Connect with Us

Shokon Artan Hoxha/ Situatë e artë për krimin, do ta shikoni çfarë do të ndodhë

Kronika

Shokon Artan Hoxha/ Situatë e artë për krimin, do ta shikoni çfarë do të ndodhë

Publikuar

-

Gazetari Artan Hoxha ka bërë një paralajmërim të frikshëm, sa i takon situatës kriminale në vend.

I ftuar në emisionin “Top Show” mbrëmjen e djeshme, Artan Hoxha tha se kriza politike në vend ka sjellë një situatë të artë për botën e krimit.

Sipas gazetarit Hoxha agjencitë e zbatimit të ligjit janë të çorientuara, ndërsa policia merret me mbarëvajtjen e protestave të opozitës dhe mitingjet e Ramës, dhe jo me sigurinë dhe rendin në vend.

“Kjo është një situatë e artë për botën e krimit, uroj të mos vazhdojë gjatë. Agjencitë e zbatimit të ligjit janë të çorientuara. Policia gjatë gjithë kohës merret me aktivitete politike, mitingjet e Ramës dhe protestat e opozitës”.

Gjithashtu Artan Hoxha tha se për shkak të mungesës së kontrollit në territor sipërfaqja e mbjellë me kanabis është shtuar.

LEXO EDHE:  Artan Hoxha zbulon lidhjet e Kelmend Balilit me politikën

“Sipërfaqet me kanabis janë shtuar. Do të shikoni sa sasi do të kapet në Greqi dhe Itali. Kjo do të thotë se kontrolli i territorit mungon.”

Artan Hoxha po ashtu ka komentuar edhe atentatet mafioze, si dhe deklaratën e Ramës, i cili ka thënë “hengshin kokat e njëri-tjetrit”.

“Vijmë tek atentatet mafioze. Kryeministri ka thënë kokat e njëri-tjetrit hëngshin, por po hanë koka të pafajshmish. Spostimi i vëmendjes te politika ka degraduar punën në kujdesin për jëtën e njerëzve”-u shpreh Artan Hoxha./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Aksident tragjik në Gramsh/ Humb jetën shoferi dhe pasagjeri, plagosen 6 të tjerë

Publikuar

-

Nga

Një aksident ka ndodhur pak minuta më parë në fshatin Cekrez të Gramshit.

Mësohet se një makinë ka dalë nga rruga dhe si pasojë kanë ndërruar jetë dy persona.

Nga informacionet paraprake, raportohet se ka humbur jetën shoferi dhe pasagjeri i automjetit, ndërkohë ende nuk bëhen me dije emrat e tyre apo shkaku i aksidentit.

Gjithashtu raportohet se kanë mbetur të plagosur edhe 6 persona, të cilët janë dërguar menjëherë në spital.

LEXO EDHE:  Artan Hoxha zbulon arsyet pse laboratori i heroinës u ndërtua në Has

LEXO EDHE:  Artan Hoxha zbulon lidhjen mes grupit të Shijakut dhe laboratorit të drogës në Has

Sakaq, policia ka mbërritur menjëherë në vendngjarje dhe ka hapur hetimet për zbardhjen e plotë të saj./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Plumb kokës shqiptarit në Greqi/ Dyshohet për larje hesapesh

Publikuar

-

Nga

Një 37-vjeçar shqiptar ka mbetur i plagosur rëndë mbrëmjen e sotme në Athinë.

Mësohet se shqiptari është qëlluar me plumb në kokë nga një person që lëviste me fuoristradë të zezë.

Sipas mediave greke, paraprakisht dyshohet se ngjarja mund të ketë ndodhur për larje hesapesh.

Ende nuk bëhet me dije identiteti i 37-vjeçarit.

LEXO EDHE:  Kasaphana e së premtes/ Artan Hoxha jep alarmin

LEXO EDHE:  Artan Hoxha akuza të forta politikës/ Lidhje me grupet kriminale

vijon…

LEXO TE PLOTE

Kronika

Kishin fshehur drogën në tubacionin e ujërave të zeza/ Pranga tre shqiptarëve në Greqi

Publikuar

-

Nga

Tre shqiptarë kanë rënë në prangat e policisë greke, pasi u kapën me 2.5 kg heroinë.

Ngjarja ka ndodhur në qytetin e Artës, ku tre shqiptarëve iu gjetën 9 pako heroinë.

Sipas mediave greke, bëhet me dije se droga ishte fshehur në një tubacion të vjetër të ujrave të zeza.

Shqiptarëve të moshës 29, 40 dhe 42-vjeç iu sekuestruan gjithashtu edhe 2 makina, 4 celularë dhe 700 euro./CNA.al

LEXO TE PLOTE