të parë “2 gisht mjaltë”.

Nuk e di nëse mund të quhet film ai që pashë unë, por me atë cilësi filmimesh, me atë nivel batutash, me atë realizim skenash, me atë soj historie, e sidomos me atë kamera që çdo sekuencë e niste duke filmuar në mënyrë trashanike reklamën e çdo investitori nga biznese private deri tek biznesi politik Veliaj, isha në mëdyshje nëse mund ta konsideroja thjesht një film nën mediokër komercial apo një bllok sekuencash të sajuara keq për reklama pa shije për të tërë, nga vetë Ermali si gjasme aktor e deri tek Lal Eri si i vetmi aktor….

LEXO EDHE:  Rrëfehet Ermal Mamaqi/ Kam fjetur 18 vjet në kuzhinë me vëllain

Ju them sinqerisht që nuk kam asnjë shtysë personale e as politike për ta paragjykuar Ermalin apo filmin a filmat e Ermalit.

Por tek Xingu edhe shtyhet Ermali si dyqanxhi mediokër luksi sepse emisionet e TV-ve shqiptare pak a shumë të tilla janë katandisur, si qendra tregëtare që japin me qera hapësira publike për dyqane (emisione) me vetëadministrim.

Pra tek Xingu, Ermali është i pavëreshëm dhe krejt normal në mediokritetin si dyqanxhi luksi.

Por kur hyn tek Arti, pra tek filmbërja apo aktrimi, nuk mund të mos tia themi të vërtetën, se filmat si dyqane janë mediokritet që vret, edhe sikur ti nxjerrësh bashkë të shesin aty Edi Ramën dhe Lal Erin….

Kaq sa për një konsideratë të thjeshtë pa pretenduar se jam specialist arti.

Jam thjesht një shijues arti që bezdiset kur arti i vjen nën thirrjet: Uji Dajti, Ujë i Pijshëm Dajti, e ne rendim me bidona ta blejmë duke bërë kot sikur ky nuk e ka mbushur depoziten nga Bovilla…./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sociale

Bora zbardh qarkun e Korçës/ Automjetet të pajisen me zinxhirë

Publikuar

-

Nga

Dimri po fillon të dominojë në zonat malore, këtë here duke zbardhur juglindjen e vendit.

Në zonat e thella të qarkut të Korçës, bora ka arritur trashësinë e 5 cm, gjë që paralajmëron fillimin e mirëfilltë të stinës më të ftohtë. Temperaturat, nga ana e tyre, kanë shënuar -1 gradë.

Meqenëse nuk ka pasur paralajmërime për borë, në Dardhë e cila është zbardhur e para, ka pasur vështirësi në qarkullim pasi automjetet nuk ishin pajisur me zinxhirë.

LEXO EDHE:  “Shpërthen” aleati i Bashës/Blertën e vramë ne …

LEXO EDHE:  Ermal Mamaqi "luftë" me Top Channel

Një firmë kontraktore ka kriposur segmentet rrugor në mesditen e sotme. Autoritetet këshillojnë përdorimim e zinxhirëve në pjesë të caktuara të rrugës, pasi rënia e dëborës në qarkun e Korçes nuk është zbutur ende./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sociale

U dëmtuan nga tërmeti/ Mbyllen dy shkolla në Fier

Publikuar

-

Nga

Tërmeti i fuqishëm i 26 nëntorit nuk ka kursyer as institucionet arsimore.

Shumë shkolla në vend, kanë pësuar dëme duke ndërprerë kështu edhe procesin mësimorë.

Ndërkaq, mësohet se Bashkia e Fierit ka vendosur të shembë dy shkolla për shkak të amortizimit nga tërmeti. Një prej tyre është shkolla 9-vjeçare “Darëzezë e Re”

Ende nuk dihet se kur do të nisë shembja apo se ku do të dërgohen nxënësit për të vijuar mësimet./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sociale

Ruheshin në kushte të papërshtatshme/ Asgjësohen rreth 2 ton ushqime për të prekurit e tërmetit

Publikuar

-

Nga

Pas tërmetit shkatërrues të 26 nëntorit, të shumtë ishin ata që dhuruan ushqime për të prekurit, ndërsa që prej asaj kohe Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka kryer kontrolle të shumta.

AKU bën me dije se gjatë periudhës 28.11.2019-08.12.2019 janë monitoruar dhe kontrolluar 395 pika grumbullimi të ndihmave  në zonën e Tiranës, Vorës, Kamzës, Durrësit, Shijakut, Sukthit, Krujës dhe Lezhës si dhe Hotelet apo Resortet ku janë strehuar personat e prekur nga tërmeti.

LEXO EDHE:  Rrëfehet Ermal Mamaqi/ Kam fjetur 18 vjet në kuzhinë me vëllain

LEXO EDHE:  Përjetimi i Ermalit në aksident

Nga kontrollet janë konstatuar produkte  të cilat ruheshin në kushte të papërshtatshme dhe me afat të kaluar përdorimi. Për këte arsye nga ana e trupave inspektuese është marrë masa e bllokimit dhe më pas asgjesimit të sasisë prej 1727.5 kg produkte  si dhe 20 litra lengje./ CNA.al

LEXO TE PLOTE