Connect with Us

Shpenzimet e luksit të Arbian Maznikut/ Prokuroria vihet në lëvizje

Kronika

Shpenzimet e luksit të Arbian Maznikut/ Prokuroria vihet në lëvizje

Publikuar

-

Prokuroria e Përgjithshme ka kërkuar hetim për verifikimin e faturave të nënkryetarit të Bashkisë së Tiranës, Arbian Mazniku.

Me anë të shkresës numër 2279 të datës 03.03.2019, Prokuroria e Përgjithshme i ka kërkuar Prokurorisë së Shkallës së Parë Tiranës që të nisë hetimet për rastin e Maznikut.

“Duke marrë shkas nga publikimet e fundit në media, ju dërgojmë për vlerësim ligjor të dhëna të printuara nga mediat online, ku përfshihen dyshime në lidhje me përfitimit në mënyrë të parregullt të dhuratave prej funksionarit të administratës, publike shtetasit Arbi Mazniku”, thuhet në shkresën e firmosur nga prokurja Alketa Zifla dërguar Prokurorisë së Tiranës.

Ky reagim i Prokurorisë vjen pas denoncimit të Partisë Demokratike se zyrtarët e Bashkisë së Tiranës bëjnë shpenzime luksi me paratë e taksapaguesve të kryeqytetit./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Aksident tragjik në Gramsh/ Humb jetën shoferi dhe pasagjeri, plagosen 6 të tjerë

Publikuar

-

Nga

Një aksident ka ndodhur pak minuta më parë në fshatin Cekrez të Gramshit.

Mësohet se një makinë ka dalë nga rruga dhe si pasojë kanë ndërruar jetë dy persona.

Nga informacionet paraprake, raportohet se ka humbur jetën shoferi dhe pasagjeri i automjetit, ndërkohë ende nuk bëhen me dije emrat e tyre apo shkaku i aksidentit.

Gjithashtu raportohet se kanë mbetur të plagosur edhe 6 persona, të cilët janë dërguar menjëherë në spital.

LEXO EDHE:  Biznesmeni turk drejt prangave/ Drejtësia amerikane “fundos” mikun e Lulzim Bashës?

LEXO EDHE:  Dy krimet e prokurorëve që mbyllen dosjen e Lulzim Bashës

Sakaq, policia ka mbërritur menjëherë në vendngjarje dhe ka hapur hetimet për zbardhjen e plotë të saj./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Plumb kokës shqiptarit në Greqi/ Dyshohet për larje hesapesh

Publikuar

-

Nga

Një 37-vjeçar shqiptar ka mbetur i plagosur rëndë mbrëmjen e sotme në Athinë.

Mësohet se shqiptari është qëlluar me plumb në kokë nga një person që lëviste me fuoristradë të zezë.

Sipas mediave greke, paraprakisht dyshohet se ngjarja mund të ketë ndodhur për larje hesapesh.

Ende nuk bëhet me dije identiteti i 37-vjeçarit.

LEXO EDHE:  Vula e fermanit 400-vjeçar e humbur që me 7 maj/ Prokuroria nis hetimet

LEXO EDHE:  Abuzimi 300 milionësh i Ministrisë së Bujqësisë/ Prokuroria nis hetimet

vijon…

LEXO TE PLOTE

Kronika

Kishin fshehur drogën në tubacionin e ujërave të zeza/ Pranga tre shqiptarëve në Greqi

Publikuar

-

Nga

Tre shqiptarë kanë rënë në prangat e policisë greke, pasi u kapën me 2.5 kg heroinë.

Ngjarja ka ndodhur në qytetin e Artës, ku tre shqiptarëve iu gjetën 9 pako heroinë.

Sipas mediave greke, bëhet me dije se droga ishte fshehur në një tubacion të vjetër të ujrave të zeza.

Shqiptarëve të moshës 29, 40 dhe 42-vjeç iu sekuestruan gjithashtu edhe 2 makina, 4 celularë dhe 700 euro./CNA.al

LEXO TE PLOTE