Connect with Us

Fshehën të ardhurat/ Arrestohen 50 administratorë të firmave të ndërtimit

Kronika

Fshehën të ardhurat/ Arrestohen 50 administratorë të firmave të ndërtimit

Publikuar

-

julian zonja

Prokuroria e Tiranës në bashkëpunim me Sektorin e Hetimit për Krimin  Ekonomik në Policinë e Shtetit  prej dy ditësh ka nisur një operacion të gjërë në kuadër të luftës ndaj evazionit fiskal.

CNA.al nga burime të sigurta mëson se 50 administratorë kompanish të firmave të ndërtimit janë arrestuar, pas lëshimit të urdhrit nga Prokuroria e Shkallës së Parë Tiranë.

Mbrëmë  është arrestuar një pjesë prej  tyre, por operacioni ka vijuar edhe ditën e sotme me arrestime të tjera. Ndërkohë ka pasur edhe nga ata që kanë shkuar të vetdorëzohen.

Ata po procedohen penalisht për fshehje të të ardhurave me anë të lëshimit të faturave fiktive të TVSH-së./CNA.al

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Vodhën një makinë dhe qarkullonin pa patentë/ Arrestohen 2 vlonjatë

Publikuar

-

Nga

Policia e Vlorës ka arrestuar dytë rinj pasi në bashkëpunim me njëritjetrin kanë vjedhur automjetin Fiat në pronësi të T.N.

Në pranga u vunë shtetasit, J.D., 31 vjeç dhe Sh.H., 21 vjeç, me banim në Vlorë.

Të dy këta persona janë kapur në në kryqëzimin e “Kalit të Trojës” bashkë me mjetin e vjedhur.
Të dy të arrestuarit nuk ishin të pajisur me leje drejtimi përkatës./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Sekuestrohen 15 kg kanabis/ Në kërkim kryeplaku i fshatit

Publikuar

-

Nga

Policia e Skraparit ka sekuestruar 15 kg lëndë narkotike Cannabis Sativa dhe një armë gjahu.

Gjithashtu është shpallur në kërkim kryetari i fshatit, poseduesi i lëndës narkotike.
Nga shërbimet e Komisariatit të Policisë Skrapar, në vijim të punës për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e narkotikëve dhe në bazë të informacioneve të marra në rrugë operative se shtetasi D. H. posedonte lëndë narkotike, u ushtrua kontroll në banesën dhe magazinën e tij, ku u gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale 15 kg lëndë e dyshuar narkotike Cannabis Sativa dhe një armë gjahu teke.

LEXO EDHE:  Denoncimi i Berishës/ Arrestohen dy persona

Në përfundim të veprimeve hetimore u bë shpallja në kërkim e shtetasit D. H., 42 vjeç, kryetar i fshatit Barç, Çorovodë.

Materialet iu referuan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës Parë Shkodër, për veprat penale “Prodhimi dhe shitja e lëndëve narkotike”, “Mbajtja pa leje e armëve të gjahut”, “Shpërdorim detyre” dhe “Kultivim i bimëve narkotike”.

LEXO TE PLOTE

Kronika

Shiste drogë nëpër shkolla/ Arrestohet 23 vjeçari

Publikuar

-

Nga

Policia e Lezhës ka arrestuar një 23 vjeçar pasi shpërndante lëndë narkotike në ambientet e shkollave apo përreth tyre.

Në pranga është vënë shtetasi S. R.,23 vjeç, banues në Ishull Shëngjin, Lezhë.
Arrestimi i tij u bë pasi Specialistët për Hetimin e Narkotikëve dispononin informacione se ky shtetas shpërndante lëndë narkotike dhe gjatë kontrollit fizik të ushtruar ndaj tij, iu gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale doza të vogla me lëndë narkotikë të dyshuar Cannabis Sativa.

LEXO EDHE:  Aksion “blic” në Portin e Durrësit/ Arrestohen gjashtë policë-kontrollorë

Gjithashtu gjatë kontrollit në banesë dhe perreth saj u gjetën dhe 203 gr. lëndë e dyshuar narkotike e llojit Cannabis Sativa.
Materialet procedurale iu referuan për veprime të mëtejshme Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Lezhë, për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e lëndëve narkotike”.

LEXO TE PLOTE